سایر ایالت ها مراقب مشکلات موجود در طرح پیشگام گزینه عمومی واشنگتن هستند


با کم رنگ بودن چشم انداز ایالات متحده برای اتخاذ برنامه تک پرداختی “Medicare for All”، طرفداران اصلاحات مراقبت های بهداشتی در عوض به طرح بیمه ای که توسط دولت طراحی شده بود روی آوردند که می توانست با طرح های بیمه خصوصی فروخته شده در بورس های مراقبت های بهداشتی رقابت کند. ایده پشت این “گزینه عمومی” این است که در نهایت می تواند دسترسی به مراقبت های بهداشتی را با در دسترس قرار دادن یک برنامه کم هزینه برای مصرف کنندگان گسترش دهد.

اما این طرح گزینه عمومی، اگرچه توسط جو بایدن و باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا حمایت می شود، به دلیل مخالفت های سیاسی در کنگره نیز به جایی نرسیده است.

برخی از ایالت ها این بنر را برداشته اند و در حال ایجاد طرح های عمومی خود هستند. اما آنها نیز با مخالفت شدید سازمان مراقبت های بهداشتی روبرو هستند، که در برابر فشار برای کاهش هزینه ها مقاومت می کند تا مصرف کنندگان بتوانند هزینه کمتری بپردازند.

ایالت واشنگتن، در دومین سال ارائه اولین طرح بیمه درمانی با گزینه عمومی کشور، درس مهمی آموخته است: اگر می‌خواهید بیمارستان‌ها مشارکت کنند، احتمالا مجبور خواهید بود آنها را مجبور کنید.

گزینه عمومی واشنگتن بیشتر یک مشارکت دولتی و خصوصی است: این طرح توسط ایالت طراحی شده است اما توسط شرکت های بیمه خصوصی ارائه شده است. هرکسی که بیمه نامه خود را در بازار بیمه سلامت ایالت خریداری می کند، می تواند برای یک طرح عمومی ثبت نام کند و بسته به درآمد خود، ممکن است یارانه های قابل توجهی از دولت فدرال برای کاهش هزینه آن دریافت کند. اما دو سال بعد، این طرح‌ها تنها در ۲۵ استان از ۳۹ شهرستان در دسترس هستند، تعداد ثبت نام‌کنندگان بسیار ناچیز بوده است، و رهبران ایالتی بیمارستان‌ها را مقصر می‌دانند.

نماینده ایالت گفت: «برنامه‌ها برای جمع‌آوری شبکه‌ها مشکل داشت زیرا بیمارستان‌ها بازی نمی‌کردند. آیلین کودی، قانونگذار واشنگتن که لایحه اختیار عمومی را در سال ۲۰۱۹ ارائه کرد. “آنها بخش بزرگی از مشکل هستند.”

مقامات انجمن بیمارستان ایالتی واشنگتن گفتند که بیمارستان های بیشتری داوطلبانه در طرح های عمومی شرکت می کنند. اما، آنها خاطرنشان کردند، گزینه عمومی متکی بر کاهش پرداخت ها به بیمارستان ها برای کنترل هزینه ها و بازپرداخت هزینه های Medicare است، که هزینه های بیمارستان ها برای ارائه خدمات را پوشش نمی دهد.

چلن وایتیکر، معاون ارشد امور دولتی گروه بیمارستانی، گفت: «اگر بیماران به جای بیمه خصوصی، به یک طرح عمومی انتخاب کنند، در طول زمان می‌تواند چالش‌های مالی ایجاد کند، به‌ویژه برای ارائه‌دهندگان کوچک روستایی که با حاشیه‌های کم کار می‌کنند. . .

قانون‌گذاران ایالتی سال گذشته به اجباری شدن قرارداد بیمارستان‌ها با طرح گزینه عمومی رای دادند، اگر برنامه‌های گزینه عمومی در هر شهرستان در سال ۲۰۲۲ در دسترس نباشد. این دستور تا سال ۲۰۲۳ اجرایی خواهد شد.

اکنون، سایر ایالت ها که به دنبال گزینه عمومی هستند، از چالش های واشنگتن درس می گیرند. کلرادو و نوادا، که به ترتیب در حال اجرای طرح‌های گزینه عمومی برای سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۶ هستند، قبلاً روش‌هایی را برای اجبار بیمارستان‌ها به مشارکت در آن گنجانده‌اند. و سایر ایالت هایی که یک گزینه عمومی را در نظر می گیرند – از جمله کانکتیکات، اورگان، نیوجرسی و نیومکزیکو – احتمالاً از این روش پیروی خواهند کرد.

ارین فیوز براون، مدیر مرکز قانون، سلامت و جامعه در کالج حقوق ایالت جورجیا، گفت: “یک چیزی که ایالت ها آموخته اند این است که شما نمی توانید شرکت بیمارستان ها را اختیاری کنید.” در غیر این صورت، هیچ راهی برای گزینه عمومی وجود ندارد که شانسی داشته باشد. هرگز شبکه کافی ایجاد نخواهد کرد.»

