راهکارهایی برای کاهش هزینه خدمات دندانپزشکی / کاهش دسترسی دندانپزشکان در کشور چه پیامدهای منفی دارد؟ – وب سایت خبر خوب


گروه جامعه خبرگزاری آنامیثم نامی; دندانپزشکی، رشته سخت علم شخصی برای درمان بیماری های دهان و سالیانه دانش آموزان بسیاری برای حضور و فارغ التحصیلی از دانشگاه در این رشته تلاش می کنند و هم اکنون یکی از اقدامات عدالت سلامت و نشان از پیشرفت در حفظ سلامت جمعیت این جامعه است.

در کشور ما هنوز خدمات دندانپزشکی جزو خدمات گران قیمت پزشکی محسوب می‌شود و بسیاری از شرکت‌های بیمه به دلیل ارقام بالای این بخش، هزینه مراقبت از دهان و دندان را متقبل نمی‌شوند و به گفته کارشناسان حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد هزینه‌ها را بر عهده دارند. هزینه خدمات دندانپزشکی توسط دندانپزشکان کشور پرداخت می شود تا تعداد دندانپزشکان افزایش یابد. زیرا در صورت وجود تعداد زیادی دندانپزشک در نقاط مختلف کشور، آن حقوق کاهش می یابد و با کاهش هزینه های خدمات دندانپزشکی و دسترسی به همشهریان خود مواجه خواهیم شد.

با این حساب شورای عالی انقلاب فرهنگی در تصمیم خود مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی مهارت پزشکان و دندانپزشکان به مدت چهار سال تاکید کرد که این رقم از سوی وزارت بهداشت برای افزایش ظرفیت دندانپزشکان پیشنهاد شده است. ۵ درصد اما شورای عالی انقلاب فرهنگی با افزایش حداقل ۲۰ درصدی اصرار دارد و اگر در کشور محقق شود با افزایش تعداد دندانپزشکان و رسیدن به سرانه استاندارد در کشور. ، هزینه کمتر خواهد بود. و مردم نگران هزینه رفتن به دندانپزشک نخواهند بود.

بسیاری از هموطنان درآمدی برابر با هزینه های دندانپزشکی ندارند

زیرا در حال حاضر درآمد بخش های مختلف جامعه و قشر کارگر با این هزینه ها یکسان نیست و اگر مدیری بخواهد از حداقل خدمات دندانپزشکی استفاده کند باید نیمی از حقوق خود را برای پرکردن دندان خرج کند و این کمبود درآمد را نشان می دهد و برای مردم هزینه دارد و به همین دلیل است که بسیاری از شهروندان سلامتی را در اولویت دندان ها قرار می دهند و این وضعیت باعث ایجاد بیش از ۲ میلیون دندان در سال و ۳۰۰ میلیون دندان آسیب دیده در دهان همنوعان شده است. شهروندان بر اساس اطلاعات منتشر شده

در حال حاضر تعداد پزشکان در کشور نسبت به سایر کشورهای همسایه بسیار کم است و به گفته کارشناسان کشورهایی مانند ترکیه، عربستان سعودی بهتر از ما هستند، قطر، کویت، امارات، گرجستان و لبنان. دانشجویان دندانپزشکی می توانند به ارتقای خدمات بهداشت دهان و دندان کمک کنند و در همین راستا رجبعلی برزویی معاون سیاستگذاری دبیرکل دبیر کل انقلاب فرهنگی درباره وضعیت دندانپزشکان در کشور گفت. : یکی از بحث های فراوان اهمیت آینده و سلامت ملت بحث مهارت های پزشکی و دندانپزشکی است و کشور ما قدیمی است و باید از هم اکنون پیش بینی های لازم را انجام دهیم. سالمندتر خواهیم شد، ۳۰ درصد مردم سالمند هستند و اگر از الان پیش بینی های لازم را انجام ندهیم، در آینده با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد.

کاهش روند ثبت نام دانشجویان دندانپزشکی در کشور

معاون سیاستگذاری مرکز علم و فناوری دبیرکل شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه برنامه ریزی و برنامه ریزی و برنامه ریزی، گفت: یک تصمیم دندانپزشکی داشتیم که طی دو ماه مهارت های دندانپزشکی و فردی ما را افزایش داد. ظرفیت سازی در زمینه پزشکی عمومی انجام شده است. بررسی کنیم. عمده مشکلات و اختلافات شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت بهداشت در آمارهای اولیه است و طبق آمار سازمان جهانی بهداشت حدود ۴۲ هزار پزشک در کشور ما است.

وی گفت: تعداد کدهای نظام پزشکی در بخش دندانپزشکی یکسان است، اما نقشه ای به نام نقشه ملی پزشکی و سلامت وجود دارد که وزارت بهداشت گفته است وضعیت را احصا کرده است -تجارب پزشکان و دندانپزشکان. ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵. سلامت مقررات نظام پزشکی را بررسی می کند. دندانپزشک دارای مدرک حرفه ای تقریباً ۲۷۵۰۰ نفر است که شامل اعضای هیئت علمی و دانشجویان و دستیاران ویژه می باشد و اندیکاسیون های ارائه شده توسط مدارک پزشکی ۲۹ هزار و ۷۰۰ نفر می باشد و در بهترین و محبوب ترین حالت دارای ۳۰۰۰۰ پزشک این برای هر نفر ۳۵ تا ۱۰۰۰۰۰ است.

وضعیت نامناسب کشور در حوزه دندانپزشکی سرانه

برزویی ادامه می دهد: وضعیت ما از نظر سرانه دندانپزشکی چندان خوب نیست و در مقایسه با کشورهای پیشرفته در حوزه بهداشت، منطقه و کشور، مشابه ما از نظر اقتصادی جزء ۴۰ کشور هستیم. وی افزود: در گروه ۲۰ نفر، سی و پنجمین عدد را داریم که به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰ دندانپزشک وجود دارد و در منطقه این تعداد ۴۸ نفر است.

قائم مقام مرکز علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی با بیان آمار ثبت نام دانشجویان دندانپزشکی در سال های اخیر، انقلاب فرهنگی گفت: از سال ۱۳۷۷ تا ۱۴۰۰ روند ثبت نام دانشجویان کند شد. “

از این رو جل از دستگاه های ذیربط مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می خواهد که اقدامات لازم را برای افزایش کیفیت دندان ها انجام دهند تا در آینده مشکل بیشتری وجود نداشته باشد و به دلیل این مشکلات اقتصادی این چیزی است که اتفاق می افتد. کاهش هزینه خدمات را مشاهده کنید. دندانپزشک داشته باشید تا همشهریان بتوانند از این خدمات استفاده کنند.

انتهای پیام/۴۱۷۲/