زنانی که کمتر از ۶ ساعت می خوابند به این بیماری مبتلا می شوند


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب، زنانی که کمتر از شش ساعت در شب می خوابند، معمولاً چاقتر و نامنظم هستند. به گفته محققان، این آزمایش نشان داد زنانی که کمتر از ۶ ساعت در شب می‌خوابیدند، ۴۴ درصد بیشتر در معرض قاعدگی نامنظم و ۷۰ درصد بیشتر احتمال دارد که در یک دوره زمانی مشخص، خون بیشتری نسبت به افراد سالمی که ۷ تا ۹ می‌خوابیدند، داشته باشند. ساعت ها. .، خودشه.

در این مطالعات، محققان داده های نظرسنجی ۵۷۴ زن ۲۴ تا ۴۰ ساله را تجزیه و تحلیل کردند. در این پرسشنامه ها از شرکت کنندگان در مورد خونریزی و بی نظمی قاعدگی، خواب و فعالیت در طول روز سوال شد.

نتایج بسیار جالب بود زیرا کسانی که پریودهای سنگین یا نامنظم را تجربه می کردند بیشتر از خواب کوتاه و ضعیف، خستگی، استرس و افسردگی رنج می بردند. زمانی که زن از نظر عاطفی آشفته است، تنش عضلانی دارد، تحریک پذیر است و قبل یا در طول دوره قاعدگی خود خسته است، خواب او ممکن است مختل شود.

این علائم مشخصه سندرم پیش از قاعدگی است که به عنوان PMS یا اختلال نارسایی پیش از قاعدگی نیز شناخته می شود، که می تواند باعث افسردگی یا اضطراب شدید قبل از قاعدگی شود.

از سوی دیگر، کم خوابی می تواند باعث درد شدیدتر شود که می تواند علائم PMS و PMS را افزایش دهد. زنان همچنین هنگام کم خوابی بیشتر از اضطراب رنج می برند و به خواب رفتن سخت می شود.

محققان توضیح می دهند: زنان ۴۰ درصد بیشتر از مردان از بی خوابی رنج می برند. با این حال، درمان پزشکی به ندرت سلامت قاعدگی را در نظر می گیرد. پزشکان گاهی اوقات داروهایی مانند Valium و Ambien را برای کمک به بی خوابی تجویز می کنند، اما این داروها می توانند منجر به اعتیاد، اعتیاد و سایر آسیب های روانی شوند.

محققان معتقدند: محققان سلامت زنان هنوز به طور کامل پیچیدگی رابطه بین قاعدگی و خواب را درک نکرده اند. برای مثال، ممکن است سال‌ها طول بکشد تا آندومتریوز تشخیص داده شود، وضعیتی که در آن رشد خارج از رحم در مناطقی مانند لوله‌های فالوپ با قاعدگی تداخل می‌کند. برای ۲۵ درصد از زنان، در ابتدا هیچ علامتی از بیماری وجود ندارد، بنابراین تشخیص آن دشوار است.

با این حال، محققان بر این باورند که ناراحتی قاعدگی را می توان با آموزش بهتر در مورد نحوه تشخیص این شرایط بهبود بخشید. همچنین نیاز به آگاهی بهتر از سوگیری های ضمنی در میان ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی نسبت به کسانی که از سلامت قاعدگی شکایت دارند، وجود دارد.

پزشکان به خوبی علائم قاعدگی را کنترل می کنند و تغییرات عمده زندگی از جمله بلوغ و عوامل استرس زا مانند تعادل بین کار و زندگی یا تشکیل خانواده را در نظر می گیرند. سلامت روان، درد و مشکلات خواب را افزایش می دهند. این رویکرد جامع می تواند خدمات بهتری را به بیماران ارائه دهد و به راه حل های پایدارتری منجر شود. شرح کامل این مطالعات در مجله Sleep Research منتشر شده است.

منبع: سیناپرس