دیجی کالا یک بار; قرن گذشته در دیجی کالا چگونه بود؟ – وب سایت خبر خوب


اخبار شرکت؛ از روزی که دیجی کالا برای اولین بار وارد دنیای تجارت ایران شد بیش از ۱۵ سال می گذرد. این فروشگاه اینترنتی که به صورت مشارکتی اورجینال ۵ نفره شروع به کار کرد، اولین فروشگاه اینترنتی ایران بود و بی شک امروزه جایگاه ویژه ای در اقتصاد دیجیتال ایران و منطقه پیدا کرده است. دیجی کالا در ابتدا فقط یک فروشگاه اینترنتی بود که کلیه فرآیندهای تامین، فروش و ارسال را به صورت جداگانه انجام می داد. این شکل از کسب و کار بسیار بدیع بود و مانند همه رویدادهای جدید، چندان محبوب نبود. به خصوص با گسترش نفوذ اینترنت به زندگی مردم، خطرات جدیدی ظاهر شده است. اعتماد به این روش خرید سخت به نظر می رسد، اما دیجی کالا سعی کرده با گسترش تدریجی پروژه های خود اعتماد کاربران را جلب کند. کار سختی بود و خیلی طول کشید. اکنون پس از گذشت بیش از ۱۵ سال از انتشار، دیجی کالا کاملا متفاوت به نظر می رسد.

اکنون نیاز به گسترش بازاریابی آنلاین بر همگان روشن شده است و دیجی کالا که پیشرو در بازاریابی آنلاین است، بیشترین سهم را در این نوع بازاریابی دارد. سهولت خرید اینترنتی، کمبود وقت و عدم رفت و آمد درون شهری و برون شهری از دلایل اصلی موفقیت روزافزون خرید اینترنتی است و اکنون هم همینطور است.این نوع کسب و کار در حال افزایش است. در همین حال، رویدادهای مهمی مانند کرونا رشد فروش آنلاین را در دو سال و نیم اخیر سرعت بخشیده است. توصیه به ماندن در خانه برای جلوگیری از بیماری عروق کرونر قلب، افراد بیشتری را به خرید آنلاین سوق داده است. در طول گسترش کرونا، امروزه بسیاری از کاربران دیجی کالا ابتدا نام دامنه را در رایانه شخصی، تبلت یا مرورگر موبایل تایپ کردند و سپس اپلیکیشن دیجی کالا را روی گجت های خود نصب کردند. افزایش بازدید کاربران از دیجی کالا امروز باعث شده تا خرده فروشان به این مجموعه بپیوندند و کار خود را در این زمینه آغاز کنند. در زیر مروری بر گزارش‌های دیجی کالا و شرکت‌های بومی محلی از سال ۱۴۰۰ تاکنون است و همانطور که از نام آن پیداست، اطلاعاتی در مورد فعالیت‌های این بخش در سال‌های پایانی قرن درج شده است:

یک شگفت انگیز

در حال حاضر باور کردن اعداد در دیجی کالا بسیار سخت است. این گزارش و ارقامی که مطالعه کردید به خوبی گستردگی خرید اینترنتی در دیجی کالا را نشان می دهد.

۳۹ میلیون بازدید منحصر به فرد در ماه

دیجی کالا بیش از ۳۹ میلیون بازدید کننده منحصر به فرد در ماه دارد. بیش از ۲۴۹۰۰۰ خرده فروش در این بخش شرکای دیجی کالا هستند که بیش از ۷.۵ میلیون نوع محصول را به فروش می رساند. دیجی کالا بیش از ۸۷۰۰ کارمند مستقیم در بخش های مختلف این بخش دارد. دیجی کالا در حال حاضر دارای ۱۲۶ مرکز زیرساختی است. دیجی کالا بیش از ۷.۶ میلیون انبار دارد و روزانه بیش از ۹۶۰ هزار بار توسط این بخش جابجا می شود. در سال ۱۴۰۰ در یک روز پاییزی ۱۲ میلیون و ۸۸۴ هزار نفر از سایت و تمرین دیجی کالا بازدید کردند. میانگین بازدید کاربران از وب سایت و اپلیکیشن دیجی کالا ۶ دقیقه و ۵۶ ثانیه بوده و در آن روز ۱۲۶۷۲۰۶ نتیجه انتخاب شده است.

وضعیت تجارت آنلاین در ایران و جهان

علیرغم گسترش تجارت آنلاین در ایران در دهه اخیر، انقلاب این نوع کسب و کار تاثیر چندانی بر اقتصاد ایران نداشته است. حساب خرده‌فروشی آنلاین ایران حدود ۴ درصد از کل بازار خرده‌فروشی را تشکیل می‌دهد که عدد پایینی است. البته باید توجه داشت که این بازار در ایران همچنان یک پدیده نوظهور است. این در حالی است که بستر و زیرساخت اصلی این بازار یعنی اینترنت در ایران در مقایسه با سایر کشورها از وضعیت مناسبی برخوردار نیست که تاثیر بسزایی در معاملات آنلاین در کل بازار خرده فروشی دارد. در سطح بین المللی، چین و کره جنوبی با ۳۰ درصد بیشترین سهم را از این بازار دارند. بریتانیا با ۲۸ درصد و آمریکا با ۲۰ درصد در جایگاه سوم و چهارم قرار گرفتند. استرالیا، آلمان، فرانسه، ژاپن و روسیه پس از آن. خرده فروشان آنلاین در ترکیه که هم مرز با ایران است، ۹ درصد از کل بازار خرده فروشی این کشور را تشکیل می دهند. برزیل، هند و اندونزی بهتر یا کمتر از ایران هستند.

رشد ۲۵ درصدی خرده فروشی آنلاین در یک سال

به گزارش سایت برند اعتماد الکترونیک، ۱۰۴۹۸۲ فروشگاه اینترنتی در ایران دارای برند اعتماد الکترونیک هستند. به این تعداد باید فروشگاه های فروش اینترنتی در اینستاگرام و تلگرام را نیز اضافه کرد که تعداد آنها کم نیست. معادل ۴ درصد که مربوط به سال ۱۴۰۰ است، در سال ۱۳۹۹ برابر با ۳.۲ درصد بوده است که به این معنی است که حجم تجارت آنلاین در ایران در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۵ درصد افزایش یافته است که عدد خوبی است و نشان می دهد که می توان انتظار افزایش داشت. این تعداد در سال های آینده رقم امیدوارکننده بعدی افزایش سالانه خالص فروش ریالی دیجی کالا است. از سال ۱۳۹۰ تاکنون، فروش خالص ریالی دیجی کالا سالانه ۹۴ درصد رشد داشته است. ارزش کالاهای فروخته شده در دیجی کالا در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل ۴۹ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که بر اساس گزارش رسمی مرکز آمار ایران، تولید ناخالص داخلی در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ با رشد ۵.۱ درصدی همراه بوده است.

توسعه مرکز زیرساخت دیجی کالا

قیمت کالاهای فروخته شده در دیجی کالا در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل ۴۹ درصد افزایش یافته و گسترش مراکز جمع آوری، پردازش و توزیع را ضروری کرده است. در نتیجه، دیجی کالا خدمات توزیع خود را در سراسر کشور گسترش داده است. این مراکز شامل مراکز توزیع سفارش مشتری، مراکز جمع آوری کالا، نمایندگی های توزیع سفارش مشتری، انبارهای خرده فروشان سیار، مراکز تحویل، ارجاع مستقیم و مشتری، مراکز تحویل مستقیم توسط خرده فروشان و جت مارکت می باشد. در پایان دهه ۱۴۰۰ تعداد مراکز توزیع و خدمات پس از فروش به ۸۲ مرکز و تعداد خرده فروشان جمع آوری کالا در سراسر کشور به ۴۸ مرکز رسید.

تحویل؛ دنیای حمل و نقل محموله دیجیتال و منطق

تحویل به مشتریان فعلی چگونه است؟ دیجی کالا دارای سه مرکز پردازش و تحلیل است. مرکز دانش ۷۰۰۰۰ متر مربع یکی از بزرگترین مراکز ایران و منطقه است. سوپرمارکت در مرکز شادآباد با مساحت ۳۵۰۰۰ مترمربع واقع شده است و مرکز بادامک با مساحت ۱۰۰۰۰ متر مربع برای فرآوری در مقادیر زیاد اختصاص داده شده است. بیش از ۸۷۰۰ کارمند مستقیم در ۲۴ استان کشور و حدود ۸۳۰ کارمند دیجی کالا در تمامی دفاتر مرکزی در گروه دیجی کالا مشغول به کار هستند. حدود ۷۰ درصد از شرکت کنندگان مستقیم در دیجی کالا مرد و ۳۰ درصد زن هستند.

تجارت الکترونیک در ایران هر سال بیشتر از سال گذشته رشد می کند. به عنوان مثال، در سال ۱۳۹۹، کمتر از ۵۰۰۰۰ فروشگاه اینترنتی دارای تراست الکترونیکی بودند. با این حال، این تعداد قبلاً در سال ۱۴۰۰ در این فروشگاه به ۱۰۵۰۰۰ رسیده بود. یعنی بیش از دو برابر شدن در یک سال. دلیل دیگر این است که مردم ممکن است با این نوع تجارت بیشتر آشنا باشند. جوانان کاربران اصلی دیجی کالا هستند و تعداد فزاینده ای از این افراد در حال جوان شدن هستند. این مسائل نشان می دهد که هنوز باید منتظر رشد بازار تجارت الکترونیک در سال های آینده باشیم.

گزارش مفصلی از دیجی کالا و شرکت های بومی محلی آن در دهه ۱۴۰۰ را اینجا بخوانید.

انتهای پیام/