راهنمای تخصصی برای درمان


تصویر خبر: بلوز میانی زمستان می تواند غم انگیز باشد: راهنمای تخصصی برای درمان

چهارشنبه، فوریه ۹، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

اگرچه روزها به طور قابل توجهی طولانی تر می شوند، اگر در زمستان امسال احساس افسردگی می کنید، ممکن است نوعی افسردگی به نام اختلال عاطفی فصلی یا SAD داشته باشید.

SAD، که معمولاً با کاهش نور روز در پاییز شروع می شود، حدود ۵٪ از بزرگسالان ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد. این بیماری در زنان بیشتر از مردان و در افرادی با سابقه افسردگی شایع است. به گفته دکتر، این می تواند باعث کندی، بی خوابی، پرخوری و افزایش وزن شود. رایلی مانیون از گروه پزشکی بهداشت پن استیت – پراسپکت، در کلمبیا، پی.

مانیون تعدادی از درمان ها را برای SAD تشریح کرد.

یکی از راه‌حل‌ها استفاده از جعبه نور درمانی است که با قرار گرفتن در معرض ۱۰۰۰۰ لوکس نور، نور خورشید را تقریبی می‌کند. بیماران در فاصله ۱۶ تا ۲۴ اینچی از جعبه می نشینند و به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پرتوها را جذب می کنند.

مانیون پیشنهاد کرد قبل از استفاده از جعبه نور درمانی با پزشک خود صحبت کنید، زیرا معمولاً تحت پوشش بیمه نیست.

گزینه دیگر گفتگو درمانی است.

افراد مبتلا به SAD اغلب از فعالیت‌های اجتماعی که ممکن است احساس بهتری در آنها ایجاد کند اجتناب می‌کنند، اما مانیون در یک انتشار خبری در ایالت پن گفت: «مشاوره می‌تواند به آنها کمک کند مهارت‌های مقابله‌ای بیشتری را توسعه دهند.»

درمانگران می توانند به افراد مبتلا به SAD کمک کنند تا الگوهای افکار منفی خود را تغییر دهند و از نظر اجتماعی فعال تر شوند.

برخی از افراد مبتلا به SAD از مکمل های ویتامین D اضافی برای جایگزینی سطوحی که معمولاً از نور خورشید به دست می آیند، استفاده می کنند. مانیون خاطرنشان کرد و پزشکان گاهی اوقات داروهای ضد افسردگی را برای افرادی که موارد شدیدتر SAD دارند تجویز می کنند.

با طولانی شدن روزها، علائم برای بسیاری از افراد کاهش می یابد. اما Manion گفت که بهتر است قبل از شروع فصل SAD در پاییز آینده آماده باشید.

زمانی شروع کنید که در ماه نوامبر ساعت خود را یک ساعت به عقب برگردانید. او توصیه کرد: از مکمل ویتامین D استفاده کنید یا نور درمانی خود را شروع کنید.

اطلاعات بیشتر

اطلاعات بیشتری در مورد SAD در موسسه ملی سلامت روان ایالات متحده وجود دارد.

منبع: Penn State Health، انتشار خبری، فوریه. ۳، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


افسردگی a(n) __________ است.
پاسخ را ببینید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/