ساخت کمپ های تربیت معلم سما/آموزش های خلاقانه و سرگرم کننده – کمپ خبر خوب


سید محمد نوروزیان مسئول طرح روش آموزشی فعال در سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگاران گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره روش تدریس دانشجویان گفت: تحصیل در سازمان سما. ، به این نتیجه رسیدیم که روش های تدریس و یادگیری از بزرگترین مشکلات مدارس است. در روش تدریس و یادگیری همچنان از روش های سنتی استفاده می کنیم و این باعث شده دانش آموزان درس نخوانند، مشق شب را دوست نداشته باشند و تعطیلات را دوست داشته باشند. فقط همین اپیدمی کرونا شادی کودکان را در تعطیلات نشان داده است.

وی افزود: اگر این مشکل را ریشه یابی کنیم، خواهیم دید که معلمان شرایط لازم و فناوری لازم را برای حضور در کلاس درس که جذاب باشد، ندارند. به همین دلیل پس از مشورت با کارشناسان به این نتیجه رسیدیم که باید با روش آموزشی فعال پیش برویم.

مدیر پروژه آموزش فعال سما می گوید: در گام اول اردویی راه اندازی کردیم و از معلمان خلاق خواستیم فیلم های دو دقیقه ای از فعالیت های خود را ارسال کنند. اردوی معلمی در چالوس برگزار می شود.

نوروزیان ادامه داد: روش یادگیری در این اردو مبتنی بر خلاقیت است، یعنی کارگاه در شب و اطراف آتش برگزار می شود، صبح ها برنامه پیاده روی همراه با آموزش اجرا می شود که رعایت مسائل محیطی از دیگر موارد است. برنامه در این اردو یعنی در این اردو آن سیستم تمرینی سنتی را نخواهیم داشت و تمرینات سرگرم کننده و خلاقانه تر خواهد بود.

مسئول طرح روش آموزش فعال سازمان سما افزود: بنابراین همانطور که گفته شد در این اردو که از ۱۰ تیرماه لغایت ۱۲ مردادماه آغاز می شود، ۱۲۰ معلم ابتدایی شرکت دارند و به تمامی دروس تحصیلی با برنامه ریزی های انجام شده معلمان شرکت کننده در اردو که از شهریور ماه سال جاری وارد مدرسه می شوند مورد ارزیابی و ارزیابی قرار می گیرند تا بتوانند تجربیات خود را به اشتراک بگذارند و اشتباهات احتمالی را برطرف کنند. در واقع اصلاح و ارتقای آموزش را داریم و در پایان سال فعالیتی را در زمینه روش آموزش فعال در کشور انجام خواهیم داد.

وی گفت: در آینده نیز این رویداد با نام «سماتالک» ادامه خواهد داشت، مانند تدتاک و تدکس در دانشگاه تهران، معلمان تجربیات خود را از روش های تدریس خلاق در اختیار همکاران خود قرار می دهند و به این ترتیب شبکه ای از خلاقان ایجاد می شود. معلمان ایستاده، کسانی که مسئول آموزش فرزندان ما هستند

انتهای پیام/۴۰۴۰/