زوال مغز پس از حمله قلبی تسریع می شود


زوال مغز پس از حمله قلبی تسریع می شود

جمعه، فوریه ۴، ۲۰۲۲

قلب و مغز شما ممکن است اغلب در تضاد به نظر برسند، اما آنها بیشتر از آنچه فکر می کنید مشترک هستند. یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که حمله قلبی می‌تواند در طول سال‌ها منجر به زوال ذهنی سریع‌تر شود.

دکتر، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «ما باید درک کنیم که آنچه در قلب و مغز می گذرد به هم مرتبط هستند. میشل یوهانسن او استادیار عصب شناسی عروق مغزی در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور است.

او توضیح داد: “مدیریت عوامل خطر برای جلوگیری از حمله قلبی در واقع برای مغز شما نیز مفید است.” یوهانسن اضافه کرد که حمله قلبی می تواند در طول زمان برای سلامت مغز شما مضر باشد.

تیم یوهانسن برای سنجش تأثیرات کوتاه‌مدت و بلندمدت حمله قلبی بر مغز، داده‌های بیش از ۳۱۰۰۰ آمریکایی را که در شش مطالعه بلندمدت بین سال‌های ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۷ شرکت کرده بودند، تجزیه و تحلیل کرد.

هنگامی که شرکت کنندگان اولین ارزیابی خود را از مهارت های “شناختی” (تفکر و حافظه) انجام دادند، میانگین سنی آنها ۶۰ سال بود – به این معنی که نیمی از آنها مسن تر و نیمی جوان تر بودند. آنها سابقه حمله قلبی نداشتند و زوال عقل در آنها تشخیص داده نشده بود.

سپس شرکت کنندگان بین ۵ تا ۲۰ سال (میانگین ۶ سال) پیگیری شدند و بیش از ۱۰۰۰ نفر در این مدت دچار حمله قلبی شدند.

محققان دریافتند که بیماران حمله قلبی کاهش قابل توجهی سریع‌تری در حافظه داشتند. مهارت های درگیر در برنامه ریزی، سازماندهی، تمرکز و تصمیم گیری های پیچیده؛ و توانایی کلی برای انجام فعالیت های روزمره، در مقایسه با کسانی که حمله قلبی نداشته اند.

اما طبق مطالعه ای که قرار بود هم به صورت آنلاین و هم در نیواورلئان در نشست سالانه انجمن سکته مغزی آمریکا در فوریه ارائه شود، افت ذهنی بلافاصله اتفاق نیفتاد. ۸ تا ۱۱

یوهانسن در بیانیه خبری انجمن گفت: “زوال عقل یک فرآیند آهسته و گام به گام است. فرد با زوال عقل از خواب بیدار نمی شود.”

وی افزود: «دانستن این نکته مهم است که زوال شناختی پس از حمله قلبی امکان‌پذیر است، بنابراین پزشکان هم بیماری قلبی بیماران را مدیریت می‌کنند و هم به دنبال علائم زوال عقل پس از حمله قلبی هستند». “حتی می تواند شروع کننده مکالمه ای عالی در مورد اینکه چرا برای بیماران مهم است که توصیه های پزشکی را برای جلوگیری از حمله قلبی دنبال کنند.”

محققان چندین دلیل احتمالی برای ارتباط بین حمله قلبی و زوال ذهنی، از جمله آسیب مداوم به مغز در اثر سکته‌های بی‌صدا، که به اندازه کافی بزرگ نیستند تا علائم ایجاد کنند، اما همچنان خون رسانی به مغز را کاهش می‌دهند، پیشنهاد کردند. دلایل احتمالی دیگر عبارتند از عوامل خطر مشترک برای حمله قلبی و زوال عقل، مانند سیگار کشیدن و فشار خون بالا. و خطر لخته‌های کوچکی که از قلب به مغز می‌روند و اکسیژن آن را کاهش می‌دهند.

“برای مدت طولانی، ما به بیماری قلبی و بیماری مغزی به عنوان دو وضعیت جداگانه فکر کرده و به آن پرداخته ایم، و بر اساس یافته های مطالعه و سایر تحقیقات، فکر نمی کنم بتوانیم همانطور که یاد می گیریم به این کار ادامه دهیم. یوهانسن گفت.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط بین سلامت قلب و مغز، به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده مراجعه کنید.

منبع: انجمن سکته مغزی آمریکا، انتشار خبری، فوریه. ۳، ۲۰۲۲

رابرت پردت

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
تصاویر


تصویر قلب
برای مشاهده تصاویر آناتومی و فیزیولوژی انسان، مجموعه تصاویر پزشکی ما را مرور کنید
تصاویر را ببینید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/