سرهای دزدیده شده نوری بر اهدای اعضای بدن می تاباند


۱۰ مارس ۲۰۲۲ – این سرقت معمولی شما نیست، اما قطعاً موردی است که توجه شما را جلب می کند.

آخر هفته گذشته در دنور، دزدان وارد یک کامیون پارک شده شدند و یک جعبه آبی و سفید با برچسب “نمونه انسان معاف” را دزدیدند. مشخص شد که آن نمونه های خاص سر انسان اهدا شده است.

در حالی که پلیس دنور به جستجوی خود برای یافتن اموال مسروقه ادامه می دهد، بسیاری در تعجب هستند که سرهای اهدایی – و سایر اعضای بدن – در وهله اول چگونه منبع و مورد استفاده قرار می گیرند.

در این مورد، جعبه سرها به سمت شرکتی به نام Science Care، مستقر در فینیکس، AZ هدایت شد. این شرکت خود را به عنوان مرجع اهدای بدن پیشرو در جهان معرفی می‌کند که اهداکنندگان و شرکت‌های دارویی، سازندگان تجهیزات پزشکی، مؤسسات آموزشی و سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی را به هم متصل می‌کند. در این مورد، جعبه دزدیده شده پس از یک رویداد آموزشی پزشکی به Science Care برمی گشت.

Tricia Hammett، مدیر عامل و مدیر برنامه در می گوید: “Science Care اهداکنندگانی را که تصمیم می گیرند بدن خود را به علم اهدا کنند با محققان و مربیان پزشکی در سراسر جهان مرتبط می کند، که منجر به تحقیقات و آموزش پزشکی می شود که کیفیت زندگی همه ما را بهبود می بخشد.” شرکت. ما به عنوان اولین بانک بافت غیر پیوندی تایید شده در جهان، به خودمان و ایمنی در هر کاری که انجام می دهیم افتخار می کنیم.

درک تفاوت بین این نوع برنامه اهدایی و صنعت پیوند اعضا و بافت بسیار مهم است. این دومی توسط دولت فدرال اداره می شود و برای یافتن و انتقال اندام ها و بافت های بیش از ۱۰۰۰۰۰ آمریکایی در لیست انتظار پیوند ملی کار می کند. نوع قبلی برنامه عمدتاً تنظیم نشده باقی می ماند و در پیوند دخالتی ندارد.

در عوض، اهدای بافت غیرپیوندی می‌تواند منجر به نتایج متفاوتی شود. یک مثال، برداشتن بافت جسد و استفاده از آن برای مقاصد پزشکی و جراحی است. به تعمیر ACL فکر کنید، که به موجب آن یک تاندون جسد جایگزین رباط زنده آسیب دیده می شود و به گیرنده اطمینان جدیدی برای سلامت زانو می دهد. یا برداشت رگ های جسد برای استفاده در جراحی های بای پس قلب. هر دو مشترک هستند و کیفیت زندگی بهتری را ارائه می دهند.

از دیگر کاربردهای بافت جسد می توان به تحقیق و آموزش پزشکی اشاره کرد. دانشکده های پزشکی برای آموزش دانشجویان خود به این کمک ها وابسته هستند. مؤسسات تحقیقاتی با بافت‌های اهدایی انسانی کار می‌کنند تا درمان‌های بسیاری از شرایط پزشکی را پیش ببرند. اینها می تواند شامل انواع مختلفی از سرطان، بیماری قلبی، ارتوپدی و حتی سلامت روان باشد. با استفاده از اهدای عضو و اعضای بدن، دانشجویان جراحی پزشکی همچنین می‌توانند نحوه انجام پیوند اعضا و بافت را بیاموزند و مهارت‌های خود را در قسمت‌های اهدایی قبل از پیشرفت به روش‌های واقعی و نجات‌دهنده تمرین کنند.

بافت های اهدایی همچنین می توانند در توسعه دستگاه های پزشکی و جراحی، حتی روباتیک برای مقاصد پزشکی نقش داشته باشند. این می‌تواند منجر به روش‌های تهاجمی کمتر، با زمان بهبودی سریع‌تر شود و می‌تواند برای بسیاری از جراحی‌ها اعمال شود.

بنابراین، به ویژه در مورد سرهای انسان دزدیده شده – چگونه ممکن است برای علم مفید باشند؟ به عنوان مثال، محققان ممکن است از آنها برای مطالعه مغز انسان برای پیشرفت درمان آلزایمر استفاده کنند. یا دانشمندان می توانند بافت مغز را مطالعه کنند تا درک بهتری از نحوه تنظیم احساسات یا یادگیری توسط مغز داشته باشند.

سرقت هایی مانند آنچه در دنور انجام شد نادر است و تحقیقات به دلیل ماهیت حساس آن تا حدودی زیر رادار ادامه دارد. همت می‌گوید که این شرکت در حال همکاری نزدیک با مقامات دنور برای حل این مشکل است: “ما هر کاری که بتوانیم بافت دزدیده شده را پیدا کنیم و از جامعه محافظت کنیم، انجام می‌دهیم.”


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/