دولت ۴۲ لایحه تقدیم مجلس کرد – شبکه خبری اخبار خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه سیاست خبرگزاری آنا، سید محمد حسینی روز چهارشنبه در نشست خبری خود افزود: دو جلسه با شورای اسلامی برگزار کردیم و روز یکشنبه با همه اعضای دولت اعم از وزیر و معاون رئیس جمهور، کمیته نگهبان و رئیس جمهور جلسه خواهد داشت. کمیسیون و این جلسه در آستانه سالگرد دولت برگزار شد.

حسینی گفت: در خصوص عملکرد دولت در یک سال گذشته اگر مردم ذره ای عدالت داشته باشند می دانند که دولت شبانه روز کار کرده است و طبیعی است که ضعف ها و نقص هایی وجود داشته باشد اما چند هفته است که برخی اهمیتی ندادند تلاش برای گفتن این موارد می توان از روش ها و ترفندهایی در رسانه ها استفاده کرد تا واقعیت را آنطور که باید نشان ندهد.

وی گفت فردا به عنوان سی و یکمین سفر استانی به کرمان سفر خواهد کرد. و به مجلس خواهیم رفت و نظرات نمایندگان مجلس در هر استان را بررسی خواهیم کرد. قبل از سفر به یک استان، جلسه ای با معاون اجرایی رئیس جمهور و نماینده مجلس در آن استان تشکیل می شود و در مورد مسائل عمده هر استان بحث می کنیم و هیچ نماینده ای نمی تواند بگوید در آن شرکت نکرده است. ملاقات.

حسینی تصریح کرد: این یک رکورد بی سابقه است و هیچ دولتی طی یک سال به سراسر ایران سفر نکرده است. ما همچنین یک مجمع استانی تشکیل دادیم و با تمام ۳۱ استان و نمایندگان آنها در حضور رئیس جمهور دیدار کردیم. همه نمایندگان توانستند حضور پیدا کنند و بسیاری از مردم از آن استفاده نکردند.

معاون رئیس جمهور گفت: هفته گذشته جلسه ای برگزار شد که چهار ساعت به طول انجامید و رئیس جمهور به گفتگو با صعد صدر گوش داد. در این مدت وزرا فعال بودند و باید هر هفته با نمایندگان دیدار می کردند.

حسینی با بیان اینکه ۵ هزار و ۵۶۷ جلسه انفرادی بین وزرا و نمایندگان مجلس بوده که ۸۲۲ مورد آن در خود مجلس بوده است، تاکید کرد: این دیدارها قابل مقایسه با گذشته نیست. وزرا ۱۵۲ جلسه با معاونین مجمع نمایندگان استان و ۲۳۹ جلسه با کمیسیون و ۶۴ جلسه با احزاب برگزار شد.

وی افزود: یکی دیگر از اقداماتی که انجام می دهیم همکاری با نمایندگان مجلس در داخل وزارتخانه است و در ۱۲ ماه گذشته ۱۵ جلسه داشته ایم که یکی با رئیس مجلس و دیگری یکی از روسای کل دادگستری است. با مدیران عامل مجلس هم دیدار کردیم و حرف و دردشان را شنیدیم.

معاون رئیس جمهور بررسی سؤالات نمایندگان را بخشی از فعالیت معاونان رئیس جمهور دانست و گفت: تاکنون ۲۳۶۵ سؤال از وزرا پرسیده شده و در حال حاضر ارتباط برقرار است. که در مجموع ۹۰۰ سوال حل نشده است. نمایندگان مجلس درصدد کاهش تعداد سوالات هستند.

حسینی ادامه داد: در دولت دوازدهم در سال اول ۴۱ سوال به صحن مجلس آمد که ۷ سوال به رای گذاشته شد و کارت نگرفت زرد. در دولت سیزدهم ۱۳ سوال به صورت میدانی مطرح شد و در سه مورد مجلس قانع نشد و سوال آخر برای ما بسیار عجیب است.

وی تاکید کرد: ما اصرار داریم که نمایندگان در مجلس حضور داشته باشند، هر چند که خود مجلس اغلب مانع ایجاد می کند. نمایندگان مجلس در دولت قبل ۴۶۵ بار و در این مدت ۱۰۷۷ بار حضور داشتند. تمام این کارها برای نشان دادن اهمیت مسئله است.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: در دولت دوازدهم، چهار وزیر در سال اول ربوده شدند و در مجلس شورای ملی مورد تحقیق قرار گرفتند، اما در یک مورد اخطاریه دادرسی علنی بود و دادگاه منتشر نکرد و در نهایت اعلام شد. عدم استیضاح دولت سیزدهم در سال اول.

حسینی همچنین گفت: خوشبختانه نمایندگان از اقدامات رئیس جمهور، وزارت نفت، تیم مذاکره کننده برجام، حذف امضای طلا و اقدامات جمعیت هلال احمر قدردانی کردند. ۲۶۰ نماینده نیز از همکاری و همکاری قدردانی کردند.

وی گفت: به عنوان نماینده ریاست جمهوری ۵۵ سفر به استان وجود دارد و در روزهای پنج شنبه و جمعه از چند شهرستان هر استان بازدید کرد که به دعوت نمایندگان انجام شد.

نماینده رئیس جمهور گفت: ۴۲ لایحه تقدیم مجلس شد که رئیس جمهور انقلاب نیز تکرار کردند که این لایحه بر طرح اولویت دارد. ما سعی کردیم لایحه را به موقع به مجلس بدهیم تا طرحی نباشد یا در مورد چند طرح، آنها را تلفیق کرده و به صورت یک لایحه ارائه کردیم. مثلاً امروز طرح ساماندهی نظام قضایی را در کمیته دولت مطرح کردیم. دو طرح در مجلس داده شد و گفتیم این لوایح با هم تجمیع شود.

حسینی با بیان اینکه ۴۲ درصد از لوایح پیشنهادی مربوط به مسائل اقتصادی بوده و برخی از برنامه های دولت را نیز پذیرفتیم، افزود: با ۱۰ طرح مجلس موافقت کردیم. مثلاً برای افزایش تولید داخلی و تسهیل صدور پروانه کسب و انتقال آب برای سیستان و بلوچستان برنامه داشتیم که زودتر از لایحه این موارد تصویب شد.

وی گفت: در پایان امیدواریم نمایندگان از ما حمایت کنند نه اینکه نقطه ضعف را مطرح کنیم بلکه نکات مهم را به مردم بگوییم.

انتهای پیام/