دفاع در برابر زوال عقل: مطالعه


آخرین اخبار ورزش و تناسب اندام

دوشنبه، فوریه ۱۳ (HealthDay News) — بر اساس یک مطالعه جدید، دلیل دیگری برای خوش اندام شدن وجود دارد: فعالیت بدنی ممکن است خطر مرگ ناشی از زوال عقل را کاهش دهد.

محققان سلامت بیش از ۴۵۰۰۰ مرد و نزدیک به ۱۵۰۰۰ زن بین ۲۰ تا ۸۸ سال را در ایالات متحده ارزیابی کردند و آنها را در یکی از سه دسته تناسب اندام پایین، متوسط ​​یا بالا دسته بندی کردند.

پس از ۱۷ سال پیگیری، حدود ۴۰۵۰ شرکت کننده جان خود را از دست دادند. از این مرگ و میرها، ۱۶۴ مورد به زوال عقل (۷۲ زوال عقل عروقی و ۹۲ بیماری آلزایمر) نسبت داده شد. از این ۱۶۴ فوتی، ۱۲۳ نفر در گروه کم تناسب اندام، ۲۳ نفر در گروه تناسب اندام متوسط ​​و ۱۸ نفر در گروه تناسب اندام بالا بودند.

محققان به این نتیجه رسیدند که خطر مرگ در گروه‌های با تناسب اندام بالا و متوسط ​​کمتر از نصف افرادی است که در گروه کم تناسب اندام بودند.

این مطالعه در شماره فوریه مجله منتشر شده است پزشکی و علم در ورزش و ورزش.

ریو لیو، نویسنده این مطالعه، در یک نشریه خبری گفت: «این یافته‌ها از کمپین‌های ارتقای فعالیت بدنی توسط سازمان‌هایی مانند انجمن آلزایمر حمایت می‌کند و باید افراد را به فعالیت فیزیکی تشویق کند».

لیو افزود: «پیروی از توصیه‌های فعلی فعالیت بدنی از سوی کالج آمریکایی پزشکی ورزشی، بیشتر افراد را از دسته کم تناسب اندام دور نگه می‌دارد و ممکن است خطر مرگ ناشی از زوال عقل را کاهش دهد.»

لیو این مطالعه را به عنوان بخشی از پایان نامه خود در دانشگاه کارولینای جنوبی انجام داد. او اکنون در مقطع فوق دکتری در موسسه ملی علوم بهداشت محیطی ایالات متحده است.

در حالی که مرگ و میر در ایالات متحده مرتبط با بیماری های قلبی، سرطان سینه و سکته در سال های اخیر کاهش یافته است، بر اساس این انتشار، مرگ و میر مربوط به زوال عقل و آلزایمر بین سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ ۴۶ درصد افزایش یافته است.

با این حال، این مطالعه ثابت نمی کند که ورزش از زوال عقل جلوگیری می کند. عوامل دیگری نیز ممکن است وارد عمل شوند.

— رابرت پرت

اخبار پزشکیکپی رایت © ۲۰۱۲ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


اصطلاح اختصاری ADHD به وضعیتی اشاره دارد که معمولاً به عنوان زیر شناخته می شود:
پاسخ را ببینید

منابع

منبع: پزشکی و علم در ورزش و ورزش، انتشار خبر، فوریه ۷، ۲۰۱۲


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/