راه درست برای گرفتن رضایت والدین برای ازدواج شما در اینجا حقوق دارید، خودتان تصمیم بگیرید! – خبر خوب اساسی


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از همشهری آنلاین، ازدواج یکی از مهمترین تصمیمات زندگی هر انسانی است و جلب رضایت والدین هر دو یکی از مهم ترین شروط ساختن زندگی است. در واقع ازدواج تنها پیوند دو جوان نیست بلکه پیوند دو خانواده است.

یکی از مهم ترین شروط برای شروع زندگی اجتماعی، جلب رضایت والدین است، بنابراین والدین نقش مهمی در توافق و خوشبختی در آنجا در زندگی زناشویی دارند. پدر و مادرهایی هستند که مخالف ازدواج فرزندانشان هستند و دلایلی برای مخالفت دارند، در آن زمان فرزندانشان به دلیل هیجانات شدید دلیل این مخالفت را نمی فهمند و فکر می کنند که والدین غیرمنطقی هستند.مادر می شوند و آنها را شکنجه می دهند.

اگر قصد ازدواج دارید و پدر و مادرتان مخالف انتخاب شما هستند، بهتر است بدون قضاوت به صحبت های آنها گوش دهید و از راهکارهای ارائه شده در این قسمت برای تلطیف دل آنها استفاده کنید.

تفاوت در سبک زناشویی و نارضایتی والدین

امروزه فضای سنتی در ازدواج واقعاً از حالت سنتی فاصله گرفته است به طوری که بسیاری از جوانان تصمیم به ازدواج می گیرند و زندگی خود را انتخاب می کنند. برای جوانان ازدواج، برای آنها ایجاد می کند.

بر اساس تحقیقات، عدم رضایت والدین از ازدواج فرزندانشان باعث می شود ۸۸ درصد از زوجین رضایت زناشویی پایینی داشته باشند، اما تصور منفی یکی از والدین از آینده ازدواج، میزان رضایت را به ۷۳ درصد افزایش می دهد. اگر هر دو والدین نسبت به ازدواج مثبت باشند، ۸۵ درصد از زوج ها رضایت بالایی از رابطه خود نشان می دهند.

اگر خانواده مخالف ازدواج باشد، دختر و پسر به دلیل تحمل سختی های فراوان از یک سو و فروپاشی خانواده از سوی دیگر، در روابط خود با اطرافیان خود تنش دارند و احساسات منفی مانند اضطراب را احساس می کنند. این عوامل بر زندگی زوجین تأثیر منفی می گذارد.

گاهی اوقات والدین به انتخاب درست فرزندانشان اهمیت نمی دهند

انتخاب فرزندان برای ازدواج الزاماً غیرعاقلانه نیست، گاهی اوقات جوانان آگاهانه معیارهای قابل اندازه گیری و ملموس تری را برای ازدواج تعیین می کنند و بیشتر از والدین خود به فکر منطقی و عاقلانه تر هستند، با این حال برخی از والدین این اصل را دارند که چرا فرزندانشان دخالت نمی کنند. آنها فردی را برای ازدواج انتخاب می کنند و در این مورد اختلاف نظر دارند.

وقتی خانواده با ازدواج فرزندشان مخالفت می‌کنند، اما فرزند بر تصمیم خود می‌ایستد، والدین احساس می‌کنند که فرزندشان خیلی به آنها اهمیت نمی‌دهد و از طرفی نگران رفتارشان با فرزندانشان هستند. فرزندان را از پدرانشان جدا کن و مادرانشان را از خود دور کن. در واقع والدین به جای حل مشکل، در احساس عشق و محبت باقی می مانند، اما متأسفانه این امر نتایج خوبی برای آنها به همراه ندارد. باید بدانید که عدم رضایت خانواده از یکی از طرفین ازدواج باعث می شود که زوج جوان چه در حال حاضر و چه در آینده با مشکل مواجه شوند.

حدود نظر والدین در مورد ازدواج فرزندانشان

همه والدین وقتی با فرزند منتخب فرزندشان روبرو می شوند، جملاتی مانند “این شخص لیاقت حضور در خانواده ما را ندارد”، “شما حق ندارید با فردی که می خواهید ازدواج کنید به دلیل یک دلیل”، “شما باید با همسرت ازدواج کن.” افرادی که ما می خواهیم”. ، “من کسی را که انتخاب کردی دوست ندارم” و… و نمی دانند این جملات چه تاثیر منفی بر ذهن و ذهن فرزندانشان می گذارد.

بدترین تاثیر این جملات بر کودکان نافرمانی و درگیری است که باعث رنجش و تاریکی شما می شود و شما را از خود دور می کند. اگر در انتخاب فرزندتان به عنوان همسر مشکل دارید اما مخالف هستید، بهتر است حالات عاطفی و عاطفی فرزندتان را درک کنید و از بهترین کلمات و عبارات برای صحبت با او استفاده کنید نه اینکه فرزندتان را عاشق کنید. .

