راه سخت قهرمان همدانی در مبارزه برای شماره یک شدن تیم ملی – وبسایت خوش خبر


به گزارش پایگاه خبری شاد به نقل از خبرنگاران ایرنا، چهل و دومین دوره مسابقات بین المللی کشتی جام تختی با عنوان چهارمین مرحله از مسابقات انتخابی تیم ملی هفته گذشته در تنکابن برگزار شد که در آن کشتی گیران آزاد استان همدان انتخاب شدند. مدال های رنگارنگ. در این مسابقات ۱۳۵ بوکسور از ایران، ارمنستان و گرجستان شرکت داشتند.

در این مبارزات و وزن ۹۲ کیلوگرم مهدی حاجیلویان وی بهترین عملکرد خود را در بین منتخبین یاغی استان همدان با قهرمانی در جام تختی به نمایش گذاشت تا مورد تمجید کادر فنی قرار گیرد.

حاجیلویان در مرحله مقدماتی ابتدا بکا تچیلیدزه از گرجستان را شکست داد و سپس سبحان اصغری را ۱۱ بر صفر شکست داد.

همدان قهرمان کشتی فرنگی که مدال نقره جوانان جهان را در کارنامه خود دارد، در آخرین دیدار مقابل «احمد بذری» قهرمان سابق آسیا با نتیجه ۶ بر ۳ به برتری رسید و مدال طلای این جام را از آن خود کرد.

همین درخشش باعث شد تا کادر فنی او را به مراحل پایانی چرخه انتخابی تیم ملی برای مبارزه برساند.

در ادامه رقابت های بین المللی جام تاج و تخت و مشخص شدن صلاحیت شرکت کنندگان، تیم ملی جام جهانی چرخه نهایی انتخابی را اعلام کرد، کادر فنی تیم ملی سبک های آزاد در صربستان به سر می برد.

آزمون تعیین کننده در دور نهایی تیم ملی
مرحله نهایی چرخه انتخابی تیم ملی برای حضور در جام جهانی صربستان ۱۹ تیرماه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار می شود.

بر اساس اعلام قبلی در چرخه انتخابی تیم ملی، نفراتی که به مراحل نهایی این سالگرد راه پیدا کنند، از طریق یک مسابقه داخلی انتخاب و به مسابقات بین المللی اعزام خواهند شد.

همانطور که قبلاً در چرخه انتخابی تیم ملی اعلام شده بود، نفراتی که به مراحل نهایی این سالگرد راه پیدا کنند، از طریق یک مسابقه داخلی انتخاب و در مسابقات بین المللی به آنها اعزام می شوند.

بدین ترتیب استارت سنگین وزن برای مسابقات خانگی از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۱۹ تیرماه آغاز می شود و این مسابقات ساعت ۲۳ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار می شود.

تنها امید همدانی کسب مقام اول وزن ۹۲ کیلوگرم تیم ملی است.

برای کسب مقام دوم تیم ملی از ۲ ستاره عبور کنید
در اولین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی در وزن ۹۲ کیلوگرم به مصاف «امیرحسین فیروزپور» دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا و «مهدی حاجیلویان» قهرمان جام خواهد رفت. برنده این دیدار به مصاف “کامران قاسم پور” خواهد رفت.

البته در این مرحله اگر قاسم پور در اولین نبرد پیروز شود تیم ملی را در جام جهانی صربستان می برد و در غیر این صورت به مصاف ملی پوشان می رود که در سه نبرد ۲ برد دارد.

قاسم پور قهرمان جهان در سال ۲۰۲۱ نیز هست و حاجیلویان کار سختی در پیش دارد اما اگر از این مسیر سخت عبور کند می تواند در بزرگسالی به یک رویداد نوظهور تبدیل شود.

دیدار فینال انتخابی تیم ملی این کشور بدون وزن برگزار می شود.

برای حضور تیم های ملی اوزان ۶۵، ۷۰ و ۷۴ کیلوگرم در جام جهانی نروژ، چرخه انتخابی تیم ملی که در دسامبر ۱۴۰۰ اعلام شد، شرط است.

کادر فنی تایید کرد تا زمانی که نام تیم ملی برای حضور در جام جهانی سوریه به طور رسمی اعلام نشود و شرایط بررسی شود، مبارزان از جمله کنترل اردو، تمرین و آمادگی جسمانی هیچ مسابقه ای انتخاب نخواهد شد.