راه حل هایی برای چالش های بزرگ والدین شاغل چگونه خشم فرزندانمان را مدیریت کنیم؟ – وب سایت خبر خوب


همشهری آنلاین – فاطمه عباسی: والدین شاغل اغلب به دلیل نداشتن زمان کافی برای حضور و مراقبت از فرزندان خود با چالش هایی مواجه می شوند. عدم حضور والدین در ساعات معینی از روز، کودک را ملزم به داشتن یک مراقب جدید می کند. این مراقب ممکن است در یک خانه مراقبت از کودکان یا مراقبت از کودکان باشد و ممکن است یکی از بستگان نزدیک به خصوص پدربزرگ و مادربزرگ باشد.

وجود یک کودک با سرپرستی که از نسلی متفاوت از والدینش است را می توان به تفاوت ارزش ها و تربیت نسبت داد. برای این چالش طبیعی که در جوامع انحرافی بیشتر دیده می شود راه حلی هم دارد. مرجان خاتمی، روانشناس کودک در گفت وگو با همشهری آنلاین به بررسی این موضوع پرداخته و راهکار ارائه کرده است.

این کارشناس توضیح داد: فرزندان والدین شاغل معمولاً با سوابق تحصیلی متفاوتی روبرو هستند. در طول روز با مراقبانی که ارزش های خود را به کودکان عرضه می کنند، اما در شب و در خانه فضا تغییر می کند. والدین خسته به چیزهای دیگری در مورد رفتار فرزندشان اهمیت می دهند و این می تواند باعث سردرگمی کودکان شود. در واقع، این نابرابری یک چالش بزرگ ایجاد می کند.

ساعات طولانی در مهدکودک نیز چالش های خاص خود را دارد و بر کیفیت ارتباط بین کودکان و والدین تاثیر می گذارد. خستگی شبانه والدین می تواند منجر به کاهش قدرت ذهنی و ناامیدی آنها شود و این می تواند باعث عصبانیت در قلب کودک شود که نیاز به تغذیه و تغذیه دارد.ارتباط امن.

خشم خود را به طرق مختلفی نشان می دهد، از جمله: لجبازی، عصبانیت، عدم همکاری، به تعویق انداختن کار، بی تفاوتی، بازی بیش از حد (گاهی به اشتباه بیش فعال تلفظ می شود)، یا گوشه گیری.

راه حل چیست؟ | مهمترین بخش حل مشکل والدین شاغل

راه حل چیست؟ مهمترین چیز این است که این واقعیت را بپذیریم که همه چیز با هم پیش نمی رود. وضعیت خانواده با دو والدین شاغل محدودیت هایی دارد و باید پذیرفت. مرحله بعدی اولویت بندی کارها است. والدین شاغل زمان زیادی ندارند، اما می توانند برنامه ریزی کنند تا در طول هفته، به خصوص در تعطیلات آخر هفته، اوقات خوبی را با فرزندان خود سپری کنند. این مهمترین بخش چالش برای والدین شاغل است.

راه حل مهم دیگر ایجاد تعادل بین قوانین تعیین شده توسط والدین و مراقب است. یک مراقب سالم و ایمن سهم قابل توجهی در سلامت کودک خواهد داشت. والدین اول کودک باید با صحبت کردن با احترام، محبت و قاطعیت، مراقبان را از ارزش ها و محدودیت های مهم خانه و خانواده خود آگاه کنند.

در این صورت اپراتور می تواند از سیستم و مشاوره پیروی کند. قوانین مربوط به استفاده از تلویزیون، تلفن های هوشمند، زمان خواب، وعده های غذایی و غذای کودکان باید در طول شبانه روز به طور مساوی رعایت شود و والدین باید از وضعیت سلامت فرزندان خود در طول روز آگاه باشند تا آنها بیشتر در مورد آنها بدانند. عزیزانشان در خانه .

به عنوان مثال، فرزندان شما ممکن است در طول روز خوب غذا بخورند و اصرار شما برای خوردن شام ممکن است نابجا باشد. از طرفی در طول روز و در زمان غیبت والدین باید زمانی برای برقراری ارتباط خوب از طریق تماس تلفنی یا تصویری با کودک وجود داشته باشد. این تماس به محافظت از ذهن فرزند شما کمک می کند.

اگر فرزند شما در یک خانواده بزرگتر، مانند مادربزرگش، مهمان است، باید مطمئن شوید که سایر افراد آن خانواده رابطه خوبی با فرزند شما دارند. به عنوان مثال، یک عمو یا عمه جوان ناشناس ممکن است به فرزند شما فشار بیاورد. سعی کنید زمانی که فرزندتان در کنار او نیستید از وضعیت او آگاه باشید.

ما باید بپذیریم که فرزندان ما عمیقاً تحت تأثیر بزرگسالان هستند و نیازهای آنها برای محافظت و محبت باید برآورده شود. اگر شما یک والدین شاغل هستید، مطمئن شوید که فرزندانتان سالم هستند.