رقابت با شرکت هایی در سراسر جهان که کیت های آزمایش آبله میمون را می سازند – سایت جدید خوب


سازندگان تجهیزات آزمایش برای ایجاد انواع آزمایش ها و آزمایش ها برای تشخیص آبله میمون ها با هم رقابت می کنند. این تلاش ماه گذشته آغاز شد. درست مانند اوایل سال ۲۰۲۰، زمانی که این شرکت سعی کرد با ساخت کیسه ای کووید-۱۹ را شناسایی کند تا در بازار رقابتی مزیت بیشتری کسب کند.

اما تقاضا برای آبله میمون کمتر از کرونا است. از آنجایی که آبله میمون مانند کرونا غیرمسری و خطرناک است، اغلب از طریق تماس نزدیک منتقل می شود و می تواند علائمی شبیه آنفولانزا و زخم های پوستی پر از چرک ایجاد کند که اغلب از بین می روند. با وجود شروع ناگهانی کووید، واکسن‌ها، درمان‌ها و آزمایش‌هایی وجود دارد که می‌تواند به جلوگیری از گسترش این بیماری کمک کند.

ویروس آبله میمون از خانواده ویروس های ارتوپدی شامل سرخک و اوریون است.

از ابتدای ماه مه، بیش از ۵۵۰ نفر در حدود ۳۰ کشور به آبله میمون مبتلا شده اند. اکثر این بیماران در اروپا بودند و هیچ تماسی با آفریقا، جایی که ویروس منشأ آن بود، نداشتند. البته تاکنون فوتی بر اثر این بیماری مشاهده نشده است.

دانیل بوش، مدیر تهدیدات نوظهور و حفاظت از سلامت جهانی گفت: «صدها هزار آزمایش هنوز غیرضروری هستند. کووید این بیماری را به دنبال نخواهد داشت. بنابراین فکر نمی‌کنم آزمایش تشخیصی خیلی ضروری باشد.

برخی از کشورها، از جمله سوئیس و هلند، که موارد کمی را گزارش کرده‌اند، گفته‌اند که در حال حاضر قابلیت‌های غربالگری کافی برای آبله میمون‌ها را دارند. بریتانیا که نزدیک به ۲۰۰ مورد تایید شده است، در تلاش است تا ظرفیت خود را افزایش دهد.

با این حال، سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که انتظار می رود شدت این بیماری افزایش یابد. رئیس اتحادیه اروپا همچنین هشدار داد که می‌تواند با جمع‌آوری مردم برای مهمانی‌ها و جشن‌ها در تابستان، شیوع این بیماری را تسریع بخشد.

آزمایشات موثر برای آبله چیست؟

به طور کلی دو نوع آزمایش وجود دارد: PCR و آزمایش آنتی ژن برای تعیین اینکه آیا یک فرد عفونت فعلی یا اخیر دارد. و آزمایش آنتی بادی نشان می دهد که آیا فرد قبلاً آلوده شده است یا خیر.

طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، آزمایش PCR استاندارد طلایی برای تشخیص آبله میمون است. در مورد توسعه آزمایش های آنتی ژن و آنتی بادی، آنها نتایج خیلی خوبی در برابر آبله میمون نشان نمی دهند.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، مشخص نیست که آیا یک فرد آلوده می تواند ویروس را منتشر کند یا خیر، اما علائمی دارد یا خیر. معلوم نیست وقتی پستش را ترک کند چه خواهد کرد.

با این حال، از آنجایی که انتظار می رود موارد مشکوک به مدت ۲۱ روز جدا شوند، آزمایش آنتی ژن سریع ممکن است مفید باشد.

در حال حاضر گزارشی مبنی بر سرایت این ویروس به مردم گزارش نشده است. اکثر تولیدکنندگان تست های تشخیصی بر روی آزمایش PCR برای آبله میمون تمرکز می کنند. سایرین، از جمله Tetracore Inc.، در حال کار بر روی آزمایش آنتی ژن سریع هستند.

انتهای پیام/