رایزنی رژیم صهیونیستی با آلمان علیه درخواست ایران لاپید علیه ایرانیان اروپاییبه گزارش همشهری آنلاین، دو روز پس از جنجال بر سر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سفر به برلین، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با صدراعظم آلمان تماس تلفنی داشت.
یایر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل در یک سری پیام‌های توئیتری از رایزنی تلفنی با اولاف شولتز، صدراعظم آلمان و ارائه توضیحاتی خبر داد.

این مقام صهیونیست در نشست خبری روز سه شنبه خود با اولاف شولتز از موضع دولت آلمان در قبال اظهارات محمود عباس قدردانی کرد.

یایر لاپید امروز در توییتر خود نوشت: «اولاف شولتز، صدراعظم آلمان اظهارات ابومازن، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را رد و به شدت محکوم کرد و در گفت‌وگوی ما تأکید کرد که برای او مهم است که شفاف‌سازی شخصی و عمومی خود را روشن کند. موقعیت

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این نشست خبری از عذرخواهی رژیم صهیونیستی به دلیل حمله به ناوگان رژیم صهیونیستی در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ خودداری کرد. محمود عباس تاکید کرد: رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۷۴ تاکنون هر روز ۵۰ شهر فلسطینی را به آتش کشیده و با ارتش خود فلسطینی ها را می کشد. «ابومازن» در همان زمان افزود: بیا، بیا صلح کنیم و نظم و ثبات را برقرار کنیم.

این اظهارات محمود عباس خشم مقامات رژیم صهیونیستی را برانگیخت به گونه ای که یایر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تحریف تاریخ خواندن سخنان خود در حساب توئیتری خود گفت: لکه اخلاقی، اما این دروغ است. در تاریخ بسیار مهم است.» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه خود از کشته شدن شش میلیون یهودی در این حادثه خبر داد.

سخنان محمود عباس واکنش استیون سیبرت، سفیر آلمان در سرزمین های اشغالی را نیز برانگیخت. سفارت آلمان این کلمات را “کاذب” و “کاذب” توصیف کرد و گفت آلمان از انکار ابعاد جنایات نازی ها حمایت نخواهد کرد.

نخست‌وزیر تنها سلاح هسته‌ای در منطقه غرب آسیا در توییتر از گفت‌وگوی خود با اولاف شولتز درباره رایزنی ضدایرانی با صدراعظم آلمان و همچنین گفت‌وگوهای برجام خبر داد.

لاپید در توییتر خود نوشت: «ما در مورد موضوع هسته‌ای ایران بحث کردیم. من مخالفت اسرائیل با بازگشت به برجام و لزوم ارسال پیام روشن از سوی اروپا مبنی بر اینکه هیچ امتیازی برای ایرانی ها وجود نخواهد داشت، تکرار کردم. من اضافه کردم که اروپا باید با تاخیر ایران در مذاکرات مخالفت کند.

وی افزود: در این گفتگو بر اهمیت روابط اسرائیل و آلمان تاکید و بر ادامه همکاری دو کشور در موضوعات مختلف توافق کردیم. ما توافق کردیم که به زودی ملاقات کنیم و این نشان دهنده روابط نزدیک دو کشور است.