سازمان بهداشت جهانی می‌گوید اگر نابرابری واکسن‌ها از بین برود، بدترین بیماری همه‌گیر می‌تواند امسال کاهش یابد


تصویر ویژه: WHO می‌گوید در صورت حذف نابرابری‌های واکسن، بدترین همه‌گیری ممکن است امسال کاهش یابد.

چهارشنبه ۱۹ ژانویه ۲۰۲۲ (HealthDay News)

یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه گفت، اگر واکسن‌ها و داروهای کووید-۱۹ به طور برابر در سراسر جهان به اشتراک گذاشته شوند، همه‌گیری ممکن است امسال کاهش یابد.

با این حال، دکتر مایکل رایان، رئیس بخش اورژانس در سازمان جهانی بهداشت، هشدار داد که اگر کشورهای ثروتمندتر منابع خود را با کشورهای فقیرتر تقسیم نکنند، نرخ بالای مرگ و میر و بستری شدن در بیمارستان ادامه خواهد داشت.

رایان در طی یک میزگرد درباره ارزش واکسن به میزبانی مجمع جهانی اقتصاد گفت: خبرگزاری ذکر شده.

موضوع مرگ است. بهبودی است. رایان گفت: “این اختلال در سیستم های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ما است که باعث این تراژدی شده است، نه ویروس.”

کمتر از ۱۰ درصد از مردم کشورهای کم درآمد یک دوز واکسن کووید-۱۹ را دریافت کرده اند و سازمان بهداشت جهانی عدم تعادل در واکسیناسیون بین کشورهای ثروتمند و فقیر را به عنوان یک شکست اخلاقی فاجعه بار توصیف کرده است. AP ذکر شده.

در طول این انجمن، جان نکنگاسانگ، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا، گفت که “کاملا غیرقابل قبول” است که تنها ۷ درصد از جمعیت آفریقا به طور کامل واکسینه شده باشند.

او همچنین با این تصور که تردید در واکسن در آفریقا بیداد می کند، مخالفت کرده است و به مطالعاتی اشاره می کند که نشان می دهد ۸۰ درصد از جمعیت این قاره مایل به دریافت واکسن در صورت وجود واکسن هستند.

در همین حال، رایان همچنین به بحث گسترده در مورد اینکه آیا COVID-19 باید یک بیماری همه گیر یا بومی در نظر گرفته شود، اشاره کرد.

مالاریا بومی صدها هزار نفر را می کشد. اچ آی وی بومی خشونت بومی در شهرهای داخلی ما است. بومی بودن به خودی خود به معنای خوب نیست. بومی فقط به این معنی است که آنها برای همیشه اینجا هستند.”

به گفته مقامات بهداشت عمومی، حتی پس از اپیدمی شدن، کووید-۱۹ بعید است ریشه کن شود و به کشتار مردم ادامه خواهد داد، هرچند در تعداد بسیار کمتر. AP ذکر شده.

بر اساس آخرین داده های دانشگاه جان هاپکینز، کووید-۱۹ تاکنون بیش از ۵.۵ میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است.

اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوع Omicron از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده دیدن کنید.

منبع: خبرگزاری

رابرت پریدت و رابین فاستر

اخبار پزشکی
حق چاپ © HealthDay 2020. تمامی حقوق محفوظ است.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/