گزینه عمومی واشنگتن برای صرفه جویی در هزینه مصرف کنندگان در درجه اول با کاهش میزان دستمزد بیمارستان ها و پزشکان طراحی شده بود، و کل پرداخت ها را به ۱۶۰ درصد از آنچه مدیکر برای این خدمات پرداخت می کرد، محدود کرد. در مقایسه، برنامه های بهداشتی به طور متوسط ​​۱۷۴ درصد از نرخ مدیکر را به ارائه دهندگان پرداخت می کردند.

طرح‌های اختیاری عمومی برای همه در دسترس است و در همان ردیف‌های طلایی، نقره‌ای و برنزی مانند طرح‌های خصوصی در بورس بیمه سلامت ارائه می‌شوند. حامیان تخمین زدند که این سقف منجر به این می‌شود که طرح‌های اختیاری عمومی ۵ تا ۱۰ درصد کمتر از طرح‌های سنتی در بورس داشته باشند. اما حق بیمه های عمومی، به طور متوسط، ۱۱ درصد بیشتر از کمترین حق بیمه طرح نقره موجود در هر شهرستان در بازار در سال ۲۰۲۱ بود، و یک طرح با گزینه عمومی، طرح نقره ای با کمترین حق بیمه در تنها ۹ شهرستان بود. طرح های نقره ای به طور متوسط ​​حدود ۷۰ درصد از هزینه های مراقبت های بهداشتی را پوشش می دهد. تنها ۱٪ از افرادی که طرح ها را در صرافی می خرند، طرح های عمومی را در سال ۲۰۲۱ انتخاب کردند.

حق بیمه های عمومی برای سال ۲۰۲۲ حدود ۵ درصد کمتر از حق بیمه های عمومی در سال ۲۰۲۱ بود. آمار ثبت نام امسال نهایی نشده است – ایالت منتظر است ببیند چه تعداد از افرادی که ثبت نام کرده اند با پرداخت حق بیمه خود، روند را تکمیل می کنند. .

لیز هاگان، مدیر راه‌حل‌های خط‌مشی ایالات متحده، یک سازمان غیرانتفاعی که از بهبود دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی حمایت می‌کند، گفت: «ما می‌دانیم که حق بیمه چیزی است که تصمیم‌گیری را از نظر ثبت‌نام هدایت می‌کند. «مردم اغلب به چیزی غیر از حق بیمه نگاه نمی کنند. آنها به ندرت به هزینه های از جیب خود نگاه می کنند.

اما مقامات صرافی می‌گویند که مصرف‌کنندگان باهوش متوجه شده‌اند که طرح‌های گزینه عمومی در درازمدت ارزان‌تر هستند. در مقایسه با طرح های صرافی سنتی، آنها فرانشیز کمتری دارند و خدمات بیشتری را بدون مشمول کسر ارائه می کنند.

مایکل مارچند، مدیر ارشد بازاریابی برای تبادل منافع سلامت واشنگتن، گفت: «پرمیوم هنوز هم پادشاه است. “اما ما افراد زیادی داریم که در مورد نحوه قیمت گذاری چیزی بسیار هوشمندتر شده اند.”

مارچاند همچنین گفت ممکن است چند سال طول بکشد تا محصول جدیدی مانند طرح آپشن عمومی در بازار مورد توجه قرار گیرد. شرکت های بیمه ممکن است در سال اول برنامه های خود را کمی بالا قیمت گذاری کرده باشند، بدون اینکه بدانند چه انتظاری دارند. حالا با یک سال زیرمجموعه، حق بیمه ها را تا حدودی کاهش داده اند.

خروج واشنگتن از دروازه نشان دهنده دشواری کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی در حین کار در سیستم فعلی است. قانون‌گذاران ابتدا می‌خواستند نرخ‌های پرداخت به بیمارستان‌ها و سایر ارائه‌دهندگان را بسیار بیشتر کاهش دهند، اما سقف را در قانون افزایش دادند تا بیمارستان‌ها با این لایحه مخالفت نکنند. اکنون، مشخص نیست که آیا سقف پرداخت به اندازه کافی برای کاهش حق بیمه کم است یا خیر.

آدیتی سن، اقتصاددان سلامت در دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز بلومبرگ، گفت: «این نوعی معامله بزرگ است. “شما سعی می کنید حق بیمه ها را به اندازه ای کاهش دهید که مردم ثبت نام کنند، اما نه آنقدر که ارائه دهندگان شرکت نکنند.”

این یک چالش برای هر طرح گزینه عمومی ایالتی یا فدرال خواهد بود. تنها راه های زیادی برای کاهش حق بیمه وجود دارد. بیمارستان‌ها، پزشکان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی به شدت در برابر هرگونه کاهش در نرخ‌های پرداخت خود عقب‌نشینی کرده‌اند، در حالی که برنامه‌های بیمه از برنامه‌هایی که می‌تواند به سود آنها کمک کند، خودداری می‌کنند.

طرح‌ها می‌توانند اندازه شبکه ارائه‌دهنده خود را کاهش دهند تا در هزینه‌شان صرفه‌جویی شود، اما مصرف‌کنندگان از طرح‌هایی که پزشک را محدود می‌کنند، خوششان نمی‌آید. طرح‌های گزینه‌های عمومی می‌توانند بر برنامه‌های بهداشت عمومی موجود، مانند Medicare و Medicaid تکیه کنند، که در حال حاضر نرخ‌های پایین‌تری نسبت به بیمه تجاری پرداخت می‌کنند، اما طرح‌های بیمه دولتی برای بسیاری از مصرف‌کنندگان مفاهیم منفی دارند.

سن و همکارانش دریافتند که در سال ۲۰۲۱، شهرستان‌های واشنگتن با طرح‌های انتخاب عمومی عمدتاً در مناطقی بودند که نرخ پرداخت بیمارستان‌ها و پزشکان کمتر از سایر بخش‌های ایالت بود. این ممکن است به بیمه‌گران کمک کرده باشد تا شبکه‌های خود را بسازند و همچنان زیر سقف ۱۶۰ درصدی پرداخت ارائه‌دهنده باقی بمانند.

پنج شرکت از ۱۲ بیمه‌گر خصوصی که طرح‌ها را در بورس می‌فروشند، طرح‌های اختیاری عمومی را ارائه می‌کنند.

شرکت های بیمه ای که قبلا طرح هایی را در واشنگتن ارائه کرده بودند، توانستند شبکه هایی را بر اساس قراردادهای موجود با بیمارستان ها و گروه های پزشکان ایجاد کنند. اما دو شرکت حامل تازه وارد صرافی واشنگتن باید از صفر شروع می‌کردند و برای طرح‌های اختیار عمومی خود با ارائه‌دهندگان قیمت‌ها مذاکره می‌کردند. برخی از شرکت‌های بیمه سعی کردند طرح‌های اختیاری عمومی را در سایر شهرستان‌ها ارائه کنند، اما نتوانستند بیمارستان‌ها، به‌ویژه آنهایی که در سیستم‌های بیمارستانی بزرگ‌تر هستند را متقاعد کنند که نرخ‌های آنها را بپذیرند.

واشنگتن شاهد بود که ثبت نام در برنامه های انتخاب عمومی در طول دوره ثبت نام ویژه که در اواسط سال ۲۰۲۱ به دلیل همه گیری کووید-۱۹ آغاز شد، شروع به افزایش کرد. قانون طرح نجات آمریکا نیز یارانه های بیشتری را ارائه کرد که همه برنامه های موجود در بورس را مقرون به صرفه تر کرد. اما این تخفیف‌ها در پایان سال منقضی می‌شوند مگر اینکه کنگره به تمدید آنها رأی دهد. یک تمدید در قانون دولت بایدن به نام Build Back Better گنجانده شده است، اما در کنگره متوقف شده است.

قانونگذاران واشنگتن اقدامات دیگری را برای مقرون به صرفه تر کردن گزینه عمومی تصویب کردند. آنها ۵۰ میلیون دلار یارانه دولتی کنار گذاشتند، اما مسئولان هنوز باید نحوه تخصیص این بودجه را تعیین کنند. و قانونگذاران به ایالت اجازه دادند تا با دولت فدرال معافیت هایی را دنبال کند که به ایالت اجازه می دهد بیشتر پس انداز به دست آمده از طریق کاهش حق بیمه را حفظ کند. در حال حاضر، حق بیمه کمتر به معنای یارانه کمتر از سوی دولت فدرال است. دولت می تواند درخواست کند که این پس انداز به مصرف کنندگان منتقل شود.

واشنگتن پیش از اجرای طرح گزینه عمومی خود چنین معافیتی را دنبال نکرد، اما بسیاری بر این باورند که دولت بایدن ممکن است نسبت به دولت ترامپ از چنین درخواستی استقبال کند.

پیشرفت ایالتی در طرح‌های گزینه عمومی در بحبوحه ناامیدی بسیاری از مترقی‌ها به وجود می‌آید که کنگره یک گزینه عمومی فدرال را تحت قانون مراقبت مقرون به صرفه برای رقابت با برنامه‌های خصوصی در بازارها اجرا نکرد.

مقامات ایالت واشنگتن متوجه شده اند که چون آنها اولین کسانی بودند که یک گزینه عمومی را اجرا کردند، سایر ایالت ها آنها را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت تا ببینند همه چیز چگونه پیش می رود. کودی گفت: “ما تنها نیستیم، اما از همه دورتر هستیم.” “دیگران می توانند از اشتباهات ما درس بگیرند.”

این داستان توسط KHN (اخبار سلامت قیصر)، یک اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیق در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند، تهیه شده است. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی، KHN یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی در KFF (بنیاد خانواده قیصر) است. KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.

مطالب مرتبط

تماس با ما ارسال یک نکته داستان
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/