رفتن به نوشته‌ها

رژیم پاکسازی بدن رژیم پاک کننده بدن سه روزه


رژیم پاکسازی بدن رژیم کوتاه مدت که برای سم زدایی بدن طراحی شده است. در حالی که رژیم پاک کننده ای دارند ، مردم معمولاً در فواصل منظم روزه می گیرند و از میوه ها و سبزیجات تازه و همچنین آب میوه و آب طبیعی استفاده می کنند.

همه چیز در مورد سیستم پاکسازی بدن

همه چیز در مورد سیستم پاکسازی بدن

برخی از رژیم های پاکسازی بر استفاده از داروهای گیاهی ، چای ، مکمل ها ، پاک کننده های روده یا تنقیه تاکید می کنند. این رژیم تاثیرات مثبت زیادی بر قسمت های مختلف بدن دارد. آیا فکر می کنید رژیم خام گیاهخواری یکی از این نوع رژیم ها است؟ کلیک.

برخی از این موارد عبارتند از:

پاکسازی و کاهش وزن
• بقیه اعضا به دلیل روزه گرفتن
• کبد را برای دفع سموم فعال می کند
دفع سموم از طریق مدفوع ، ادرار و عرق
• بهبود گردش خون
• تأمین مواد مغذی بدن

رژیم های غذایی همچنین می توانند به مشکلات مختلف بدن کمک کنند. این مشکلات شامل چاقی ، مشکلات گوارشی ، بیماری های خود ایمنی ، عفونت ها ، آلرژی ، نفخ ، خستگی مزمن است و بهترین راه برای کاهش وزن داشتن برنامه غذایی مناسب برای گذراندن این برنامه است.

اغلب توصیه می شود رژیم غذایی ساکنان شهرهای صنعتی و بزرگ را به دلیل قرار گرفتن در معرض محیط و مواد شیمیایی سمی ضدعفونی کنند. مواد شیمیایی سمی شامل آلاینده ها ، مواد شیمیایی مصنوعی ، فلزات سنگین و سایر ترکیبات مضر در محصولات غذایی فرآوری شده است.

برای مطالعه: رژیم مدیترانه ای چیست؟

علائم پاکسازی و سم زدایی

آبی که می نوشیم ، هوایی که تنفس می کنیم و غذایی که می خوریم حاوی سموم و مواد مضر برای بدن در بهترین و تمیزترین آنها است. خوشبختانه اندام های مختلف بدن از جمله کبد وظیفه فیلتر کردن غذا را بر عهده دارند. کاهش وزن رژیم غذایی و عوارض جانبی آن.

با این حال ، اگر بدن به طور مداوم در معرض آب و هوای آلوده و غذاهای سمی قرار گیرد ، ممکن است علائم مختلفی از جمله سردرد و بی حالی ظاهر شود. به طور کلی ، علائم سطوح بالای سموم و غذاهای مضر در بدن عبارتند از:

• نگه داشتن
خستگی مداوم
• سردرد
• اضافه وزن
• مشکلات پوستی
بوی بد دهان
سنگ کیسه صفرا

ادامه هر یک از موارد فوق برای شما به معنی هشدار خواهد بود. با تغییر رژیم غذایی ، پیروی از رژیم پاک کننده و همچنین ورزش و مدیتیشن ، می توانید بدن خود را تمیز کرده و این علائم را از بین ببرید.

اگر به دنبال راهی آسان برای کاهش وزن هستید ، مقاله ما در مورد کاهش وزن بدون رژیم را بخوانید.

انواع سیستم های پاکسازی و سم زدایی

رژیم های متفاوتی برای پاکسازی بدن وجود دارد. هر یک از این رژیم ها می توانند تأثیر متفاوتی بر بدن داشته باشند و دوره های زمانی متفاوتی را شامل شوند. با این حال ، اکثر سیستم های ضدعفونی کننده عناصر مشترکی دارند. این پارامترهای رایج عبارتند از:

روزه گرفتن از یک تا سه روز
• آب میوه ها و آب میوه های تازه مصرف کنید
• مصرف آب ، نوشیدنی های سم زدا و چای های گیاهی.
• مقداری نوشیدنی پاک کننده مانند آب لیمو بخورید

