دستمال توالت اشتباه آویزان نکنید!


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از همشهری آنلاین به نقل از ایندیپندنت، شاید توجه نکرده باشید، اما دنیا به دو گروه مجزا تقسیم می شود: کسانی که دستمال توالت را در حالت «آویزان» در جلو آویزان می کنند. آنهایی که از جلو آویزان می شوند.مقام «از پشت آویزان» قرار داد. و به نظر می رسد که هر دو طرف اصرار زیادی بر روش “درست” بازیافت کاغذ توالت دارند.

به عنوان مثال، تحقیقات نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از مردم در بریتانیا وقتی می‌بینند که دستمال توالت به روش «اشتباه» گذاشته شده، ناراحت می‌شوند. در همین حال، تخمین زده می شود که ۹ میلیون نفر در بریتانیا موضوع دستمال توالت را “نمی فهمند”.

در یک نظرسنجی که توسط سازنده توالت Bathroom Origins انجام شد، از ۳۰۰ نفر نظرسنجی شد تا مشخص شود مردم در مورد این سوال قدیمی که سر دستمال توالت کجا باید برود چه احساسی دارند.

افراد بین ۴۵ تا ۵۴ سال زمانی که دستمال توالت را در جای نامناسبی یافتند بیشترین ناراحتی و ناامیدی را نشان دادند و افراد بین ۲۵ تا ۳۴ سال بیشترین ناراحتی را به دلیل این “اشتباه” داشتند.

گذاشتن دستمال توالت چه اشکالی دارد؟

در این مرحله شایان ذکر است که یک روش رسمی “صحیح” برای گذاشتن دستمال توالت روی قفسه وجود دارد و به نظر می رسد کسانی که از روش “آویز کردن از پشت” استفاده می کنند برای آویزان کردن دستمال توالت مناسب نیستند. از آنجا که.

ثبت اختراع ۱۸۹۱ برای رول توالت (بله، وجود دارد) رسماً بیان می کند که انتهای رول باید به سمت بیرون آویزان شود. به عبارت دیگر، ثبت اختراع ست ویلر، مخترع دستمال توالت، نشان می دهد که روش صحیح آویزان کردن دستمال توالت روی نگهدارنده، آویزان شدن انتهای کاغذ است.

در مورد دو مدل دستمال توالت آویزان بحث های زیادی وجود دارد، اما دلیل بزرگ تری برای نصب صحیح رول های توالت وجود دارد، یعنی روش “آویزاندن از بالا”.

دستمال توالت اشتباه آویزان نکنید!  |  راه اشتباه تهدیدی برای سلامتی است
روش اشتباه: دستمال توالت را به پایین آویزان کنید

برای حفظ بهداشت، دستمال توالت باید به درستی آویزان شود

علاوه بر تضاد خانوادگی بی ضرر بین طرفداران این دو روش مختلف، یک عامل بسیار مهم وجود دارد که باید در روش معرفی شده در پتنت ویلر، به ویژه در چند سال اخیر، در نظر گرفته شود: مراقبت های بهداشتی

سوفیا چارالامبوس، یکی از بنیانگذاران Bathroom Origins، توضیح می دهد: “چگونه دستمال توالت را آویزان کنیم سال ها موضوع بحث بین زوج ها و هم خانه ها بوده است، اما اکنون شروع به تبدیل شدن به یک اپیدمی شده است.” معنای عمیق تری به خود گرفت.

Charalambos ادامه داد: مطالعه دانشگاه کلرادو در سال ۲۰۱۱ نشان داد که ۱۹ نوع باکتری مختلف در حمام ها و توالت های مختلف یافت شده است و می دانیم که کووید-۱۹ می تواند ۷۲ ساعت روی زمین زنده بماند.

زمانی که دست افرادی که از توالت استفاده می کنند بیشترین باکتری را حمل می کند زمانی است که دستمال توالت را لمس می کنند.

اگر دستمال توالت روی صورت آویزان استفقط دستمال توالتی که استفاده می کنند دست افراد را لمس می کند و دستان آنها را می شویید.

اما اگر دستمال توالت را در زیر آویزان کنیدانگشتان مردم می توانند به دیوار برخورد کنند و رسوبات بر جای بگذارند.

در این صورت، نه تنها فردی که به دستشویی می رود و از دستمال توالت استفاده می کند، در خطر ابتلا به باکتری هایی است که قبلاً رسوب کرده است، بلکه باکتری های بیشتری را برای فرد بعدی باقی می گذارد.

به این ترتیب، اگر زمانی که فردی به کووید-۱۹ مبتلا شده و دستمال توالت آویزان است، به اندازه کافی بدشانس به توالت بروید، خطر ابتلا به این ویروس در شما افزایش می‌یابد. در واقع، دلیلی وجود دارد که نگهدارنده‌های دستمال توالت دارای لنت‌هایی در بالا هستند، اما نه در پایین.

گروهی که سال‌ها دستمال توالت اشتباه آویزان می‌کنند، با بیان اینکه این مدل زیباتر و آسیب کمتری به محیط‌زیست می‌زند، از این عمل دفاع می‌کنند.

آنها معتقدند که این مدل آویزان استفاده از دستمال توالت را کاهش می دهد، زیرا رول های دستمال توالت دیگر ارزان نخواهند بود. اما حتی اگر در این مورد حق داشته باشند، باز هم این گزینه از نظر سلامت مردود است.