رکورد برجسته آزادکاران ایرانی در آسیا با ۸ مدال طلا – پایگاه خبری اخبار خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب، گروه ورزشی خبرگزاری آنا، روزهای ۲۸ و ۲۹ تیرماه در شهر منامه بحرین، رقابت های کشتی فرنگی جوانان در مبارزه برای قهرمانی آسیا و در پایان به رهبری ایران تیم آرمین حبیب زاده ۶۱ کیلوگرم، حسین محمد آقایی ۷۰ کیلوگرم، عرفان الهی ۷۴ کیلوگرم، سبحان یاری ۷۹ کیلوگرم، عارف رنجبر ۸۶ کیلوگرم، مبین عظیمی ۹۲ کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا ۹۷ کیلوگرم. ، سالار حبیبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم و رضا مومنی در وزن ۵۷ کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند.

آزادکاران کشورمان با ۲۲۸ امتیاز قهرمان قاره سابق شدند و هند با ۱۸۵ امتیاز و قزاقستان با ۱۴۸ امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج تیم ملی کشورمان به شرح زیر است:

با وزن ۵۷ کیلوگرم رضا مومنی وی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۲ مقابل خطیب العانی از عراق به برتری رسید و در مرحله سوم و مقدماتی قرار گرفت و در عوض ولادیسلاو نکندروف از قرقیزستان را با یک نتیجه شکست داد. نقطه. ۱۰:۰ و به فینال راه یافتند. مومنی مقابل مری بازاربایف از قزاقستان شکست خورد و به مدال نقره رسید.

با وزن ۶۱ کیلوگرم آرمین حبیب زاده وی در دور اول انخبولد آنخبات از مغولستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله ارسلان رحیم اف از ازبکستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. حبیب زاده در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر ۹ از سد کومار موهیت از هند گذشت و به مدال طلا دست یافت.

با وزن ۶۵ کیلوگرم، محمدعلی عموزاد | امیدجان جلالوف از ازبکستان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۷ بر یک شکست خورد و با شکست این مهاجم در دور مقدماتی، از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم آقا حسین محمد وی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۶ از سد ژاسولان باخولتانوف از قزاقستان گذشت و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله ظفربک اوتاخانوف از ازبکستان را با نتیجه ۱۰ بر ۸ شکست داد و به فینال راه یافت. محمد آقایی در فینال مقابل ملایم یداو از هند با نتیجه ۱۵ بر ۷ به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

با وزن ۷۴ کیلوگرم عرفان مقدس وی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم ریوتارو توگویا از ژاپن را با نتیجه ۸ بر ۲ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله دیاس ساگداتوف از قزاقستان را با ۱۰ امتیاز شکست داد و به فینال راه یافت. الهی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر ۴ جیدیپ از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

وزن ۷۹ کیلوگرم سبحان یاری | وی در دور اول جونگ اوک کیم از کره جنوبی را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله مقدماتی با نتیجه ۱۲ بر ۲ از یلنور شیلدبای قزاقستان گذشت و به فینال راه یافت. یاری در این دیدار با نتیجه ۴ بر یک مقابل سوبارو تاکاهارا از ژاپن به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

با وزن ۸۶ کیلوگرم عارف رنجبر در دور اول جاکسیلیک از قزاقستان با نتیجه ۱۱ بر ۸ پیروز شد و در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر ۸ جوینتی کومار از هند را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. رنجبر در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۳ حاج اکبر عبدالکاخاروف از ازبکستان را شکست داد و به فینال راه یافت. رنجبر در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۲ باتبیلکون ندامبت از مغولستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم یک سخنران خوب وی در دور اول ۱۲ بر ۲ عیسی کیکوچی از ژاپن را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی در مرحله نیمه نهایی آکاش از هند را با نتیجه ۱۲ بر ۲ شکست داد و راهی فینال شد. عظیمی در فینال با نتیجه ۷ بر صفر نوردولت باکنوف از قزاقستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که گهگاه با حضور ۷ مبارزه در دو گروه ۴ و ۳ تیمی انجام شد. امیرعلی آذرپیرا وی در دور اول برابر نوربولات عادل اولو از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. در دور دوم اما آشیش از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. آذرپیرا در این مرحله ۱۲ بر ۲ مقابل زلیم خان موسیخانوف از قزاقستان به برتری رسید و راهی فینال شد. آشیش از هند در دیدار پایانی مقابل نماینده کشورمان با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب شد و به مدال طلا دست یافت.

انتهای پیام/