رفتن به نوشته‌ها

رابطه جنسی و کاهش وزن


رابطه جنسی و کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه است. به عنوان مثال ، بر اساس داده های بررسی سلامت و تغذیه ملی ایالات متحده ، از هر سه بزرگسال یک نفر اضافه وزن دارد. با توجه به این آمار و شیوه زندگی امروز ، بهتر است راه های ممکن بیشتری برای کاهش وزن کشف شود.

اگر به این واقعیت توجه کنیم که رابطه جنسی نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد. تأثیر جنسیت در درمان چاقی برای ما قابل درک تر خواهد بود. اما تأثیر این رابطه بر کاهش وزن تنها با فعالیت بدنی خاتمه نمی یابد. به عنوان مثال ، رابطه جنسی نه تنها باعث ترشح اندورفین در مغز می شود ، بلکه به شما احساس شادی می دهد. همچنین بر میزان کالری دریافتی تأثیر مثبت دارد.

اخیراً ثابت شده است که ورزش به تنهایی برای درمان افزایش وزن کافی نیست و عوامل زیادی در روند کاهش وزن نقش دارند. البته ، بهتر است در رابطه جنسی به اندازه زمانی که به باشگاه می روید ، بدانید. کالری مصرف نکنید با این حال ، این اثرات خاص خود را دارد ، که برخی از آنها عبارتند از:

 • تاثیرات جسمی رابطه جنسی بر کاهش وزن
 • تاثیرات روانی رابطه جنسی در درمان چاقی
 • چگونه از افزایش وزن از طریق رابطه جنسی جلوگیری کنیم
 • مقاربت و حل مشکلات ناشی از چاقی
 • در طول رابطه جنسی کالری بسوزانید و وزن خود را کاهش دهید

رابطه جنسی یک راه ساده برای کاهش وزن است

رفتن به باشگاه در چند هفته اول همیشه سخت است. به خصوص اگر به یک شیوه زندگی بی تحرک عادت کرده اید. برخی از دلایلی که افراد در ابتدا از این روش کاهش وزن صرف نظر می کنند عبارتند از: شامل گزینه های زیر است:

 • وجود مشاغل کاری
 • خروج از خانه و اتلاف وقت در راه رفت و برگشت
 • گرفتگی عضلات در اولین هفته های باشگاه
 • کاهش کارایی در کارهای روزانه
 • ساعت کار باشگاه
 • خستگی بعد از ورزش شدید

اما نگران نباشید؛ زیرا فعالیت بدنی خوب در رختخواب می تواند بخشی از عدم فعالیت ناشی از شیوه زندگی امروزی را جبران کند. بنابراین ، LifeDite یک فعالیت بدنی سالم ، راحت و بدون دردسر را برای شما فراهم می کند.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت های بدنی است

علاوه بر مزایای روانی ، رابطه جنسی یک فعالیت بدنی پرشور است که مقدار زیادی کالری می سوزاند. هر چه بیشتر در اتاق خواب فعال باشید. انرژی بیشتری به دست می آورید و کالری بیشتری می سوزانید. رابطه جنسی قلب را فعال کرده و متابولیسم را افزایش می دهد ، که به نوبه خود منجر به کاهش وزن می شود.

از نظر سوزاندن کالری ، رابطه جنسی را می توان به راحتی با تمرینات بدنی با شدت متوسط ​​مقایسه کرد. بنابراین اگر وقت ندارید به باشگاه بروید ؛ نگران نباش. کافی است زمان بیشتری را با شریک زندگی خود بگذرانید. به علاوه ، با انجام حرکات لگن یا کگل ، علاوه بر کاهش وزن موضعی ، به عملکرد بهتر در اتاق خواب خود کمک می کنید.

رابطه جنسی و کاهش هورمون های استرس

از مهمترین عوامل در روند افزایش وزن ؛ کورتیزول به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود. بیشتر کورتیزول در بدن تولید می شود. استرس بیشتری خواهیم داشت و این باعث اشتهای کاذب و افزایش وزن می شود.

رابطه جنسی و استرس را کاهش دهیدداشتن رابطه جنسی منظم تولید هورمون کورتیزول را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و آن را طبیعی نگه می دارد. بنابراین از دسترسی شما به غذا در زمان استرس محافظت می کند و مشکل اشتهای کاذب را از بین می برد.

اثر ترشح اکسی توسین

یکی از مهمترین علل افزایش وزن و چاقی ؛ خواب نامناسب و نامنظم. داشتن رابطه جنسی با ترشح اکسی توسین ، که معمولاً در پایان رابطه جنسی رخ می دهد. منجر به ترشح این هورمون مهم می شود و باعث ایجاد خواب خوب می شود.

خواب کافی برای کاهش وزن بسیار مهم است. زیرا تحقیقات نشان می دهد که خواب ضعیف اغلب با اضافه وزن همراه است. بنابراین بهتر است بخوابید ؛ شما در کاهش وزن در حین رژیم موفق تر خواهید بود.

تقویت اعتماد به نفس و درمان چاقی

یکی از راههای رابطه جنسی به شما در کاهش وزن کمک می کند. احترام به خود است. هنگامی که رابطه جنسی منظم و برنامه ریزی شده دارید ؛ شما ناخودآگاه روی ظاهر و اندام خود سرمایه گذاری می کنید.

این امر منجر به زندگی جنسی رضایت بخش و تحریک برای حفظ زیبایی و جلوگیری از افزایش وزن می شود. رضایت جنسی به طور غیرمستقیم شما را به سمت انتخاب عادات غذایی سالم و انجام فعالیت های بدنی منظم سوق می دهد.

تاثیر افزایش سطح تستوسترون

چاقی و اضافه وزن منجر به افزایش غیرطبیعی سطح هورمون ها می شود. این امر بر میل جنسی افراد تأثیر منفی می گذارد و مشکلات متعدد دیگری را به دنبال خواهد داشت. اما افزایش رابطه جنسی با گذشت زمان سطح تستوسترون را افزایش می دهد ، روابط را لذت بخش تر می کند و به طور طبیعی کالری بیشتری برای کاهش وزن می سوزاند.

رابطه جنسی و سلامت قلب

ارتباط قوی بین سیستم قلبی عروقی و چاقی وجود دارد. در واقع افرادی که روز به روز در حال افزایش وزن هستند؛ آنها بیشتر به بیماری هایی مانند فشار خون بالا و سایر شرایط مشابه مبتلا می شوند. اما باید بدانید که رابطه جنسی منظم همه این خطرات را از بین می برد. متابولیسم به طور همزمان در حین مقاربت افزایش می یابد. به این ترتیب ، با جلوگیری از بیماری عروق کرونر قلب ، خون مورد نیاز برای پمپاژ و سالم ماندن رگ های خونی را تأمین می کند.

در طول رابطه جنسی کالری بسوزانید و وزن خود را کاهش دهید

کارشناسان تخمین می زنند که هر 30 دقیقه رابطه جنسی حدود 85 تا 150 کالری می سوزاند. در صورت افزایش دفعات و مدت زمان این رابطه ؛ این میزان افزایش می یابد و روند کاهش وزن سریعتر انجام می شود.

مقدار کالری سوزانده شده منجر به کاهش یک پوند از وزن بدن می شود که تقریباً معادل نیم کیلوگرم است. شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. بنابراین اگر در هر بار رابطه جنسی 100 کالری مصرف کرده اید ؛ با 70 بار مقاربت ، تقریباً یک کیلوگرم وزن خود را کاهش می دهید.

نتیجه

رابطه جنسی یک ورزش نیست. اما به عنوان مکمل ، به کاهش وزن کمک می کند. اما نباید فکر کنید که رابطه جنسی جایگزین ورزش های سنگین و گذراندن وقت در باشگاه برای شما می شود. با این حال ، این فعالیت کمک زیادی به تغذیه بدن و تسریع روند چربی سوزی می کند.

همانطور که اشاره کردم. رابطه جنسی علاوه بر حفظ سلامت و نشاط ، اندورفین و سایر هورمون های مفید را ترشح می کند که از اشتهای کاذب و ناسالم جلوگیری می کند. رابطه جنسی خطرات قلبی مرتبط با اضافه وزن را کاهش می دهد. همچنین در بهبود سطح تستوسترون مفید است. این به نوبه خود به کاهش وزن بیشتر کمک می کند.

رژیم آنلاین

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *