رشد مغز: دادن ۴۰۰۰ دلار به خانواده‌های کم‌درآمد آمریکایی، فعالیت مغز کودک را افزایش می‌دهد


فقر با تغییرات در رشد مغز کودک مرتبط است و طرحی که برای پرداخت ۳۳۳ دلار در ماه به خانواده های کم درآمد، فعالیت مغزی کودک را در سال اول بهبود بخشید.

سلامتی


۲۴ ژانویه ۲۰۲۲

پسر بچه کوچولو با اسباب بازی که روی زمین در خانه می خزد.  کد شاتر استاک 407197099;  سفارش خرید: -؛  کار: -؛  مشتری: -؛  دیگر: -

بهبود در فعالیت مغز مرتبط با افزایش درآمد خانواده را می توان در کودکان ۱ ساله مشاهده کرد

شاتر استاک

دادن پول بیشتر به خانواده های کم درآمد، فعالیت مغز کودک را تغییر می دهد و تاثیر آن را می توان تا اولین سالگرد تولد کودک مشاهده کرد.

کیمبرلی نوبل از دانشگاه کلمبیا در نیویورک می‌گوید: «عصب‌شناسان پیوندهایی را بین پس‌زمینه اجتماعی-اقتصادی کودک و ساختار مغز توصیف کرده‌اند. “اما تمام آن کار تا به امروز همبستگی بوده است.”

در عوض، نوبل و تیمش در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه فقر کودکان دقیقاً باعث کاهش حجم ماده خاکستری در هیپوکامپ و قشر پیشانی می‌شود که با رشد بعدی تفکر و یادگیری مرتبط است. این تغییرات در دوران کودکی و نوجوانی دیده شده است.

آنها در حال حاضر در حال ردیابی رشد در مغز ۱۰۰۰ نوزاد از خانواده های کم درآمد در چهار منطقه شهری هستند: نیویورک، نیواورلئان بزرگ، مینیاپولیس-سنت پل و اوماها.

میانگین درآمد سالانه هر خانواده کمی بیش از ۲۰۰۰۰ دلار بود. این خانواده‌ها در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ وارد مطالعه شدند و تیم نوبل به ردیابی کودکان تا چهارمین سالگرد آن‌ها ادامه خواهد داد.

تیم به نیمی از مادران نوزادان کمک هزینه ماهیانه ۳۳۳ دلار و نیمی دیگر ۲۰ دلار در ماه پرداخت کرد. اولین پرداخت بلافاصله پس از تولد نوزادشان دریافت شد. نوبل می‌گوید: «آن‌ها می‌توانند پول را هر طور که می‌خواهند خرج کنند – بدون هیچ محدودیتی.

نوبل می‌گوید که آنها تصمیم گرفتند ماهیانه ۳۳۳ دلار بدهند، زیرا مجموع آن به ۴۰۰۰ دلار در سال می‌رسد، که مطالعات نشان می‌دهد افزایش ثروت است که با بهبود عملکرد مدرسه کودک در مراحل بعدی زندگی مرتبط است.

تا جولای ۲۰۲۰، نوزادان به اولین تولد خود رسیده بودند. درست قبل یا بلافاصله پس از ۱ سالگی، ۴۳۵ نفر از کودکان فعالیت مغزی خود را با استفاده از نوار مغزی ثبت کردند – حدود ۴۰ درصد در خانواده هایی بودند که ۳۳۳ دلار در ماه دریافت می کردند و ۶۰ درصد آنها ۲۰ دلار در ماه دریافت می کردند. به دلیل عوارض ناشی از همه گیری کووید-۱۹، تیم نتوانست از همه ۱۰۰۰ ضبط ضبط کند.

محققان دریافتند که به‌طور متوسط، کودکان خانواده‌هایی که ماهیانه ۳۳۳ دلار دریافت می‌کردند، نسبت به گروه ۲۰ دلاری، در فرکانس‌های بالاتر فعالیت مغزی بیشتری داشتند. نوبل می‌گوید: «ما در دوران کودکی می‌دانیم که بیشتر این فعالیت‌های سریع مغز تمایل به پیش‌بینی مهارت‌هایی دارد که برای فکر کردن و یادگیری در آینده مهم هستند. ما همچنین می دانیم که کودکانی که در فقر بزرگ می شوند، اغلب فعالیت مغزی با فرکانس بالا را کمتر نشان می دهند.

او می‌گوید: «ما برای اولین بار نشان می‌دهیم که کاهش فقر تأثیری علی بر فعالیت مغز دارد.

او حدس می‌زند که ۳۳۳ دلار در ماه محیط خانه آن نوزادان را تغییر داده است، اگرچه محققان هنوز مشخص نکرده‌اند که دقیقاً این تغییرات چیست و بنابراین چگونه بر فعالیت مغز تأثیر می‌گذارد. درآمد کمتر با سطوح بالاتر استرس خانوادگی مرتبط است که به نوبه خود به رشد مغز کودک آسیب می رساند.

او می‌گوید: «این واقعیت که ما بعد از یک سال شاهد اثراتی بودیم، واقعاً نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری قابل‌توجه مغز در حال رشد و حساسیت آن به منابع اقتصادی است.

اندرو بگشاو از دانشگاه بیرمنگام در بریتانیا می گوید: «ما باید درک درستی از چگونگی رشد و بلوغ مغز کودک ایجاد کنیم. ما باید عوامل بیولوژیکی، روانی و اجتماعی موثر بر رشد مغز را بهتر درک کنیم. این نوع رویکرد، با استفاده از روشی در EEG که می تواند حتی در کودکان بسیار خردسال و در گروه های بزرگ به کار رود، می تواند به دستیابی به این اهداف کمک کند.

مرجع مجله: PNAS, DOI: 10.1073/pnas.2115649119

برای گردآوری همه اخبار سلامت و تناسب اندام که باید بدانید، در خبرنامه رایگان Health Check ما ثبت نام کنید، هر شنبه

بیشتر در مورد این موضوعات:


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/