دولت قصد دارد کارگران را قرار دهد تنها راه حل برای طبقه متوسط ​​و فقیر خانه دار شدن است؟به گزارش همشهری آنلاین، در حال حاضر بخش زیادی از هزینه های زندگی کارگران از طریق مسکن و اجاره تامین می شود و مسکن یکی از دغدغه های اصلی آنهاست. یکی از مشکلات کارگران رفت و آمد از شهرها و نواحی صنعتی به محل سکونتشان است. برای کمک به حل این مشکل و ساخت خانه برای آنها، ساخت خانه های کارگری سال هاست که ادامه دارد و قراردادهای تعاونی نیز وجود دارد. بین اتاق تعاون ایران و وزارت راه و طرح شهری ساخت مسکن در مجاورت شهرک صنعتی با مشارکت تعاونی های مسکن امضا شد.

مهدی مسکنی معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چندی پیش از احداث شهرک های مسکونی در مجاورت شرکت ها در سراسر کشور با اولویت کارگران خبر داد.

وی در خصوص امضای همکاری بین معاونت وزارت تعاون و شرکت مادر تخصصی ساخت شهرهای جدید گفت: تامین مسکن در شهرها از اخبار مهم کشور است و با اجرای این تفاهم نامه، ساخت مسکن برای اقشار متوسط ​​و ضعیف کشور در دستور کار قرار گرفته است.

معاون وزیر تعاون ۹۵۰۰ گفت: تعاونی های موفق مسکن در کشور در حال فعالیت هستند اما تنها راه حل برای اقشار متوسط ​​و ضعیف کشور اجرای الگوی مسکن تعاونی است.

بر اساس آمار، در حال حاضر نزدیک به یک میلیون نفر در بیش از ۴۸ هزار واحد تولیدی در شهرها و نواحی صنعتی کشور مشغول به کار هستند که به دلیل وسعت و وسعت و به دلیل مشکلات رفت و آمد و رفت و آمد هستند. تا زمانی که محل کار برای کارگران شاغل در آن وجود داشته باشد، تامین مسکن ارزان قیمت و آسایش و امنیت کارگران ضروری تلقی می شود.

ماده ۱۴۹ قانون کار به صراحت بیان می کند که کارفرمایان باید با تعاونی های مسکن و در صورت نبود این تعاونی ها مستقیماً با کارگران بی خانمان همکاری کنند و مسکن مناسب برای آنها فراهم کنند. همچنین ساختن ساختمان سازمانی در مجاورت کارگاه یا مکان مناسب دیگر از دیگر کارهایی است که کارگاه داران بزرگ باید انجام دهند.