دست کم ۱۲۰ نفر در ازدحام جمعیت در جشن هالووین در سئول جان خود را از دست دادند.


به گزارش جامعه آنلاین به نقل از گاردین، چوی چئون سیک، یکی از مقامات سرویس ملی آتش نشانی کره جنوبی، گفت که پس از فاجعه شنبه شب در منطقه Itaewon، چندین نفر به دلیل جراحات تحت مداوا هستند. در بیمارستان ها و تعداد کشته ها در حال افزایش است، ممکن است بیشتر باشد.

مقامات گفتند که این حادثه زمانی رخ داد که جمعیت زیادی از طریق یک خیابان باریک در نزدیکی هتل همیلتون در سئول، یکی از مکان‌های برگزاری جشنواره، پیش از آن که بسیاری از آنها سرکوب شدند، رخ داد.

بیش از ۴۰۰ امدادگر و ۱۴۰ آمبولانس از سراسر کره جنوبی از جمله تمام کارکنان سئول برای مداوای مجروحان به خیابان های سئول اعزام شدند.

فیلم‌های تلویزیونی و فیلم‌های محلی نشان می‌دهد که آمبولانس‌ها با حضور شدید پلیس و امدادگرانی که مجروحان را روی برانکارد حمل می‌کنند، در خیابان‌ها صف کشیده‌اند. فیلم همچنین کارگران اورژانس و اطرافیان را در حال انجام CPR بر روی افرادی که در خیابان سقوط کرده اند نشان می دهد.

در کلیپی دیگر، ماموران اورژانس در حال بررسی اسکلت چند نفری هستند که زیر پتوهای آبی بی حرکت افتاده اند.

پلیس که برای سرعت بخشیدن به انتقال مجروحان به بیمارستان‌های سراسر شهر ترافیک را از مناطق مجاور مسدود کرد، همچنین تأیید کرد که چندین نفر در خیابان‌های Itaewon CPR دریافت کردند.

دولت کلانشهر سئول یک پیام کوتاه فوری به مردم این بخش از شهر ارسال کرد تا هر چه سریعتر به خانه های خود بازگردند.

پیشتر رسانه های محلی کره جنوبی گزارش داده بودند که بسیاری از مردم پس از شنیدن خبر حضور یک سلبریتی در آنجا به خیابانی باریک پشت یک کافه در منطقه Itaewon سئول هجوم آوردند.

یون سوک یول، رئیس‌جمهور کره جنوبی با صدور بیانیه‌ای از مقامات خواست تا درمان مجروحان را تسریع کنند و مقررات ایمنی موجود را بررسی کنند. وی همچنین از وزارت بهداشت خواست تا سریعا تیم های فوریت های پزشکی را مستقر کرده و بسترهای لازم را در بیمارستان های مجاور برای مداوای مجروحان آماده کند.

رسانه‌های محلی کره جنوبی گزارش دادند که حدود ۱۰۰۰۰۰ نفر برای جشن‌های هالووین به خیابان‌های Itaewon هجوم آوردند که بزرگترین تجمع در نوع خود از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا و زمانی که محدودیت‌های مربوط به گسترش کووید-۱۹ در ماه‌های اخیر برداشته شد.