رفتن به نوشته‌ها

رفع استرس هورمونی که همه باید از آن استفاده کنند – آن لوئیز گتلمن


نیازی به گفتن نیست که استرس احتمالاً به شایع ترین نگرانی سلامتی تبدیل شده است که ما در این دوران سخت تلاش می کنیم.
متأسفانه ، استرس دارای سنسورهای وسیع و وسیعی است که تقریباً بر هر بیماری و بیماری خود ایمنی شناخته شده برای انسان تأثیر می گذارد. این می تواند در مواردی مانند مقاومت در برابر کاهش وزن ، میگرن یا حتی آکنه ظاهر شود. و می تواند در مشکلات تهدید کننده زندگی مانند کاردیومیوپاتی ، بیماری پارکینسون ، سکته مغزی و زوال عقل دخیل باشد. استرس بر همه جنبه های سلامت و رفاه ما تأثیر می گذارد ، بنابراین ضروری است که تا حد ممکن سطح استرس خود را تحت کنترل داشته باشیم.

اولویت اول خواب ، گذراندن وقت در طبیعت ، مدیتیشن و صرف انرژی روزانه به عنوان راهکارهای عالی برای مقابله با استرس است. اما راه دیگری وجود دارد که بسیاری از ما از آن غافل می شویم. وقت آن است که سلامتی خود را بازیابید و از داروهای افسردگی هورمونی استفاده کنید که ممکن است فکرش را هم نکرده باشید.

به عنوان هورمون “احساس خوب” شناخته می شود. و اگر شما ، مانند میلیون ها نفر در سراسر جهان ، با استرس بی امان روبرو هستید ، احتمالاً به این هورمون مهم احتیاج دارید. این چیزی نیست جز پروژسترون!

پروژسترون چگونه با استرس مقابله می کند؟

پروژسترون توسط غدد فوق کلیوی تولید می شود و به عنوان یک بافر و درمان بسیاری از بیماری ها از جمله استرس عمل می کند. از آنجا که پروژسترون نقش مهمی در بسیاری از عملکردهای مهم برای کیفیت خوب زندگی دارد ، نوسانات طبیعی در این هورمون می تواند اثرات نامطلوبی از جمله احساس استرس ناشی از افسردگی ، اضطراب و بی خوابی داشته باشد.
به سادگی ، استرس باعث غلبه استروژن و کمبود پروژسترون آرامش بخش می شود که با اثرات منفی و اغلب تحریک پذیر استروژن اضافی مقابله می کند. جای تعجب نیست که چنین نقش مهمی در سلامت مغز ما ایفا می کند. پروژسترون تا 20 برابر بیشتر از جریان خون در مغز متمرکز است.

پروژسترون امروزه به دلیل تحقیقات پیشگامانه دکتر ریموند پیت و دکتر جان لی به طور گسترده ای شناخته شده است. آنها دریافتند که کمبود پروژسترون در بین مردان و زنان از هجده تا هشتاد سالگی همه گیر است. بسیاری از مردم به سادگی پروژسترون کافی تولید نمی کنند زیرا فاقد پیش سازهای مغذی مانند روی و ویتامین B6 هستند. استرس بیش از حد این هورمون حیاتی را از بین می برد.
نقش اصلی پروژسترون کمک به مقابله با اثرات استروژن اضافی است. اما هنگامی که سطوح پایین است و غلبه استروژن رخ می دهد ، عمدتا به دلیل استرس طولانی مدت ، علائمی مانند اضطراب ، بی خوابی ، خستگی و تحریک پذیری ظاهر می شود. این موارد می توانند به بسیاری از زمینه های زندگی ما سرایت کرده و سلامت و رفاه ما را از بین ببرند.

وقتی به راههای مقابله با استرس و اضطراب ناتوان کننده در دنیای امروز فکر می کنید ، ابتدا به هورمون ها فکر نمی کنید. بسیاری از ملاحظات دیگر مانند سلامت تیروئید و غدد فوق کلیوی وجود دارد که تعادل عاطفی پیچیده را در بدن کنترل می کند. اما در طول سالهای متمادی که با آزمایش هورمون کار کرده ام ، متوجه شده ام که اکثر افراد فاقد مقدار مناسب پروژسترون مورد نیاز برای مبارزه با استروژن اضافی و کمک به کنترل استرس هستند. بنابراین ، من دو نکته بسیار مهم را توصیه می کنم که در جهت پیشبرد سلامت روان و بهبود کیفیت زندگی باید به آنها توجه کنید.

در اینجا نحوه آزمایش سطح هورمون خود را مشاهده می کنید

در صورت تمایل به اندازه گیری دقیق هورمون ها ، آزمایش هورمون ها بسیار ضروری است. توصیه می کنم صفحه هورمون بزاق که سطح پروژسترون ، استرادیول ، استریول ، تستوسترون ، DHEA و کورتیزول بدن شما را ارزیابی می کند. بر خلاف آزمایش خون ، که فعالیت هورمون های فراهمی را اندازه گیری نمی کند ، آزمایش بزاق دقیق ترین معیار فعالیت های هورمونی رایگان و زیستی است.

این کیت تست هورمون بزاق خانگی از یک نمونه بزاق برای ارزیابی هورمونی فردی (واقعاً از طرف شما) استفاده می کند تا به شناسایی و تسکین علل زمینه ای بسیاری از مشکلات عدم تعادل ، از جمله استرس ، اضطراب ، افسردگی و بی خوابی کمک کند.

به خاطر داشته باشید که به عنوان یک قاعده کلی ، من محصولات هورمونی را بدون آزمایش توصیه نمی کنم. اما از آنجایی که استفاده از آن بی خطر است ، و نه بار از ده مورد من در هر فردی که تست کردم سطح پروژسترون کم است ، استفاده موضعی از آن را توصیه می کنم. ProgestaKey (کرم ترانس درمال حاوی پروژسترون USP مشتق شده از یام وحشی است). ProgestaKey این به بهبود سطح پروژسترون و اصلاح عدم تعادل استروژن کمک می کند. پروژسترون می تواند استرس ، اضطراب ، افسردگی و بی خوابی را در بسیاری از مراحل زندگی مردان و زنان کنترل کند.

به عنوان یک امتیاز اضافی – در اینجا توصیه من برای استفاده از ProgestaKey است:

برای جلوگیری از اشباع گیرنده های زیر جلدی زیر پوست در هر ناحیه ای که باعث ایجاد استرس پوستی می شود ، مطمئن شوید که هر روز کرم را به نواحی مختلف بمالید. هنگام استفاده از کرم ، کرم را روی پوست صورت ، گردن ، بالای قفسه سینه ، سینه ها ، بازوها ، پشت ، دستها و کف پا ماساژ دهید. به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که پوست شما در مناطقی که اغلب از کرم استفاده می کنید ، ارتجاعی و هیدراته شده است – یکی دیگر از مزایای مثبت!

همانطور که اکنون می دانید ، تکمیل سلامتی خود با کمک هورمون های طبیعی مانند پروژسترون می تواند بین جسمی که از نظر جسمی و روحی خارج از کنترل است و بدن در مسیر صحیح برای سلامتی و رفاه بهتر تفاوت ایجاد کند.منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *