رفتن به نوشته‌ها

رژیم لاغری 7 روزه – رژیم لاغری


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

رژیم لاغری 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن مشاغل ، تحرک افراد روز به روز کاهش یافته است و این مشکل باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل یک اختلال قابل توجه در ظاهر و اندام است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید شرایطی برای این فرد وجود دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک قرار مهم دعوت می شود و زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب را ندارد و دلش برای لباسی که دوست دارد بپوشد تنگ می شود؛ در چنین مواردی ، اولین سالی که به ذهن این فرد می رسد این است که آیا راه حلی عملی وجود دارد که به موجب آن بتواند سریع وزن خود را کاهش دهد ، لباس های مورد علاقه اش را بپوشد و ظاهر خوبی داشته باشد؟

در این مقاله رژیم 7 روزه ای را به شما معرفی می کنیم که می توانید از آن برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم استفاده کنید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

نکته مهم در انتخاب راه مناسب برای کاهش وزن این است که همیشه بدنبال رژیم های طبیعی برای این کار باشید و از قرص ها و مکمل های مختلف لاغری استفاده نکنید که با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه لاغری مردم را فریب می دهد و ؛ استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید وزن دلخواه خود را افزایش دهید. تصور این که یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم را کنار بگذارید نمی تواند به کاهش وزن شما کمک کرده و سلامتی شما را در معرض خطر قرار دهد. همچنین ، همیشه به خاطر داشته باشید که نباید اهداف دست نیافتنی را برای خود تعیین کنید ، زیرا بدن شما می تواند تا حدی ورزش و رژیم غذایی شدید را تحمل کند.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه یا رژیم GM نامیده می شود ، یکی از برنامه های رژیم غذایی است که می تواند بین 6 تا 7 کیلوگرم در هفته وزن کم کند. با پیروی از این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. با این حال ، این روش مانند همه روش های لاغری مزایا و معایب خود را دارد و باید از هر طرف مورد بررسی قرار گیرد تا این امر به سلامت انسان آسیبی نرساند ، که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات دقیقی در مورد سابقه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا اعتقاد گسترده ای بر این بود که این سیستم طراحی شده و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است که تا حدود زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز غذاهای خاصی بخورید که بیشتر آنها به شما اجازه می دهند سبزیجات بخورید و فقط در روزهای آخر مجاز به خوردن گوشت خواهید بود. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن در این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند که این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از هرگونه مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ گونه محدودیت عملکردی و سنی ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم وزن کم کند.

برای شروع رژیم GM ، مهمترین چیز این است که ذهن را آماده کرده و برای خود هدف تعیین کنید. زیرا اگر هدفی را تعیین کرده و آن را با ذهنی آماده در ذهن خود دنبال کنید ، پس با پیشرفت ، باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و بنابراین تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف انجام خواهید داد و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم ، شما فقط باید از غذاهای توصیف شده در این رژیم استفاده کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا نتیجه برعکس است و به جای کاهش وزن ، افزایش وزن را تجربه خواهید کرد و تمام تلاش شما به هدر خواهد رفت. ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد که می توانید در چنین زمان کم و بدون گرسنگی وزن خود را به طور م loseثر کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی به گونه ای طراحی شده است که کالری موجود در غذا را در نظر بگیرد ، شما می توانید این کار را در تمام ساعات روز انجام دهید. تنها چیزی که بر آن تأکید می شود پیروی دقیق از دستورات این سیستم است.

اهداف رژیم غذایی GM

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • افزایش قدرت چربی سوزی در بدن

یک رژیم غذایی لاغری 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، مهم است که توجه داشته باشید که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که اشاره کردیم ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما فقط باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 اولین روز رژیم: میوه های تازه بخورید

روز اول برای شما بسیار سرنوشت ساز خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف و ایجاد تغییر اساسی در زندگی خود بر می دارید. بنابراین طبیعتا این روز برای شما کمی سخت خواهد بود. در این مرحله ، شما باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و طالبی می توانند انتخاب های خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین حق استفاده از سبزیجات ، چه خام و چه پخته را نخواهید داشت. مصرف آب بین 8 تا 12 فنجان را فراموش نکنید. بنابراین در روز اول ، وقتی احساس گرسنگی می کنید ، فقط میوه بخورید.

2 روز دوم رژیم: سبزیجات بخورید

برخلاف روز اول شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. در روز دوم ، می توانید از سبزیجات مختلف به اندازه دلخواه استفاده کنید. شما حتی مجاز به طبخ سبزیجات هستید ، اما برای پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده شود. استفاده از حبوبات پخته ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و … در این روز بسیار توصیه می شود. جالب است بدانید که سیب زمینی نیز سبزی محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد می توانید آن را در صبحانه پخته بخورید تا در طول روز بسوزید و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشته باشید. در این روز ، متوجه تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش خود خواهید شد و احتمالاً تعداد دفعات رفتن به دستشویی بیشتر می شود. مصرف آب بین 8 تا 12 فنجان را فراموش نکنید.

3 روز سوم ، رژیم لاغری: با خوردن میوه و سبزی از پوست سالم لذت ببرید

در واقع ، روز سوم برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. به این ترتیب شما مجاز به خوردن سبزیجات و میوه ها در طول روز هستید. موارد منع مصرف این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید از بقیه میوه ها و سبزیجات به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال ، صبح با رژیم گیاهخواری و بعد از ظهر با رژیم میوه ، یا برعکس یا از آنها در کنار هم استفاده کنید. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم ، رژیم لاغری: خوردن موز و شیر

روز چهارم یکی از جذاب ترین روزها برای این رژیم است. شما مجاز هستید بین 8 تا 12 موز در طول روز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم طوری طراحی شده است که احساس گرسنگی کنید ، اما در پایان روز احساس سیری می کنید. البته باید قسمت شیر ​​و موز را تقسیم کنید تا در طول روز به هیچ وجه احساس گرسنگی نکنید.

5 رژیم لاغری روز پنجم: گوجه فرنگی بخورید

پنجمین روز ، روز خوردن گوجه فرنگی است. این روز نیز برای شما جالب خواهد بود ؛ زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6-7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی مقدار زیادی اسید اوره را در بدن افزایش می دهد ، بنابراین برای رقیق کردن آن میزان آب خود را افزایش دهید. این مقدار می تواند تا 15 لیوان آب در روز باشد.

6 رژیم لاغری روز ششم: یک فنجان برنج بخورید!

در این روز ، همچنین مجاز به استفاده از یک فنجان برنج خواهید بود. در طول روز می توانید با خوردن انواع سبزیجات احساس سیری کنید. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. در این مرحله ، شما نور را در بدن خود احساس کرده و سیستم گوارش خود را تقویت خواهید کرد.

7 هفتمین روز رژیم لاغری: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز اوست. می توانید با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه ای که دوست دارید مهمانی بگیرید.

در پایان این مرحله و در واقع برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، کاهش چشمگیری در وزن خود مشاهده خواهید کرد. با حذف غذاهای پرکالری و مصرف مقدار زیادی میوه ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، برای خود سلامتی و طراوت به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه خواهید شد که پوست شما شفاف تر و خالص تر است. علاوه بر این ، دستگاه گوارش را تقویت کردم.

مزایای GM

  1. مهمترین و مهمترین ویژگی رژیم GM این است که به شما در کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود. با کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سم همراه با مواد زائد از بدن خارج می شود. با این حال ، به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند زیرا ممکن است به بدن آسیب برساند.

GM. معایب

  1. این رژیم غذایی حاوی مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در روزهای اولیه این رژیم خبری از چربی ها ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. همچنین ، هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی سرشار از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های پر کربوهیدرات. کمبود مواد مغذی و در نتیجه دریافت نکردن همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد گرسنه و بی دست و پا می شود.
  2. این سیستم هیچ اعتباری ندارد. زیرا تاکنون هیچ تحقیقی از آن حمایت نکرده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه است. در واقع با کاهش میزان کالری مصرفی ، آب بدن از دست می رود که منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین ، شما باید از رژیم غذایی استفاده کنید که تمام نیازهای بدن برای مواد مغذی را برآورده کرده و با فعالیت بدنی همراه باشد. این رژیم ها چربی سوزی می کنند و علاوه بر کاهش وزن ، شما را سالم نگه می دارند.

آیا سیستم GM ارزش امتحان کردن را دارد؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی به مدت یک هفته غیرممکن است زیرا خلاص شدن از شر چربی انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز دارد. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن بسیار موقتی است و بدن با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که در چنین رژیم هایی شرکت نکنید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف به دلیل عدم مصرف مواد مغذی مورد نیاز خود قرار ندهید. مگر اینکه بنا به دلایلی مجبور به کاهش موقت وزن شوید. بنابراین رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت متخصص تغذیه انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *