رویاهای خود را بازی کنید! هوش مصنوعی قدرت تفکر انسان را افزایش می دهدبه گزارش همشهری آنلاین و به نقل از روزنامه سان، نتایج آزمایشگاه نوعی کاربرد هوش مصنوعی را نشان می دهد، اما مدیرعامل دیوید هولز به دنبال این است. او برنامه‌هایی بیش از تبدیل کلمات به تصویر دارد. هولز این نوید را می دهد که در آینده قادر خواهیم بود یک کنسول بازی با یک تراشه هوش مصنوعی بزرگ در داخل آن بخریم و هسته اصلی بازی را در ذهن خود تصور کنیم. انگار داریم رویا بازی می کنیم!

شاید این هدف نوعی کاربرد هوش مصنوعی باشد، اما قبل از اینکه بیشتر مهندسی شود، یک ایده فلسفی است، اما هولز و آزمایشگاه Midgerni نقشه ای برای رسیدن به این هدف دارند.

در مصاحبه هولز با مجله PC Gamer، او به دنبال پیشرفت های بزرگ در توسعه تراشه های کامپیوتری است که می توانند برنامه های هوش مصنوعی را به جای در فضای ابری به صورت محلی ذخیره کنند. این باعث می‌شود دستگاه‌های پوشیدنی مانند هدست‌های واقعیت مجازی برای بازی، برای اجرای برنامه‌های هوش مصنوعی مناسب باشند و گامی در جهت انجام کارهای بیشتر با هوش مصنوعی با رد پا کمتر است.

بیشتر بخوانید:

البته باید گفت که نگرانی های زیادی در مورد رونق و توسعه هوش مصنوعی وجود دارد; به خصوص زمانی که Midgerni اخیراً از هوش مصنوعی برای انتشار عکسی به نام «آخرین سلفی» استفاده کرد. در این تصاویر سلفی هایی از مردم در آخرین لحظات زمین در لبه نابودی به نمایش درآمد که بسیار ترسناک است. هولز در مصاحبه ای با PC Gamer در پاسخ به این ترس ها اشاره کرد که آنها به دنبال تقویت مغز انسان هستند نه تسلط بر انسان.