رای مجلس به قانون احیای خشونت علیه زنان


۱۰ مارس ۲۰۲۲

مجلس نمایندگان ایالات متحده تصمیم گرفته است که قانون خشونت علیه زنان را تجدید کند، قانونی که برای کاهش خشونت خانگی و تجاوز جنسی طراحی شده است. مجله نیویورک تایمز گزارش شده است.

VAWA برای برنامه‌هایی که از قربانیان خشونت خانگی و تجاوز جنسی حمایت می‌کنند، مانند مراکز بحران تجاوز جنسی، و همچنین تحقیقات در مورد افرادی که مرتکب خشونت علیه زنان می‌شوند، بودجه تامین می‌کند. این بخشی از بسته هزینه های ۱.۵ تریلیون دلاری دولت بایدن است.

این قانون زمانی که جو بایدن در سال ۱۹۹۴ در سنای آمریکا خدمت می کرد توسط رئیس جمهور آمریکا حمایت می شد، اما در سال ۲۰۱۹ در زمان دولت ترامپ منقضی شد. زمان گفت. این قانون که از حمایت دو حزبی برخوردار است، به سنا منتقل می شود، جایی که انتظار می رود تصویب شود.

دموکرات ها تلاش کردند و شکست خوردند تا «خلاف دوست پسر» را ببندند. زمان گفت.

همسرانی که به دلیل آزار خانگی محکوم شده اند، طبق قانون VAWA از داشتن سلاح گرم منع می شوند. دموکرات‌ها تلاش کردند تا همین ممنوعیت را برای شرکای قرار ملاقاتی که به دلیل آزار خانگی محکوم شده‌اند نیز تعمیم دهند، اما مجبور شدند برای به دست آوردن حمایت کافی برای تصویب این لایحه تسلیم شوند. زمان گفت. برخی از گروه‌های کنترل اسلحه از بایدن خواستند تا از طریق اقدامات اجرایی با این موضوع مقابله کند.

شانون واتس، بنیانگذار Moms Demand Action، در بیانیه ای گفت: «از آنجایی که زنان متاهل تنها قربانیان خشونت خانگی نیستند، ما باید شکاف شریک قرار ملاقات را که بسیاری از زنان و کودکان محافظت نشده را در معرض خطر قرار می دهد، ببندیم.

قانون پیشنهادی، دولت فدرال را ملزم می‌کند که اگر فردی که به خاطر سوءاستفاده خانگی مجرم شناخته می‌شود، سعی در خرید اسلحه دارد و در مورد محکومیت خود در زمینه بررسی پیشینه دروغ می‌گوید، به مقامات ایالتی و محلی اطلاع دهد. زمان گفت.

جان فینبلات، رئیس هر تاون برای ایمنی اسلحه، «در نهایت از مقامات فدرال خواسته می‌شود که به مجریان قانون محلی اجازه دهند زمانی که یک متجاوز خانگی یا جنایتکار دیگر بخواهد اسلحه‌ای بخرد، که یک پرچم قرمز بزرگ برای خشونت بالقوه غیرقانونی اسلحه است». در بیانیه ای گفت.

سناتور ایالات متحده چاک شومر، رهبر اکثریت، VAWA را “یکی از مهمترین قوانین تصویب شده توسط کنگره در ۳۰ سال گذشته” خواند. زمان گفت.

شومر گفت: «انقضای VAWA سه سال پیش زندگی بسیاری را به خطر انداخت. این خبر آنقدر خوب است که بالاخره مجوز مجدد دریافت کرد.»


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/