از غذاهای فرآوری شده و حساسیت زا خودداری کنید
• از آلاینده ها و فلزات سنگین موجود در آب ، هوا و غذا اجتناب کنید
• مصرف گیاهان دارویی
• روشن کردن
• ورزش ، مدیتیشن و یوگا
• از شکر تصفیه شده ، الکل و قهوه استفاده نکنید

در حال حاضر:

در حال حاضر:

تا کنون ، تحقیقات بسیار کمی در مورد تأثیر رژیم پاکسازی بر کاهش وزن انجام شده است. بسیاری از افراد پس از پیروی از رژیم پاک کننده دچار کاهش سریع وزن می شوند. این کاهش وزن به دلیل از دست دادن کربوهیدرات ها و مایعات بدن است. ذخایر چربی در نتیجه پیروی از این رژیم تغییر نمی کند ، به همین دلیل است که بسیاری از افراد پس از پاکسازی به وزن اولیه خود برمی گردند.

با این حال ، برخی از رژیم های پاکسازی تغذیه ای ، مانند پاکسازی با شیر ، کالری دریافتی را به شدت محدود می کند. این رژیم های پاکسازی به طور قابل توجهی BMI و درصد چربی دور کمر را افزایش می دهند ،

وزن و التهاب فیزیکی باعث کاهش مقاومت به انسولین و سطح لپتین در بدن می شود. اگر رژیم سم زدایی شامل محدودیت شدید کالری باشد ، قطعاً می تواند با تنظیم متابولیسم منجر به کاهش وزن شود. با این حال ، رژیم های پاکسازی رژیم غذایی نمی توانند منجر به کاهش قابل توجه وزن در دراز مدت شوند.

سیستم سم زدایی بلغم

بلغم یک مشکل گوارشی و خلقی در طب سنتی است که معمولاً ناشی از مصرف زیاد غذاهای سرد است. این عارضه برای بسیاری از افراد شایع است و می تواند منجر به مشکلاتی مانند نفخ ، سردرد ، چاقی و یبوست شود. اجتناب از غذاهای سرد و مرطوب اولین قدم در رژیم سم زدایی بلغم است.

استفاده از ادویه جات گرم مانند فلفل ، زعفران ، دارچین و زنجبیل در غذاها می تواند به خلاص شدن از شر بلغم در بدن کمک کند. برای سم زدایی از بلغم ، می توانید از سایر رژیم های سم زدایی نیز استفاده کنید ، اما از غذاهای سرد و مرطوب خودداری کنید.

سیستم سم زدایی شیر

پیروی از رژیم سم زدایی از شیر می تواند کمی مشکل باشد. طبق اصول این رژیم ، نباید به مدت 1-2 هفته چیزی جز شیر مصرف کنید. البته گاهی در روند این رژیم مصرف خرما و موز مجاز است. افرادی که از این رژیم پیروی می کنند مجازند فقط هشت فنجان شیر کم چرب در روز مصرف کنند. این رژیم می تواند اعصاب را آرام کند و به عنوان یکی از موثرترین رژیم های پاکسازی شناخته می شود.

رژیم پاکسازی میوه

استفاده از میوه ها ، آب میوه ها و سم زدایی ها از معروف ترین و محبوب ترین شاخه های رژیم پاک کننده است. شما می توانید میوه های مختلفی را در رژیم غذایی خود برای پاکسازی بدن با توجه به سلیقه و اهداف پاکسازی خود انتخاب کنید. در اینجا شش میوه مهم وجود دارد که برای پاکسازی بسیار مفید هستند:

سیب: سیب سرشار از ویتامین ، فیبر و مواد معدنی است. این میوه همچنین سرشار از مواد شیمیایی مفید و پکتین است که به پاکسازی کمک می کند. پکتین مواد افزودنی و مواد معدنی را از بدن خارج می کند و اسیدهای موجود در سیب (مالیک و آهک) به هضم غذا کمک می کند. بهتر است این غذا را به صورت خام با پوست بخورید زیرا پوست این میوه منبع خوبی از ویتامین C و فیبر است. سطح آنتی اکسیدان ها در سیب های ارگانیک معمولاً بیشتر از سیب های پرورشی است.

