دیابت و چاقی: شهرهای دوستدار عابران پیاده نرخ پایین تری دارند


بررسی ۱۷۰ مطالعه شواهد ثابتی را نشان می‌دهد که افراد در شهرهایی زندگی می‌کنند که پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری امن و راحت است، کمتر دچار چاقی یا دیابت می‌شوند.

سلامتی


۲۴ فوریه ۲۰۲۲

عابرین پیاده

عابران پیاده در مونپلیه، فرانسه

مانفرد گوتچالک/گتی ایماژ

نرخ دیابت و چاقی را می توان با تبدیل شهرها و شهرها به مکان هایی که پیاده روی، دوچرخه سواری یا استفاده از وسایل نقلیه عمومی به جای رانندگی ایمن و راحت است کاهش داد.

جیلیان بوث از دانشگاه تورنتو و همکارانش بیش از ۱۷۰ مطالعه قبلی را بررسی کردند و شواهد ثابتی کشف کردند که نشان می‌دهد افرادی که در مناطقی زندگی می‌کنند که پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری گزینه‌های عملی هستند، فعال‌تر هستند و کمتر به دیابت یا چاقی مبتلا می‌شوند.

یک مطالعه بزرگ که تیم بوث در نظر گرفت شامل ۳۲۷۶۷ نفر بود و نشان داد که شیوع چاقی در میان ساکنان شهرها و شهرهای دوستدار عابران پیاده ۴۳ درصد است، در مقایسه با ۵۳ درصد کسانی که در مناطقی زندگی می کنند که پیاده روی گزینه کمتر عملی است.

مطالعه دیگری که شامل تجزیه و تحلیل خون ۱.۱ میلیون بزرگسال بود نیز مزایای مناطق مناسب برای عابر پیاده را نشان داد. افرادی که سطح قند خونشان در ابتدای مطالعه نرمال بود، اگر در مناطقی زندگی می‌کردند که برای عابران پیاده دوستی کمتری داشتند، ۲۰ درصد بیشتر احتمال داشت که هشت سال بعد علائم پیش دیابت را نشان دهند.

برای جشنواره ایده‌ها و تجربیات به ما بپیوندید. New Scientist Live به صورت ترکیبی، با یک رویداد زنده حضوری در منچستر، انگلستان، که شما همچنین می توانید از راحتی در خانه خود لذت ببرید، از ۱۲ تا ۱۴ مارس ۲۰۲۲. اطلاعات بیشتر.

به گفته موسسه خیریه دیابت بریتانیا، خدمات بهداشت ملی سالانه ۱۰ میلیارد پوند برای درمان دیابت هزینه می کند که حدود ۱۰ درصد بودجه آن است. NHS تخمین می زند که یک چهارم بزرگسالان بریتانیا چاق هستند و پیش بینی می کند که هزینه سالانه درمان این بیماری تا سال ۲۰۵۰ به ۹.۷ میلیارد پوند خواهد رسید. ایمن کردن شهرها و شهرها برای پیاده روی می تواند راهی مقرون به صرفه برای مقابله با این موارد باشد. اپیدمی های دوگانه

بوث می‌گوید این مطالعه نشان می‌دهد که در این شرایط نقش پیشگیری و همچنین درمان وجود دارد، و “گسترش کنترل نشده شهری” که مردم را به خودروها وابسته می‌کند بخشی از مشکلی است که باید برطرف شود. او معتقد است که راه حل بسته ای از اقدامات شامل زندگی با تراکم بالاتر با مغازه ها و خدمات در فاصله نزدیک، دوچرخه و مسیرهای پیاده روی بیشتر و حمل و نقل عمومی بهتر است.

او می‌گوید: «اگر بتوانند زیرساخت‌های بیشتری در نزدیکی خود داشته باشند، مردم فعال‌تر خواهند شد. شواهد ثابتی وجود دارد که نشان می‌دهد اگر آن گزینه‌ها را در دسترس داشته باشید، به احتمال زیاد از نظر فیزیکی فعال خواهید بود.

بوث می‌گوید: «حتی اگر واقعاً در مدیریت دیابت خوب باشیم، اگر تعداد موارد ابتلا به این بیماری وجود داشته باشد، زیرا افراد بیشتری به این بیماری مبتلا می‌شوند، ما فقط در پایان بالینی می‌توانیم کارهای زیادی انجام دهیم.»

مرجع مجله: بررسی غدد درون ریزDOI: https://doi.org/10.1210/endrev/bnac005

بیشتر در مورد این موضوعات:


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/