دستگیری طلافروش در کمتر از ۲۰ دقیقهبه گزارش همشهری آنلاین، وی گفت: حدود ساعت ۱۶ امروز ۵ تیر ۱۴۰۱ در پی پرتاب شیء شعله ور به طلافروشی در یکی از خیابان های شهر قرچک و پس از تیراندازی به ویترین مغازه، قصد انجام این کار را داشت. . از طلافروشی سرقت کرد که بلافاصله با حضور پلیسی که در خیابان ایستاده بود، به زور وارد میدان شد و با برداشتن مقداری طلا از شیشه‌های ویترین با خودروی شخصی خود قصد فرار داشت.
وی همچنین افزود: با توجه به هوشیاری و سرعت عمل پلیس، بلافاصله خودروی متهم را تعقیب خواهند کرد.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران ادامه داد: این مامور پلیس در حین تعقیب و گریز خودروی سارق، وضعیت خودروی متهم را به مرکز درمانی پلیس ۱۱۰ اعلام کرد که در اقدامی احمقانه با هم متواری شدند. یک طرح توقیف و سایر اقدامات پلیسی با همکاری مقامات قضایی در بازرسی از خودروی سارق و تیراندازی به سه روش ممانعت به عمل آمد که ماموران سارق را دستگیر و سارق را دستگیر کردند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: در بازرسی از خودروی متهم مقادیر زیادی طلا شامل یک دستبند، انگشتر مسروقه و یک قبضه کلت کمری مملو از ۱۹ فشنگ کشف شد.
خاطرنشان می شود که در آن زمان طلافروش مجروح و به مرکز درمانی منتقل شده و به گفته پزشکان در سلامت کامل به سر می برد.
فرمانده انتظامی شرق تهران در پایان با تاکید بر برخورد شدید با مخلان نظم و امنیت، خاطرنشان کرد: به کسانی که می‌خواهند از خط عبور کنند هشدار می‌دهد برای امنیت و آرامش مردم قرمز هستیم. با نقض قانون به شدت مجازات خواهند شد