لیمو: لیمو و مرکبات معمولاً در رژیم پاک کننده توصیه می شود. همه مرکبات منبع ویتامین C هستند. لیمو یکی از مهمترین میوه ها در پاکسازی بدن است و می تواند به درمان مشکلات معده کمک کند. بهتر است مرکبات را با آب گرم میل کنید. بهترین ترکیب برای تمیز کردن ، استفاده از یک لیمو تازه ، یک تکه زنجبیل و کمی آب گرم است. توصیه می شود این مخلوط را با معده خالی مصرف کنید.

پاکسازی و کاهش وزن

پاکسازی و کاهش وزن

توت ها در رژیم پاک کننده: تمشک ، تمشک ، توت سیاه و زغال اخته منابع غنی ویتامین C و فیبر هستند. فقط یک فنجان شاه توت حاوی حدود 7.6 گرم فیبر است. توت ها به بدن در تولید بوتیرات کمک می کنند. این ماده یک اسید چرب است که در کاهش وزن و لاغری بدن موثر است.

به منظور بهره مندی بیشتر از خواص پاک کنندگی انواع توت ها ، بهتر است آنها را خرد کنید. می توانید از انواع توت ها و آب برای تهیه محلول های مختلف تمیز کننده استفاده کنید. همچنین می توانید برای صبحانه انواع توت ها را با جو دوسر میل کنید.
آناناس: آناناس میوه ای غنی از بروملین است که به تجزیه و هضم پروتئین ها کمک می کند.

آناناس همچنین در کاهش التهاب و تسکین و تسهیل آرتروز و سایر آسیب های فیزیکی مفید است. بهتر است آناناس تازه بخورید. این به این دلیل است که آنزیم بروملین پس از پخت یا کنسرو میوه از بین می رود و آناناس خواص خود را از دست می دهد.
پاپایا: پاپایا منبع غنی از ویتامین C ، ویتامین A ، منیزیم و پتاسیم است و بنابراین به دلیل خواص پاک کنندگی آن مشهور است.

این میوه یکی از بهترین آنتی اکسیدان ها محسوب می شود و می تواند در درمان بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار مفید باشد. پاپایا حاوی آنزیمی به نام پاپائین است که به تجزیه پروتئین ها و هضم غذا کمک می کند. پاپایا همچنین سرشار از بتاکاروتن است و بنابراین می تواند از سرطان ریه و دهان جلوگیری کند. بهتر است پاپایا تازه و خرد شده میل کنید.

انار: بهترین روش مصرف انار به شکل آب میوه است زیرا هضم دانه های انار به زمان نیاز دارد. انار منبع غنی از ویتامین C و فیبر است. این میوه همچنین به سلامت قلب کمک می کند و کلسترول را تنظیم می کند.

پاکسازی کبد و سیستم کاهش وزن

کبد یکی از مهمترین اندام ها و بخش اصلی دستگاه گوارش است. کبد با تولید صفرا چربی ها و مواد مغذی را تجزیه می کند و مسئول تامین انرژی بدن است. متابولیسم ، تجزیه بهتر چربی ها و جریان خون متعادل از جمله آثار کبد سالم است.

با این حال ، شیوه زندگی اشتباه ، غذای بی کیفیت و قرار گرفتن در معرض سموم می تواند به کبد آسیب برساند و تمام فرایندهای فوق را مختل کند. نتیجه افزایش وزن ، نفخ و بی حالی است.

بدیهی است که با پاکسازی کبد می توانید به کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن خود کمک کنید. غذاهای سالم برای پاکسازی کبد شامل غلات کامل ، سیر ، آووکادو ، گردو ، گریپ فروت ، چای سبز ، لیمو و روغن زیتون است. کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده ، گوشت قرمز و فست فودها نیز در پاکسازی کبد بسیار مثر است.

سیستم پاکسازی با آب و عسل

عسل به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم منبع غنی از آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است. این غذا خواص زیادی دارد و بنابراین نقش بسیار کلیدی در پاکسازی رژیم ها دارد. در اینجا برخی از ترکیبات سم زدایی و پاکسازی بدن با عسل تهیه شده است:

عسل و دارچین با ادویه جات ترشی جات: محلول آب گرم و عسل با مقدار کمی دارچین یکی از مواد لازم برای پاکسازی بدن است ، زیرا با معده خالی خورده می شود. همچنین می توانید این محلول را در آخر شب و قبل از خواب مصرف کنید. دارچین موجود در این ترکیب به تنظیم فشار خون ، قند خون و کاهش وزن کمک می کند.