به عنوان والدین باید بپذیرید که فرزندتان تصمیم گیرنده نهایی ازدواج است، طوری با او رفتار نکنید که احساس کند اراده خودش را ندارد. باید بدانید که فرزند شما تنها مسئول این انتخاب و زندگی آینده است.

بهترین رفتار والدین در انتخاب شریک ازدواج برای فرزندانشان این است که فضایی ایجاد کنند که با آرامش به انتخاب های خود فکر کنند و به عواقب آن فکر کنند. سپس نظر موافق یا مخالف خود را با ذکر دلیل بیان کنید.

شما به عنوان والدین باید منطقی به این موضوع برخورد کنید و تعصبات خود را کنار بگذارید و اگر فرد مورد نظر نیازی به فرزند شما دارد به او کمک کنید تا او را بیشتر بشناسد و در نهایت بهتر است این کار را انجام دهید. تصمیم بگیرید و مسئولیت بپذیرید انتخاب را به فرزندتان بسپارید.

رابطه شما با فرزندانتان به شما کمک می کند تا در صورت بروز مشکل در ازدواج خطر را پیش بینی کنید و فرزندانتان را از از دست دادن عزت و احترام بازگردانید.

وقتی والدین با ازدواجشان مخالفت می کنند، جوانان چه می کنند؟

اگر پدر و مادرتان مخالف ازدواج شما هستند، عاقلانه رفتار کنید و رفتار دوستانه و صمیمیت داشته باشید، نه خشونت و جنگ. همه والدین خواهان سعادت و خوشبختی فرزندان خود هستند، پس بهتر است بدون تعصب به دلایل اعتراض والدین خود گوش فرا دهید و احساسات و عواطف نرم را کنار بگذارید. دلیل.

اگر دلایل مخالفت پدر و مادرتان صحیح نیست، ناآگاهی و عدم درک آنها از وضعیت موجود است که باعث اختلاف می شود و هیچ دشمنی با شما نیست; بنابراین بهتر است دلیل اعتراض والدینتان را با فردی امین، دلسوز، آگاه و متخصص در میان بگذارید و اگر او هم با پدر و مادرتان موافق است، این را انتخاب و تصمیم خودتان بدانید، اما اگر با نظر شما موافق است، صبور باشید و به او کمک کنید از یک مشاور بخواهید تا رضایت والدینتان را جلب کند.

شکی نیست که افراد مورد اعتماد دیگر مانند مشاوران بیش از شما می توانند با والدین صحبت کرده و رضایت آنها را جلب کنند. شکی نیست که جلب حمایت و اعتماد والدین مهمترین تصمیم زندگی شما خواهد بود که خوشبختی آینده شما را تضمین می کند.

راه درست برای گرفتن رضایت والدین برای ازدواج شما در اینجا حقوق دارید، خودتان تصمیم بگیرید!

بهترین راه برای جلب رضایت والدین در ازدواج

۱- تهدید و خشونت و جنگ و جنگ را متوقف کنید و سعی کنید تاریخ را در سکوت و صلح به جلو ببرید.

۲- در شرایطی آرام و معقول با والدین خود صحبت کنید و سعی کنید نظر خوب آنها را جلب کنید.

۳- دلایل مخالفت والدین خود را بشنوید و بدون توجه به احساسات موقتی که ممکن است درست باشد، آنها را در نظر بگیرید، سپس این دلایل را با فردی بی طرف و قابل اعتماد در میان بگذارید.

۴- گاهی اوقات والدین فکر می کنند که شما بالغ و باهوش نیستید و به دلیل عدم اعتماد به شما با انتخاب شما مخالفت می کنند، در این صورت توضیح دهید که چرا فرد مورد نظر را انتخاب کرده اید و به آنها ثابت کنید که بالغ و قابل اعتماد هستید.

۵- در صورت لزوم از بزرگان خانواده و دوستان مورد اعتماد والدین خود کمک بخواهید و بین آنها میانجیگری کنید.

۶- جلوی نامزدم بحث کنید تا پدر و مادر شما را امتحان کنند و به شما اعتماد کنند.

۷- با والدین خود نزد یک مشاور یا روانشناس بروید و مشکل را به صورت منطقی مطرح کنید.

اینجا هستید، خودتان تصمیم بگیرید

درست است که از دست دادن عشق برای شما بسیار سخت است، اما بدون رضایت پدر و مادرتان ازدواج نکنید، مگر اینکه دلیل موجهی وجود داشته باشد. به عنوان مثال برخی از مادران به دلیل ترس از تنها ماندن با ازدواج فرزندان خود مخالفت می کنند. در چنین شرایطی یک جوان باید با در نظر گرفتن همه بایدها و نبایدها تصمیم قاطعانه ای برای ازدواج خود بگیرد. بزرگان در مورد آن، و مطمئن باشید که تصمیم آنها درست است.

منبع: ایسکانیوز