رهبر انقلاب: پیشرفت جمهوری اسلامی منطق لیبرال دموکراسی را خدشه دار می کند.به گزارش همشهری آنلاین، همزمان با سالروز حماسه و ایثار مردم اصفهان و تشییع ۳۷۰ شهید در محرم الحرام در شهر اصفهان، جمعی از مردم این استان صبح امروز در حسینیه امام خمینی(ره) حضور یافتند. (شنبه ۲۸ آبان ماه). ره) با رهبران انقلاب اسلامی

بخشی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است:

* مناقب اصفهان یکی دوتا نیست. اصفهان شهر علم، شهر هنر، شهر جهاد، شهر زندگی است. در مورد علم، در اصفهان، شاید در چهارصد سال اخیر، تعداد علمای بزرگ اصفهان که ارزش و اهمیت و اعتبارشان به اصفهان مربوط نمی شود، برخی سراسر جهان اسلام را در بر گرفته اند، برخی سراسر ایران را در بر گرفته اند، اگر ما می گوییم. . اگر بخواهیم اسامی را ذکر کنیم، در فقه و فلسفه، حدیث، تفسیر و مانند اینها اگر فقط نام آنها را بنویسیم، کتاب قطوری است. علمای بزرگ ما تا امروز هم مثل مرحوم آقای نائینی، مرحوم آسید ابوالحسن اصفهانی، مرحوم آشیخ محمدحسین اصفهانی، همه اینها علمای بزرگ اعصار مختلف هستند، قبل از آن، قبل از آن، قبل از آن. اینها، برای حدود چهارصد سال. شهر دانش است. یعنی این تحصیلات، نه فقط در فقه بلکه در فلسفه، یک عده اصفهانی نیستند، بلکه در اصفهان بزرگ شده اند، در اصفهان رشد کردند، اصفهان این چیزها را آورد. این چیزی است که اصفهان را خاص می کند. شهر ایمان و محبت اهل بیت.

* آب در اصفهان مشکل بزرگی است. من هم دنبال این موضوع بودم. خیلی از دوستان نامه نوشتند، ما هم صحبت کردیم و پیگیری کردیم. من هم اخیرا دنبال کردم الحمدلله مشغولند، یعنى کار خیرى هست; پنج شش قدم در حال حاضر مثلاً می توان گفت برخی از اینها زمان زیادی می برد، بنابراین به هر حال کار انجام شده، جلو می رود و اگر خدا بخواهد حل می شود. اکنون به مسئولان محترمی که واقعاً تلاش می کنند و تلاش می کنند دستور می دهم که در این زمینه تلاش کنند و هر چه سریعتر تلاش کنند. این یعنی مردم اصفهان سزاوار گمنامی شبانه روزی هستند.

* حفاظت مقدس هشت ساله بسیار مهم است. بسیاری از جوانان ما نمی دانند چه اتفاقی افتاده است. تمام نیروهای دنیا به یک معنا هشت ساله هستند. ایران از سوی دیگر. الان مثلاً بعضی جاها مواردی هست، مثلاً به یک کشور حمله می شود، اولاً به اندازه ایران نیست. دوم، بالاخره کسانی هستند که به آنها کمک می کنند. آن زمان ناتو با صدام بود، آمریکا با صدام بود، شوروی سابق با صدام بود، برخی کشورهای اروپایی که آنقدر به شوروی وابسته نبودند که مستقل بودند، با آمریکا، با صدام هم. مثل یوگسلاوی. یعنی دنیا یک طرف بود و جمهوری اسلامی طرف دیگر. بله، در این جنگ، با همین حرکت مردمی و با همین انگیزه مردم، ایران همیشه می توانست دست به دست هم بدهد. ما شاهد یک پیروزی کامل و درخشان در جنگ هشت ساله بوده ایم.

*مشکل استکبار با جمهوری اسلامی ایران این است که اگر جمهوری اسلامی توسعه یابد، رونق یابد و در دنیا ظهور کند، منطق لیبرال دموکراسی در جهان غرب باطل می شود. غرب توانست دنیا را غارت کند. منطق لیبرال دموکراسی برای بیش از دو قرن. یک جا گفتند اینجا آزادی نیست، یک جا گفتند دموکراسی نیست و وارد شدند. اموال آن کشور، ثروت آن کشور، ثروت آن کشور را غارت کردند و خواستار برقراری دموکراسی شدند. اروپای فقیر به هزینه بسیاری از کشورهای ثروتمند مانند هند و چین ثروتمند شد. حالا ایران مستقیماً مستعمره نشد، بلکه هر کاری از دستشان برمی آمد اینجا انجام داد. نمونه آن افغانستان در مقابل شماست. آمریکایی ها آمدند و ۲۰ سال در افغانستان جنایت کردند، جنایات مختلف کردند، بعد از ۲۰ سال بالاخره حکومتی که با آنها مخالف بودند، آمدند در افغانستان کار کنند. به او دادند، با این رسوایی بیرون آمدند. حالا اگر یک حکومت، نظامی در دنیا ایجاد شود که منطق لیبرال دموکراسی را رد کند و با منطق درست به مردم هویت بدهد، به مردم کشورشان هویت بدهد، زندگی شان کند، بیدارشان کند، قوی کند. و در مقابل لیبرال دموکراسی بایستند، این برخلاف منطق لیبرال دموکراسی است. اینجا جمهوری اسلامی است.

*مشکل غرب، استکبار، با جمهوری اسلامی این است که جمهوری اسلامی دارد پیشرفت می کند، پیشرفت می کند، دنیا این پیشرفت را می بیند و می شناسد، این برای غرب غیرقابل تحمل است، حاضر نیست تحمل کند همین. اگر پیشروی نمی‌کردیم، اگر در منطقه ایستادگی نمی‌کردیم، اگر صدایمان در برابر آمریکا و استکبارش می‌لرزید، اگر حاضر بودیم شکنجه‌ها و شکنجه‌های آنها را بپذیریم، این فشارها فروکش می‌کرد. البته آنها خواهند آمد و مسلط خواهند شد، اما این محدودیت ها و فشارها و چالش ها کمتر می شود. هر وقت جمهوری اسلامی – در این عصر چون شرایط فرق می کند، خودت می دانی – هر وقت صدای جمهوری اسلامی بلندتر می شود، تلاش دشمن برای نابودی جمهوری اسلامی است.