رفتن به نوشته‌ها

درمان قدرتمند یا افسانه بزرگ؟ نکات تغذیه تلفنی


عسل و دارچین: داروی قدرتمند یا افسانه بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. برخی ادعا می کنند که وقتی این دو ماده با هم ترکیب شوند ، تقریباً می توانند هر بیماری را درمان کنند. در حالی که شواهد نشان می دهد هر یک از اینها دارای خواص درمانی هستند ، بسیاری از ادعاها در مورد مخلوط عسل و دارچین کاملاً درست نیست. این مقاله به فواید عسل و دارچین می پردازد و واقعیت را از افسانه ها یا تصورات اشتباه جدا می کند.

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه بیشتر از عسل در آشپزی و به عنوان شیرین کننده نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین نیز ادویه ای است که از پوست درخت دارچین تهیه می شود. مردم پوست آن را می گیرند و خشک می کنند که به چوب دارچین معروف است. می توانید دارچین را به شکل چوب خرد شده ، به صورت پودر یا عصاره خریداری کنید.

عسل و دارچین به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی معتقدند که ترکیب این دو مفیدتر است. در سال 1995 یک روزنامه کانادایی مقاله ای منتشر کرد که لیستی طولانی از بیماریهایی را که با مخلوط عسل و دارچین قابل درمان هستند ، فهرست کرد. از آن زمان ، ادعاهای عجیب و غریب در مورد مخلوط عسل و دارچین چند برابر شده است.

در حالی که این دو ماده کاربردهای درمانی زیادی دارند ، همه ادعاهای مربوط به ترکیب آنها از نظر علمی اثبات نشده است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب آشپزی است و همچنین می تواند به عنوان مکمل غذایی استفاده شود. دو نوع اصلی وجود دارد:

دارچین کاسیا: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، معروف ترین نوع دارچین است. سیلان ارزانتر از دارچین است و عوارض جانبی بالقوه ای دارد.

دارچین سیلان: این گونه به عنوان “دارچین واقعی” شناخته می شود. یافتن آن بسیار سخت تر از دارچین کاسیا است و طعم شیرین تری دارد.

خواص بی نظیر دارچین از اسانس ها و ترکیبات آنها به ویژه ماده ای به نام سینامالدهید گرفته شده است. این ماده همچنین باعث طعم و بوی دلپذیر دارچین می شود.

در اینجا برخی از برجسته ترین مزایای دارچین آورده شده است:

ممکن است التهاب را کاهش دهد:

التهاب طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین ممکن است به کاهش التهاب کمک کند.

ممکن است به درمان بیماری های عصبی کمک کند:

چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین ممکن است به پیشرفت بیماری پارکینسون و بیماری آلزایمر کمک کند. این یافته ها همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد:

چندین مطالعه آزمایشگاهی و لوله آزمایش نشان داده است که دارچین از رشد و تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند. با این حال ، تحقیقات بیشتر و مطالعات انسانی مورد نیاز است.

برخی پیشنهاد کرده اند که دارچین ممکن است یک درمان طبیعی برای اختلال کمبود توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

خواص عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالمی برای قند است ، خواص درمانی مختلفی نیز دارد. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که همه گونه ها یکسان نیستند. بیشترین فواید عسل با مواد فعال در عسل تصفیه نشده و با کیفیت بالا متمرکز شده است.

در اینجا برخی از فواید عسل با پشتیبانی علمی آورده شده است:

ممکن است در سرکوب سرفه م effectiveثر باشد:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه های شبانه م thanثرتر از دکسترومتورفان ، ماده فعال در اکثر داروهای سرفه است. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

یک درمان قوی برای زخم و سوختگی:

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل روی پوست یک درمان قوی زخم است.

اعتقاد بر این است که عسل به بهبود خواب ، تقویت حافظه ، افزایش قدرت جنسی ، درمان عفونت ها کمک می کند و یک راه طبیعی برای کاهش پلاک دندان است ، اما این ادعاها توسط علم تایید نمی شود.

مخلوط عسل و دارچین ممکن است خواصی داشته باشد

فرض بر این است که اگر عسل و دارچین به تنهایی می توانند به برخی از مشکلات سلامتی کمک کنند ، ترکیب آنها باید م effectiveثرتر باشد. مطالعات نشان داده است که فواید عسل و دارچین برای سلامتی مشابه است. به عنوان مثال ، هر دو دارای ویژگی هایی در زمینه های زیر هستند:

ممکن است خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد ، زیرا ممکن است به کاهش بسیاری از عوامل خطر کمک کند. سطوح بالای کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول خوب (HDL) عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. جالب است بدانید که عسل و دارچین به احتمال زیاد بر همه اینها تأثیر می گذارد.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را تا 3 درصد افزایش می دهد.

یک متاآنالیز نشان داد که مصرف روزانه دارچین کلسترول کل را تا 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) را 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را کمی افزایش داد.

در حالی که تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، هر دو فشار خون متوسط ​​را به طور جداگانه کاهش می دهند. البته این تحقیق روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول جریان خون را در قلب بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین نیز ممکن است به جلوگیری از بیماری های قلبی کمک کنند زیرا هر دو التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن عامل اصلی در ایجاد بیماری های قلبی است.

ممکن است به ترمیم زخم کمک کند

عسل و دارچین هم خواص درمانی خوبی دارند که می توان با استفاده موضعی از آنها برای درمان عفونت های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین هر دو توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند ، دو خاصیتی که برای بهبود پوست بسیار مهم است.

عسل هنگامی که روی پوست مالیده می شود به بهبود سوختگی کمک می کند. برای درمان زخم پای دیابتی ، که عارضه بسیار جدی بیماری است.

دارچین به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی ممکن است مزایای دیگری نیز برای بهبود زخم داشته باشد.

زخم پای دیابتی خطر ایجاد باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک را به همراه دارد. یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند. البته در این مطالعه از روغن دارچین استفاده شده است که بسیار ضخیم تر از پودر دارچین است و می توانید آن را از خواربارفروشی تهیه کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین همین تأثیر را دارد.

ممکن است به کنترل دیابت کمک کند

به خوبی ثابت شده است که مصرف منظم دارچین برای بیماران دیابتی مفید است. همچنین ممکن است به جلوگیری از دیابت کمک کند. چندین مطالعه نشان داده است که دارچین قند خون ناشتا را در افراد مبتلا به این بیماری کاهش می دهد. یکی از راه های کاهش دارچین قند خون افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود و به انتقال قند از خون به داخل سلول ها کمک می کند.

عسل همچنین مزایای بالقوه ای برای افراد دیابتی دارد. مطالعات نشان داده است که عسل بسیار کمتر از قند روی قند خون تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، عسل ممکن است کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد ، در حالی که سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد.

برای شیرین کردن چای ، عسل و دارچین نسبتاً سالم تر از شکر هستند. با این حال ، عسل هنوز کربوهیدرات بالایی دارد ، بنابراین بیماران دیابتی باید آن را در حد اعتدال بخورند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین هم منابع عالی آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای سلامتی شما دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند ، محافظت می کنند.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان فنل است که با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. در مقایسه با سایر ادویه جات ترشی جات ، دارچین از نظر محتوای آنتی اکسیدانی در رتبه اول قرار دارد. مصرف عسل و دارچین در کنار هم می تواند دوز قوی آنتی اکسیدان به شما بدهد.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

به نظر می رسد مفهوم ترکیب دو ماده قوی برای درمان قوی تر است. با این حال ، هیچ مطالعه ای نشان نداده است که ترکیب عسل با دارچین یک ماده معجزه آسا ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این ، بسیاری از موارد پیشنهادی برای عسل و دارچین از نظر علمی پشتیبانی نشده است. در اینجا برخی از ادعاهای رایج و تأیید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

با علائم آلرژی مبارزه می کند:

برخی مطالعات در مورد توانایی عسل در کاهش علائم حساسیت انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

سرماخوردگی را درمان می کند: عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

آکنه را درمان می کند: در حالی که خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است ، هیچ مطالعه ای در مورد توانایی این ترکیب در درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: بسیاری از مطالعات نشان می دهند که جایگزینی قند با عسل به شما در افزایش وزن کمک می کند ، اما شواهدی وجود ندارد که عسل و دارچین به کاهش وزن کمک کند.

تسکین درد آرتروز: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این غذاها بر روی پوست برای کاهش ورم مفاصل وجود ندارد.

مشکلات گوارشی را برطرف می کند: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی در روده مبارزه می کنند. اما این ادعاها با تحقیقات علمی تأیید نشده است.

چگونه از عسل و دارچین برای بهبود سلامت خود استفاده کنیم

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی شما استفاده از آن به عنوان جایگزین قند است. مطمئن شوید که عسل تصفیه نشده خریداری می کنید ، زیرا بسیاری از عسل های فرآوری شده در قفسه های سوپر مارکت هیچ فایده ای برای سلامتی ندارند. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا قند بالایی دارد.

همچنین باید بدانید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای زیاد می تواند سمی باشد. مقدار کومارین دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما اگر انواع مختلف دارچین مصرف می کنید ، مصرف روزانه خود را به 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. می توانید با خیال راحت روزانه 1 قاشق چایخوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان مصرف کنید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت های پوستی ، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آسیب دیده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین هر دو فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم تأیید می شود. هر دو ماده برای بهبود سلامت قلب و التهاب مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل با دارچین یک درمان معجزه آسا است.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *