رژیم غذایی توصیه شده برای زنان مبتلا به PCOS

فهرستی از بایدها و نبایدها برای زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک، برای فعالیت های سبک زندگی و رژیم غذایی وجود دارد. در اینجا برخی از موادی وجود دارد که با گنجاندن آنها در رژیم غذایی می توانید به شما در خلاص شدن از شر PCOS به روشی طبیعی کمک کنید.

چرا آن دسته از داروهایی را انتخاب کنید که علائم را از بین ببرند اما ممکن است عوارض جانبی مضر مصرف داروها را پشت سر بگذارند. ترجیح می‌دهم تغییراتی در رژیم غذایی ایجاد کنم تا بر شدت بیماری نظارت کنم و قبل از اینکه به خودم صدمه بزنم شانسم را امتحان کنم. گنجاندن کربوهیدرات ها، پروتئین ها، میوه ها و سبزیجات در وعده های غذایی شما به درمان PCOS کمک می کند.

مقاومت به انسولین عامل ایجاد تخمدان پلی کیستیک است. در مورد سندرم تخمدان پلی کیستیک، بدن انسولین بیشتری برای کنترل قند خون تولید می کند که منجر به تولید بیشتر هورمون های مردانه توسط تخمدان ها می شود. عوارض زیادی در ارتباط با PCOS وجود دارد. ناباروری یک عارضه بزرگ است. از آنجایی که PCOD با مقاومت به انسولین مرتبط است، خوردن غذاهای کم کالری که مواد لازم را در اختیار شما قرار می دهند، اما انسولین شما را افزایش نمی دهند، کمک زیادی به درمان علائم می کند. باید به درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک توجه ویژه ای داشت، زیرا اگر به موقع درمان نشود، می تواند عوارضی مانند بیماری های قلبی عروقی، اختلالات کبدی، دیابت و کمتر از سرطان را به دنبال داشته باشد.

در زیر، من سعی کرده ام برخی از رژیم های غذایی توصیه شده برای PCOS را فهرست کنم:

میوه: معمولاً برای زنان مبتلا به تخمدان پلی کیستیک به عنوان غذای PCOS توصیه می شود. همچنین با تامین ویتامین ها و مواد معدنی ضروری، مقاومت بدن را افزایش می دهند. غنی بودن از فیبر غذایی، احساس سیری اولیه را به شما می دهد. بیشتر میوه ها همچنین حاوی مقدار زیادی رطوبت همراه با ویتامین ها هستند که به شفافیت و لطافت پوست کمک می کند.

بهترین سبزیجات: رژیم PCOS ممکن است اقدامات کنترلی مختلفی داشته باشد، غذاهای سالم بخورید و از غذاهای ناسالم اجتناب کنید، اما خوردن سبزیجات قطعاً به شما کمک می کند علائم خود را کنترل کنید.

فواید دارچین: نه تنها سطح گلوکز خون را کاهش می دهد، بلکه سطح چربی را نیز بهبود می بخشد.

فواید ریحان: ریحان دارای خواص ضد آندروژنی است که می تواند به عنوان یکی از بهترین درمان های طبیعی برای PCOS عمل کند.

فواید ایزوفلاون های سویا: ایزوفلاون های سویا ممکن است برای زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک ارزشمند باشند، زیرا دارای خاصیت منحصر به فرد کاهش و افزایش سطح استروژن با مقابله با هورمون های استروژن هستند.

ویتامین B: B2 یک ویتامین حیاتی است که نقش کلیدی در تبدیل درشت مغذی ها (کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها) به انرژی مفید دارد.

مواد معدنی: کروم – مهمترین ماده معدنی برای زنان مبتلا به PCOS. انسولین از کروم به دلیل فعالیت آن در متابولیسم کربوهیدرات استفاده می کند. کمبود آن در بدن ممکن است منجر به مقاومت به انسولین شود.

غذاهای کم گلیسمی: به کاهش وزن، کنترل قند خون، بهبود سطح لیپید، تعادل هورمونی، کاهش تمام صفات مردانه مانند پرمویی، طاسی، آکنه و افزایش شانس باروری کمک می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر