درگیری بین بایدن و ایالت‌های قرمز بر سر مدیکید باعث می‌شود ثبت نام‌کنندگان در تعادل باقی بماند.


هنگامی که ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان از گسترش Medicaid بر اساس قانون مراقبت مقرون به صرفه خودداری کردند، دولت پرزیدنت باراک اوباما یک هویج را به آنها پرتاب کرد – به افرادی که تازه واجد شرایط ثبت نام شده بودند، چندین حق بیمه ماهانه اجازه داد.

جمهوری خواهان بر این هزینه ها فشار آوردند تا به دریافت کنندگان Medicaid “نقشه ای در بازی” بدهند – این ایده که آنها برای پوشش خود ارزش بیشتری قائل هستند – و برنامه دولت را شبیه بیمه کارفرمایی کند.

اما با بررسی‌هایی که نشان می‌دهد این هزینه‌ها منجر به ثبت نام بزرگسالان کم‌درآمد برای پوشش و ثبت نام مجدد کمتر شده است، دولت بایدن در حال حذف آن‌ها است.

این امر آرکانزاس و مونتانا را مجبور خواهد کرد تا پایان سال ۲۰۲۲ حق بیمه را حذف کنند. مقامات بهداشتی فدرال اعلام کرده اند که ممکن است در شش ایالت دیگر که مجاز به دریافت حق بیمه هستند – آریزونا، جورجیا، ایندیانا، آیووا، میشیگان و ویسکانسین، همین کار را انجام دهند.

تغییر سیاست یکی از چندین حرکتی است که دولت برای تغییر نحوه اجرای برنامه‌های مدیکید توسط ایالت‌ها انجام داده است و نمونه‌ای واضح از چگونگی تغییر Medicaid بسته به اینکه چه کسی بر کاخ سفید و کاخ سفید کنترل دارد، ارائه می‌کند.

Medicaid، که حدود ۸۳ میلیون ثبت نام دارد، یک مشارکت ایالتی-فدرال است که پوشش بهداشتی را برای افراد با درآمد پایین فراهم می کند. واشنگتن مسئول بیشتر بودجه است و ایالت ها عملیات را انجام می دهند. برای دهه‌ها، ایالت‌ها شکایت داشتند که دولت فدرال قوانین زیادی را وضع می‌کند و زمانی که ایالت‌ها می‌خواهند تغییراتی را از طریق طیف گسترده‌ای از معافیت‌ها برای بهبود مراقبت یا کنترل هزینه‌ها ایجاد کنند، به اندازه کافی سریع پاسخ نمی‌دهند.

اما در ماه‌های اخیر، جنگ قدرت پیرامون معافیت‌هایی که ایالت‌ها به دنبال آن قوانین فدرال هستند تشدید شده است تا بتوانند رویکردهای جدیدی را برای ارائه خدمات بهداشتی آزمایش کنند. معافیت ها به بخشی جدایی ناپذیر از برنامه Medicaid تبدیل شده است و برخی از ایالت ها برنامه خود را برای چندین دهه تمدید کرده اند.

با توجه به اینکه هزینه معافیت های Medicaid در حال حاضر حدود یک سوم هزینه های فدرال در این برنامه را تشکیل می دهد، آنها به میله برق آسا برای اختلافات بین ایالت ها و دولت فدرال تبدیل شده اند.

متیو لارنس، دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه اموری، گفت که چنین درگیری ها چیز جدیدی نیست. اما اخیراً “سطح تعارض درگیری است.”

جاش آرچامبول، یکی از همکاران ارشد مؤسسه محافظه‌کار سیسرو، یک اندیشکده مستقر در تگزاس، می‌گوید: «درگیری‌ها پیامدتر هستند، زیرا پول بسیار بیشتری روی میز وجود دارد.

برای ایالت‌ها صرفاً حفظ اختیار در نحوه اجرای برنامه مدیکید نیست، بلکه اغلب میلیاردها دلار بودجه فدرال در خطر است. آرشامبل گفت، از آنجایی که تضمین معافیت اغلب ممکن است سال ها طول بکشد، ایالت ها نگران هستند که دولت بایدن تلاش می کند تا موارد تایید شده قبلی را قبل از تمدید آنها پس بگیرد.

هر دو جورجیا و تگزاس از دولت بایدن به دلیل لغو بخشی از معافیت هایشان که در روزهای رو به پایان دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تصویب شده بود، شکایت کرده اند. تغییرات مورد نظر در هر ایالت به طور گسترده ای متفاوت بود.

هیچ یک از این ایالت‌های تحت رهبری جمهوری‌خواهان، Medicaid را به گونه‌ای گسترش نداده‌اند که تمام بزرگسالان با درآمد کمتر از ۱۳۸ درصد از سطح فقر فدرال، حدود ۱۸۸۰۰ دلار را پوشش دهد، همانطور که ۳۸ ایالت دیگر انجام داده‌اند.

جورجیا در ژانویه از دولت بایدن شکایت کرد، پس از اینکه مراکز خدمات مدیکر و مدیکید بخش‌های کلیدی معافیت خود را رد کردند – که در اکتبر ۲۰۲۰ تصویب شد اما هرگز توسط ایالت اجرا نشد زیرا منتظر بررسی توسط دولت بایدن بود.

این مقررات از ثبت نام کنندگان جدید واجد شرایط می خواهد که حق بیمه ماهانه بپردازند و به عنوان بخشی از طرحی برای افزایش اندک ثبت نام، کار یا داوطلب شوند.

این دادخواست می گوید تصمیم CMS یک “طعمه و تغییر بزرگی” غیرقانونی و خودسرانه بود.

شکایت تگزاس که در ماه مه مطرح شد، ناشی از لغو تمدید ۱۰ ساله ۱۰ ساله دولت بایدن بود که پنج روز قبل از سوگند جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد کرد. این معافیت به برنامه تگزاس مدیکید اجازه داد تا هزینه درمان بیماران بیمه نشده را به بیمارستان ها بازپرداخت کند و شامل ۳۰ میلیارد دلار کمک فدرال می شد. دولت بایدن گفت که تگزاس به طور مناسب به دنبال نظرات عمومی نیست و این اقدام راهی برای تشویق تگزاس به سمت گسترش Medicaid تلقی می شود. یک قاضی منطقه فدرال در ماه اوت از تگزاس حمایت کرد و دستور موقت صادر کرد.

در نمونه دیگری از معکوس کردن سیاست های ترامپ، CMS سال گذشته به میشیگان، ویسکانسین، آرکانزاس و نیوهمپشایر، که قبلاً مجوز لازم برای کار برای بزرگسالان تازه واجد شرایط را دریافت کرده بودند، گفت که دولت فدرال این چراغ سبز را پس می گیرد. با این حال، از آنجایی که الزامات کاری توسط دادگاه های فدرال متوقف شده بود، این تغییر تأثیر عملی کمی داشت.

گروه های مدافع می گویند که ثبت نام کنندگان Medicaid در میانه این نبردهای سیاسی گرفتار شده اند.

لورا کولبرت، مدیر اجرایی گروه حمایت از مصرف کننده گرجی ها برای آینده ای سالم، گفت که شکایت فرماندار و دادستان کل ایالت اتلاف وقت و دلارهای مالیات دهندگان است. او گفت: «دادگاه‌های فدرال مکرراً الزامات کاری را برای بزرگسالان واجد شرایط Medicaid لغو کرده‌اند، زیرا الزامات کاری در نهایت به عنوان مانعی برای پوشش و مراقبت بهداشتی عمل می‌کند.

MaryBeth Musumeci، معاون مدیر برنامه KFF در مورد Medicaid و افراد بیمه نشده، گفت: معمولاً CMS این حق را برای خود محفوظ می دارد که تا زمانی که تصمیم آن “خودسرانه یا غیر منطقی” تلقی نشود، لغو یا لغو معافیت را محفوظ می دارد.

در واقع، در پرونده تگزاس، دادگاه فدرال اعلام کرد که CMS در لغو معافیت مدیکید ایالت خودسرانه و غیرمنطقی است.

برایان بلیز، مشاور سابق سلامت ترامپ و رئیس موسسه تحقیقاتی Paragon Health، گفت که اجرای بخش زیادی از برنامه Medicaid از طریق معافیت ها مشکل ساز است زیرا ایالت ها به ندرت مسئول نحوه عملکرد معافیت ها هستند و این برنامه بسته به کدام حزب در واشنگتن قدرت دارد.

او گفت: «ایالات تحت ساختار فعلی Medicaid به این سو و آن سو سوق داده می‌شوند.

بلز و دیگر محافظه‌کاران از کنگره می‌خواهند که هر سال مقدار مشخصی پول – کمک بلاکی – به ایالت‌ها برای Medicaid بدهد و به ایالت‌ها اجازه دهد آن‌ها را به دلخواه مدیریت کنند. دموکرات‌ها به‌ویژه با چنین پیشنهادهایی مبارزه کرده‌اند و می‌گویند که این پیشنهادها میزان پولی که دولت‌ها برای کمک به فقرا در زمان‌های سخت اقتصادی دارند را محدود می‌کنند.

پیشنهاد تامین مالی Medicaid از طریق کمک‌های بلاکی در مرکز یکی دیگر از مخالفت‌های در حال غلبه بر معافیت است. دولت ترامپ در روزهای پایانی خود یک برنامه مالی جدید برای تنسی تصویب کرد که بودجه فدرال مدیکید این ایالت را به نوعی کمک بلاعوض تبدیل می کند. دولت بایدن تابستان گذشته دوره نظرات عمومی را بازگشایی کرد. تقریباً تمام ۳۰۰۰ نامه ارسال شده با این طرح مخالفت کردند.

بلز گفت که برخی از ایالت های جمهوری خواه مدیکید را تنها به این دلیل گسترش دادند که اجازه داشتند آن را با شرایط کاری و حق بیمه اجرا کنند. وی گفت که لغو این مقررات “توهین به آن کشورها است و سایر کشورها را از پذیرش توسعه منصرف می کند.”

اما بعید است که ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان از توسعه هایی که به اجرا گذاشته اند روی گردان شوند زیرا از نظر سیاسی اخراج مردم از برنامه دشوار است.

دموکرات‌ها مدت‌هاست با حق بیمه‌های Medicaid مخالفت کرده‌اند، بنابراین جای تعجب نیست که دولت بایدن اکنون که داده‌هایی برای نشان دادن تأثیر منفی آن‌ها دارد، از آنها دور می‌شود.

یک مطالعه در سال ۲۰۲۱ در میشیگان نشان داد که پس از اینکه ایالت شروع به دریافت حق بیمه ماهانه از آنها کرد، که اکنون به طور متوسط ​​​​حدود ۱۸ دلار در ماه می رسد، تعداد بزرگسالانی که از Medicaid خارج می شوند، تقریباً ۱۲ درصد افزایش یافت. این مطالعه نشان داد که عدم ثبت نام به ازای هر دلاری که ماهانه شارژ می شود، تقریباً ۱ درصد افزایش یافته است.

ایالت ها به معافیت هایی نیاز داشتند زیرا قانون فدرال اخذ حق بیمه را از اکثر ثبت نام کنندگان Medicaid منع می کند.

کاترین بردلی، محقق ارشد Mathematica که اخیراً به ارزیابی سیاست‌های حق بیمه در چندین برنامه Medicaid برای CMS کمک کرده است، گفت که حق بیمه‌های کمتر از ۱ دلار در ماه به عنوان یک عامل بازدارنده برای ثبت نام عمل می‌کنند.

بردلی گفت: «همه شواهد به یک جهت اشاره می‌کنند – که حق بیمه مانع از ثبت‌نام کلی می‌شود.

میشیگان – مانند سایر ایالت های دارای حق بیمه – اجرای این ماده را در طول همه گیری متوقف کرد. اما حتی قبل از اورژانس بهداشت ملی، ثبت نام کنندگان میشیگان با عواقب کمی برای پرداخت نکردن مواجه بودند. اگر مردم پرداخت نمی کردند، ایالت این مبلغ را از بازپرداخت مالیات ایالتی یا هر برنده لاتاری کسر می کرد.

در مقابل، قبل از همه‌گیری، ایالت‌هایی مانند ایندیانا، آیووا و مونتانا هزاران نفر از ثبت‌نام‌کنندگان Medicaid را که پولی پرداخت نمی‌کردند، لغو کردند.

هنگامی که اواخر سال گذشته از او پرسیده شد که آیا CMS حق بیمه را در تمام معافیت‌های Medicaid حذف می‌کند، چیکیتا بروکس-لاسور، مدیر CMS، گفت: “ما می‌خواهیم برنامه‌هایمان سازگار باشد.”

این خبر توسط KHN (اخبار سلامت قیصر)، یک اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیقی در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند، تهیه شده است. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی، KHN یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی در KFF (بنیاد خانواده قیصر) است. KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.

موضوعات مرتبط

تماس با ما ارسال یک نکته داستان
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/