رفتن به نوشته‌ها

راههای پاک کردن اسباب بازی چیست؟


بازی ها را تصفیه کنید ضدعفونی کردن اسباب بازی ها برای حفظ سلامت و تمیزی کودکان بسیار مهم است. اسباب بازی های فرزندان شما گرانبهاترین دارایی آنها است و اغلب کودک بیشتر روز خود را با آنها می گذراند.

بازی ها را تصفیه کنید

این بدان معناست که کودک با این وسایل بازی می کند ، آنها را لمس می کند ، آنها را در دهان خود قرار می دهد و غیره. همه عروسک های جدید پس از مدتی بسیار کثیف به نظر می رسند و علاوه بر آلودگی و آلودگی قابل مشاهده ، می توانند حاوی میکروب ، آلرژن ها یا حتی کپک باشند.

اسباب بازی های مختلف باید چندین بار تمیز و ضدعفونی شوند تا نه تنها ظاهر بهتری داشته باشند بلکه برای حفظ سلامت نوزاد نیز لازم است.
این مقاله روشهای ضدعفونی و تمیز کردن اسباب بازی ها را برای افزایش ایمنی و سلامت کودکان شرح می دهد.

هر چند وقت یکبار باید اسباب بازی ها را تمیز کنیم؟

میزان تمیز کردن اسباب بازی ها بستگی به میزان استفاده آنها دارد. این دستورالعمل های کلی زمانی مناسب است که کودک سالم باشد.

تمیز کردن و ضدعفونی کردن اسباب بازی ها در مواقعی که کودک بیمار است یا آنفولانزا بسیار مهم است و بعد از بهبود کامل ، همه این مراحل را دوباره انجام دهید.

عروسک های پلاستیکی محکم و اسباب بازی های حمام ساده ترین راه برای ضدعفونی کردن هستند و اگر روزانه بازی می شوند ، حداقل هفته ای یکبار باید تمیز و ضد عفونی شوند.

اسباب بازی های مخمل دار اغلب قابل شستشو در ماشین لباسشویی و خشک شدن هستند ، بنابراین باید آنها را یک بار در هفته بشویید (مخصوصاً اگر بچه ها با آنها بخوابند).

در صورت لزوم اسباب بازی های مخملی غیرقابل شستشو را لکه کرده و در معرض دید قرار دهید. سطوح بازی های الکترونیکی غیرقابل شستشو را ضدعفونی کنید و این کار را هفتگی با محلول ضدعفونی کننده انجام دهید.

اسباب بازی هایی که به احتمال زیاد در دهان کودک می افتند و روی زمین می افتند ، اسباب بازی هایی هستند که نیاز به توجه مکرر دارند. این دسته را هر 1-2 روز یکبار تمیز کنید. کارهای دیگر را می توان به صورت هفتگی انجام داد.

اسباب بازی ها را با سرکه ضدعفونی کنید

آیا می توانم اسباب بازی ها را با سرکه ضدعفونی کنم؟

در یک کلام نه سرکه یک چربی گیر خانگی است و اگرچه می تواند برخی از انواع میکروب ها را از بین ببرد ، اما آنقدر قوی نیست که بتواند همه میکروب ها را ضد عفونی کند. اسباب بازی هایی که می توانند در آب داغ خیس شوند بهتر است برای ضدعفونی آنها شسته شوند.

اگر به دنبال جایگزینی طبیعی تر و گیاهی برای ضدعفونی کننده های شیمیایی هستید ، محصولاتی مانند دستمال مرطوب ضدعفونی کننده نسل هفتم میکروب ها را با روغن آویشن از بین می برند.

این دستمال مرطوب کندتر از دستمال مرطوب ضدعفونی کننده معمولی عمل می کند و سطوح اسباب بازی ها باید به مدت 10 دقیقه خیس شوند تا م disinثرتر ضد عفونی شوند.

اسباب بازی ها را در ماشین ظرفشویی ضدعفونی کنید

نحوه تمیز کردن اسباب بازی های حمام و اسباب بازی های پلاستیکی

اسباب بازی های پلاستیکی سخت مانند حلقه های لاستیکی ، مجسمه های حیوانات و لگو را می توان به راحتی در قفسه بالای ماشین ظرفشویی ضدعفونی کرد.

اسباب بازی های بزرگ را به طور ایمن در طبقه بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید و اسباب بازی های کوچک را در کیسه مشبک قرار دهید تا خوب تمیز و شسته شوند.

یک برنامه معمولی شستشو با آب گرم را انتخاب کنید و مطمئن شوید اسباب بازی هایی را که ممکن است از ماشین ظرفشویی بیرون بیایند در حالی که هنوز خیس هستند خشک کنید.

اسباب بازی های رنگارنگ پاکسازی می کنند:

همچنین می توانید تمام اسباب بازی های پلاستیکی و رنگی مخصوص کودکان و نوزادان را به روش زیر ضد عفونی کنید:

دستمال مرطوب Clorox یا Lysol.
یک پارچه مرطوب آغشته به محلول 3 درصد پراکسید هیدروژن.
1/2 فنجان سفید کننده کلر و یک گالن آب.

اطمینان حاصل کنید که سطح اسباب بازی را حداقل 10 ثانیه مرطوب نگه دارید تا با یک پارچه مرطوب (یا به مدت توصیه شده در برچسب محصول) آن را ضد عفونی کنید. همچنین به مدت پنج دقیقه با سفید کننده و آب استریل کنید و بگذارید در هوا خشک شود.

اسباب بازی ها را در ماشین لباسشویی ضدعفونی کنید

برای ضدعفونی اسباب بازی ها ، باید محلول سفید کننده تازه تهیه کنید. در حالی که همه اینها روش های ایمن برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن اسباب بازی های کودکان هستند ، اما پس از خشک شدن در هوا ، همیشه باید آنها را دوباره با آب گرم بشویید و بگذارید دوباره در هوا خشک شوند. این کار بقایای محلول پاک کننده را از بین می برد.

اسباب بازی های حمام که دارای سوراخ در پایین هستند معمولاً مشکل ساز هستند. هنگامی که آب در داخل این دستگاه ها گیر می کند ، می تواند باعث رشد قالب در داخل شود.

حتی اسباب بازی های مشبک ممکن است اجازه ندهند هوای کافی در داخل گردش کند و فضای داخلی اسباب بازی ها به طور کامل خشک نشود.

مهم است که از استفاده از اسباب بازی های توخالی با سوراخ – حتی اردک های لاستیکی – در وان خودداری کنید. اما اگر این کار را می کنید ، مطمئن شوید که اسباب بازی را تا حد ممکن تکان دهید تا آب آن خارج شود و بعد از هر بار استفاده اجازه دهید تا کاملاً در هوا خشک شود.

اگر متوجه شدید که داخل اسباب بازی کپک زده است یا وقتی آن را تکان می دهید یا فشار می دهید ، آب از آن خارج می شود ، فوراً اسباب بازی را کنار بگذارید.

نحوه تمیز کردن اسباب بازی های مخملی در ماشین لباسشویی:

معمولاً می توانید عروسک های رنگی و کتاب های پارچه ای را در ماشین لباسشویی تمیز کنید. اسباب بازی های محکم را می توان در برنامه های ضد عفونی شستشو و خشک کرد.

بسیاری از اسباب بازی های مخمل دار دارای برچسب مراقبت و تمیز کردن هستند ، بنابراین بهتر است دستورالعمل های تمیز کردن اسباب بازی را بخوانید و دستگاه را مطابق آن ضدعفونی کنید ، به خصوص اگر اسباب بازی جدید است.

اسباب بازی های پلاستیکی را ضدعفونی کنید

مراحل شستن اسباب بازی های مخملی در ماشین لباسشویی:

ابتدا اسباب بازی های مخملی را در یک بالش یا یک کیف پارچه ای قرار دهید تا از آنها محافظت کرده و بالای آنها را ببندید. آب گرم و چرخش آهسته را در برنامه های شستشو انتخاب کنید.

اسباب بازی ها را در خشک کن یا در محیطی با حرارت کم خشک کنید. یا اگر خشک کن قفسه دارد ، اسباب بازی را از روی بالش بردارید و روی قفسه بگذارید تا به راحتی خشک شود.

همچنین می توانید از سشوار با درجه حرارت پایین و تنظیم سرعت بالا برای خشک کردن اسباب بازی ها استفاده کنید.

به خاطر سپردن:

هرگز اسباب بازی های مخملی را با باتری داخلی ، بلندگوها یا سایر قطعات فلزی نشویید ، زیرا ممکن است در اثر آب آسیب ببینند.
اطمینان حاصل کنید که همه دکوراسیون و دکمه ها به طور ایمن به اسباب بازی متصل شده اند و هرگونه پارگی یا سوراخ را تعمیر کنید.

اولین مرکز پرستاری سلامت دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری است و با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمندان ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات پرستاری و مراقبتی و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اول خدمات قرار داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید از پزشک یا متخصص مشورت کرد.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *