دوستان چهار پا می توانند با مغز شما دوست شوند


عکس خبر: دوستان چهار پا می توانند با مغز شما دوست شوند

پنجشنبه، فوریه ۲۴، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

سلامت مغز بهتری را به فهرست رو به رشد محافظت‌هایی که حیوان خانگی مورد علاقه‌تان برای شما ارائه می‌کند اضافه کنید: تحقیقات جدید نشان می‌دهد که افراد مسن‌تر با همدم پشمالو نسبت به آنهایی که فاقد آن هستند زوال ذهنی آهسته‌تری نشان می‌دهند.

دکتر دکتر نویسنده این مطالعه گفت: «مطالعات قبلی نشان داده است که پیوند انسان و حیوان ممکن است فواید سلامتی مانند کاهش فشار خون و استرس داشته باشد. تیفانی برالی، از مرکز پزشکی دانشگاه میشیگان، در آن آربور. “نتایج ما نشان می دهد که مالکیت حیوان خانگی ممکن است در برابر شناختی محافظت کند [thinking] کاهش می یابد.”

برالی در بیانیه‌ای از آکادمی عصب‌شناسی آمریکا گفت: «استرس می‌تواند بر عملکرد شناختی تأثیر منفی بگذارد، تأثیرات بالقوه مهارکننده استرس مالکیت حیوان خانگی می‌تواند دلیل قابل قبولی برای یافته‌های ما باشد». حیوان همراه همچنین می تواند فعالیت بدنی را افزایش دهد که می تواند برای سلامت شناختی مفید باشد.

این مطالعه شامل تقریباً ۱۴۰۰ بزرگسال آمریکایی با میانگین سنی ۶۵ سال بود که در ابتدای ثبت نام از مهارت های تفکر و حافظه طبیعی برخوردار بودند.

بیش از نیمی (۵۳٪) صاحب حیوانات خانگی بودند و ۳۲٪ حیوانات خانگی به مدت پنج سال یا بیشتر داشتند (صاحبان طولانی مدت). اکثر شرکت کنندگان (۸۸٪) سفیدپوست، ۷٪ سیاه پوست، ۲٪ اسپانیایی و ۳٪ از دیگر گروه های قومی/نژادی بودند.

در طی شش سال پیگیری، به شرکت کنندگان تعدادی تست شناختی در زمینه هایی مانند ریاضی و یادآوری کلمات داده شد تا یک نمره شناختی ترکیبی برای هر فرد ایجاد شود، از ۰ تا ۲۷.

محققان دریافتند در مقایسه با صاحبان غیر حیوان خانگی، نمرات شناختی در میان صاحبان حیوانات خانگی و به ویژه در میان صاحبان حیوانات خانگی طولانی مدت با سرعت کمتری کاهش می یابد.

پس از محاسبه سایر عوامل موثر بر عملکرد ذهنی، محققان به این نتیجه رسیدند که در پایان مطالعه، میانگین نمره ترکیبی شناختی در میان صاحبان حیوانات خانگی طولانی مدت ۱.۲ امتیاز بیشتر از بین صاحبان غیر حیوان خانگی بود.

نویسندگان مطالعه همچنین خاطرنشان کردند که مزایای شناختی مرتبط با مالکیت طولانی‌تر حیوان خانگی برای سیاه‌پوستان، شرکت‌کنندگان تحصیل‌کرده دانشگاه و مردان قوی‌تر است.

یافته‌های این مطالعه در نشست سالانه آکادمی نورولوژی آمریکا که قرار است از ۲ تا ۷ آوریل در سیاتل برگزار شود، ارائه خواهد شد. تحقیقات ارائه شده در جلسات باید مقدماتی در نظر گرفته شود تا زمانی که در یک مجله معتبر منتشر شود.

مطالعه دیگری که اخیراً به فواید فیزیکی داشتن سگ پرداخته بود، نشان داد که داشتن حیوان خانگی خطر ناتوانی را با افزایش سن کاهش می دهد.

اطلاعات بیشتر

در انجمن آلزایمر اطلاعات بیشتری در مورد سلامت مغز وجود دارد.

منبع: آکادمی نورولوژی آمریکا، انتشار خبری، فوریه. ۲۳، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


هنگام حمله حیوانات (آلرژی): علائم آلرژی به حیوانات خانگی، درمان
به نمایش اسلاید مراجعه کنید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/