سرکه سیب و عسل: سرکه سیب به تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود هضم کمک می کند. بنابراین ، افزودن آن به یک نوشیدنی گرم با عسل می تواند روند سم زدایی طبیعی بدن را افزایش دهد.

نوشیدنی عسل: آب گرم با یک قاشق چایخوری عسل یک راه عالی برای شروع روزه داری است. از افزودن عسل به آب داغ خودداری کنید زیرا این کار تمام آنزیم های سالم موجود در عسل غیر پاستوریزه را از بین می برد. نوشیدن روزانه این مخلوط می تواند به درمان سرفه و سرماخوردگی کمک کند.

عسل و زنجبیل: زنجبیل ماده دیگری است که می تواند به سم زدایی بدن کمک کند. با کمک این گروه می توانید سرماخوردگی و بیماری های زمستانی را از بین ببرید.

رژیم غذایی برای پاکسازی بدن در طب سنتی

رژیم غذایی برای پاکسازی بدن در طب سنتی

طب سنتی بر پاکسازی کبد برای درمان بسیاری از بیماری ها متمرکز است. طب سنتی کبد را مرکز سموم بدن می داند و دستورالعمل های مختلفی را برای پاکسازی این اندام ارائه می دهد. استراتژی های طب سنتی برای پاکسازی کبد عبارتند از:

مصرف دمنوش های گیاهی: مصرف مایعاتی مانند تره ، کاسنی و مریم گلی می تواند در تقویت دستگاه گوارش ، افزایش تعریق و ادرار ، دفع سنگ کلیه و کاهش فشار خون و کلسترول مفید باشد. مصرف یک یا دو فنجان از این تزریق ها در طول روز می تواند عملکرد کبد را بهبود بخشد.

مصرف خاکشیر: یکی از غذاهای اصلی از نظر طب سنتی در پاکسازی کبد ، خاکشیر. برای پاکسازی کبد ، از این غذا استفاده کنید تا دو فنجان آب را با دو قاشق غذاخوری خاکشیر بجوشانید و هر روز نیم ساعت قبل از صبحانه میل کنید.

آب بنوشید: آب سموم بدن را دفع کرده و جریان خون را بهبود می بخشد. مصرف روزانه حداقل هشت لیوان آب می تواند سموم و ناخالصی ها را از بدن دفع کند.

بدن را در سه روز تمیز کنید

اگر بدن شما علائم سطوح بالای سموم را نشان می دهد ، رژیم پاک کننده سه روزه می تواند ایده خوبی برای بازگرداندن سلامتی شما باشد. رژیم غذایی سه روزه پاکسازی بیشتر بر اسموتی ها ، آب میوه های طبیعی و چای های گیاهی تمرکز دارد.

علاوه بر این ، مصرف 8 لیوان آب و میوه و سبزیجات تازه نیز نقش مهمی در این رژیم دارد. مدیتیشن روزانه ، پیاده روی ، قطع مصرف قند و غذاهای فرآوری شده از جمله عوامل مهم رژیم پاک کننده سه روزه است.

خلاصه مقاله

به دلیل کیفیت پایین هوا ، آب و غذا که امروزه معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد ، بدن انسان در معرض بسیاری از آلاینده ها قرار دارد. بنابراین ، استفاده از رژیم های پاک کننده می تواند به کاهش سطح این سموم در بدن و از بین بردن عوارض جانبی آنها کمک کند. انواع مختلفی از سیستم های ضدعفونی کننده وجود دارد و برای مدت زمان های مختلف طراحی شده اند.

استفاده از غذاهای طبیعی ، میوه ها و سبزیجات و همچنین پاک کننده های طبیعی مانند عسل و زنجبیل از عوامل مهم بسیاری از رژیم های پاک کننده هستند. پاکسازی رژیم ها با تصفیه خون و سالم سازی کبد باعث افزایش سطح متابولیسم در بدن می شود و در برخی موارد می تواند کمک زیادی به کاهش وزن کند.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *