رفتن به نوشته‌ها

رژیم درمانی چیست؟ (مزایای تغذیه درمانی)


درمان تغذیه یک توصیه پزشکی است که برای وضعیت فعلی سلامت فرد استفاده می شود. رژیم درمانی نه تنها برای چاقی و لاغری ، بلکه برای سلامت عمومی بدن نیز استفاده می شود. به طور کلی ، با درمان بسیاری از مشکلات داخلی بدن ، می توان تأثیر قابل توجهی در درمان مشکلات جسمی مشاهده کرد. عمده مشکلات حاد و مزمن افراد به دلیل تغذیه ناسالم و نامناسب است. درمان تغذیه یک اصطلاح گسترده برای استفاده علمی از تغذیه به عنوان پیشگیری و درمان بیماری است.

درمان تغذیه ای

هدف رژیم درمانی

در رژیم درمانی ، حتی بیماری هایی مانند سرطان و مشکلات قلبی عروقی نیز قابل درمان هستند. این روش منجر به انتخاب متعادل غذاها با توجه به بدن هر فرد می شود تا مواد مغذی مورد نیاز به اندازه کافی وارد بدن شود. ترکیب غذاهای مناسب برای هر فرد و نوشیدن آب کافی می تواند به حفظ اندام کامل کمک کند. رژیم غذایی مناسب باید حاوی مواد معدنی ، ویتامین ها و پروتئین باشد.

متابولیسم بدن را افزایش می دهد

یک رژیم درمانی منحصر به فرد که متابولیسم بدن را افزایش می دهد. اختلال در متابولیسم اندام های مختلف بدن باعث بیماری می شود. در برخی موارد ، بدون استفاده از داروهای شیمیایی و تنها با استفاده از گیاهان مختلف ، می توان متابولیسم بدن را به حالت طبیعی بازگرداند. در ابتدا با توجه به علائم خارجی ، مشکلات داخلی فرد تشخیص داده می شود و سپس رژیم مناسب برای درمان مشکلات داخلی و در نهایت کاهش وزن تجویز می شود. این روش برای بیماریهایی مانند دیابت ، کبد چرب ، اختلالات هورمونی و … کاملاً معتبر است.

تاثیر چاقی و کاهش وزن بر متابولیسم بدن

چاقی مفرط یا لاغری هر دو نشانه سوء تغذیه هستند. وجود این دو عامل سلامت عمومی بدن و متابولیسم اندام های مختلف را در معرض خطر قرار می دهد. نکته مهم نحوه برخورد با این مشکلات است که باید به صورت علمی ، حرفه ای و درست انجام شود. روشهای نامناسب بلند مدت دارای عوارض جانبی جدی مانند افتادگی پوست ، مشکلات کیسه صفرا ، ریزش مو ، مشکلات عصبی و … می باشد. درمان تغذیه ای بر اساس درمان متابولیک ، علاوه بر بررسی علت اصلی چاقی و کاهش وزن ، ارزیابی خلق و خو و ویژگی های فیزیولوژیکی با استفاده از رژیم غذایی ، گیاهان دارویی و مکمل های غذایی انجام می شود.

درمان تغذیه ای

مزایای رژیم درمانی

  • به سبک زندگی هر فرد توجه کنید و با آن موافق باشید
  • از رژیم غذایی سخت استفاده نکنید و گرسنگی را در طول روز طولانی کنید
  • کاهش مداوم وزن بدون عوارض جانبی
  • عدم افتادگی پوست در کاهش وزن زیاد
  • احساس سبکی ، آرامش و افزایش اعتماد به نفس کنید
  • بهبود سایر بیماریهای مرتبط با چاقی یا کاهش وزن

هر آنچه باید در مورد درمان تغذیه بدانیم:

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *