درمان قبل از عمل ممکن است در برابر سرطان کشنده کبد پیشرفت کند


عکس خبر: درمان قبل از عمل ممکن است یک درمان پیشرفته در برابر سرطان کشنده کبد باشدتوسط Alan Mozes HealthDay Reporter

جمعه، ۲۸ ژانویه ۲۰۲۲ (HealthDay News)

دکتر توماس مارون در ارائه تشخیص سرطان کبد، هیچ ضربه ای به بیمار نداد: “سرطان کبد یکی از کشنده ترین انواع سرطان است.”

جفری فاستر زمانی که برای اولین بار توسط پزشک دیگری به سرطان کبد – شایع ترین نوع سرطان کبد – در سال ۲۰۲۰ تشخیص داده شد، پیام مشابهی را با صدای بلند و واضح شنید.

در آن زمان، جراح به دامپزشک ۶۸ ساله بازنشسته گفت که “تصرف توده و سپس یافتن آن در کبد به این معنی نیست که سرطان عود نمی کند.”

فاستر به یاد می آورد اما در همان زمان، “جراح درباره دکتر مارون و تجربه ایمونوتراپی او نیز به من گفت.”

دکتر مارون، استادیار پزشکی، هماتولوژی و انکولوژی پزشکی در دانشکده پزشکی Icahn در کوه سینا در شهر نیویورک، شروع به تحقیق در مورد اینکه آیا ایمونوتراپی می تواند بقای افراد مبتلا به سرطان کبد کمتر پیشرفته را افزایش دهد، آغاز کرد.

مارون خاطرنشان کرد: ایمونوتراپی یک اصطلاح کلی برای انواع مختلفی از داروهایی است که به عملکرد سیستم ایمنی و حمله به سرطان کمک می کند. برای سرطان کبد – و بسیاری از انواع سرطان های دیگر – ایمونوتراپی در حال حاضر یک پایه اصلی در درمان افراد مبتلا به بیماری پیشرفته است، و این به معنی برای بیمارانی است که جراحی برای آنها درمان بالقوه نیست.”

ایده مارون این بود که شروع به ارائه تزریق های ایمونوتراپی به بیمارانی مانند فاستر کند که بیماری کمتر پیشرفته ای داشتند قبل از زیر چاقو می روند.

مارون توضیح داد که هدف “کمک به کشتن توموری است که می بینیم” و همچنین آموزش سیستم ایمنی برای شناسایی و کشتن سلول های توموری باقی مانده که پس از جراحی پنهان می مانند. [otherwise] در نهایت به تومورهای جدید. “

به فاستر گفته شده است که او “نامزد خوبی” برای برنامه هشت جلسه ایمونوتراپی این مطالعه است که شامل دارویی به نام neoadjuvant simpilimab است.

ایمونوتراپی قبل از عمل یک استراتژی قدرتمند است

فاستر گفت: «دکتر مارون توضیح داد که قبل از عمل جراحی دو درمان انفوزیون انجام خواهند داد، به فاصله سه هفته. “و سپس، پس از عمل جراحی شش هفته دیگر، و همچنین سه هفته از هم فاصله خواهد داشت. بنابراین، در مجموع هشت هفته.”

اما بومی لانگ آیلند در ابتدا تردید داشت و نگران دو ساعت رفت و آمد از خانه تا بیمارستان و بار طولانی درمان بود.

فاستر افزود: “هر تزریق حدود دو ساعت طول می کشد تا در واقع در بیمارستان در مرکز تزریق انجام شود.” “چون آنها باید آزمایش خون انجام دهند، احتمالاً هشت ویال از خون من را در یک زمان می گیرند. و من باید منتظر بمانم تا دارو بلافاصله مخلوط شود. و سپس خود درمان حدود نیم ساعت انفوزیون بود. و بعد من مجبور شدم یک ساعت بعد از آن صبر کنم تا مطمئن شوم حالم خوب است.”

در نهایت، یکی از دوستان فاستر – پرستار نوزادی که با زبان پزشکی و پروتکل های بیمارستان آشنا بود – از او یک سوال ساده پرسید: “اگر بیمارستان نزدیک خانه شما بود، آیا این کار را انجام می دادید؟”

پاسخ مثبت بود. بنابراین، فاستر ایمونوتراپی و به دنبال آن جراحی شروع کرد. تا می ۲۰۲۱، هر هشت تزریق زیر کمربند او بود.

او خاطرنشان کرد: آنها واقعاً مرا از نزدیک تماشا کردند و من فقط دو عارضه جانبی داشتم. “من یک جوش در پشت و بازوهایم داشتم که بسیار خارش داشت، اما قبل از انجام آن به من گفتند. و کمی اشتها را از دست دادم. احتمالاً حدود ۲۰ پوند وزن کم کردم، و من یک فرد لاغر هستم.”

از آن زمان، فاستر تمام وزن خود را به دست آورده است و جوش ها از بین رفته اند. او گفت که نتایج خود گویای این موضوع است.

او گفت: «پزشکان تقریباً در پشت بام هستند. “آنها بسیار دلگرم کننده هستند. من به تازگی یک ام آر آی دیگر برنامه ریزی کردم، اما حدود شش ماه پیش یک ام آر آی داشتم و آن را کامل کردم. برای آخرین ام آر آی من، من عاری از سرطان هستم. و آنها کاملا مطمئن هستند – من نمی دانم. اگر ۱۰۰ درصد مطمئن باشد. % – اما آنها کاملا مطمئن هستند که برنمی گردد.”نمایش اسلاید

علائم سرطان پوست، انواع و تصاویر
نمایش اسلاید را ببینید

مارون که به عنوان دستیار مدیر ایمونوتراپی و فاز اول آزمایشات در کوه سینا خدمت می کند، توضیح داد: «اگر سرطان کبد عود می کند، معمولاً ظرف دو سال اتفاق می افتد. بنابراین، فاستر برای هرگونه عود احتمالی سرطان تحت نظر قرار خواهد گرفت.

رویکردهای جدیدی برای درمان سرطان کبد مورد نیاز است

اما نتایج کارآزمایی تاکنون نشان می دهد که دو جلسه اول ایمونوتراپی قبل از عمل به طور موثری تومورهای سرطان کبد را در حدود یک سوم بیماران از بین می برد. مارون پیش‌بینی می‌کند که «تقریباً همه بیماران مبتلا به سرطان [already] مرگ وقتی آن را قطع کنیم عاری از سرطان خواهد ماند.»

علاوه بر این، تیم همچنین درجاتی از مزایای ایمونوتراپی را در میان بیماران باقی مانده شناسایی کرد.

اما مارون تاکید کرد که پاسخ‌های روشن در مورد اینکه کدام بیماران سرطان کبد به طور خاص می‌توانند کاندیدای ایده‌آل برای ایمونوتراپی باشند – و چه چیزی ممکن است بهبودی طولانی‌مدت را پیش‌بینی کند – در انتظار تکمیل تجزیه و تحلیل مداوم تیمش پس از جراحی است.

نتایج این مطالعه اخیراً در فضای مجازی منتشر شده است را لانست دستگاه گوارش و کبد.

دکتر جولی گرالو، معاون اجرایی و مدیر پزشکی انجمن انکولوژی بالینی آمریکا، گفت: انگیزه پشت چنین مطالعاتی این است که وقتی صحبت از درمان سرطان کبد می شود، “ما باید کار بهتری انجام دهیم.”

وی خاطرنشان کرد: اگر سرطان کبد در مراحل اولیه تشخیص داده شود، میزان بقای پنج ساله ۳۴ درصد است. اگر سرطان به بافت های اطراف گسترش یافته باشد، میزان بقای پنج ساله ۱۲ درصد است، اگر سرطان به قسمت های دورتر از بدن گسترش یافته باشد، میزان بقای پنج ساله ۳ درصد است.

در تلاش برای بهبود این اعداد، گرالو گفت که نتایج اخیر “امیدبخش” هستند. اما، او گفت، مطالعات بیشتر و بزرگتری برای تعیین بهترین روش طراحی ایمونوتراپی مورد نیاز است، که بیماران واقعاً از آن سود می برند و آیا این درمان واقعاً خطر عود و مرگ را کاهش می دهد یا خیر.

فاستر معتقد است، با این حال، او در حال حاضر تمام اطلاعات مورد نیاز خود را دارد.

او گفت: «این مطلقاً غیرممکن بود. ارزشش را داشت. ارزشش را داشت که ساعت پنج صبح از خواب بیدار شوم و دو ساعت به شهر بروم.

اطلاعات بیشتر

اطلاعات بیشتری در مورد سرطان کبد و ایمونوتراپی در انجمن سرطان آمریکا وجود دارد.

منابع: توماس مارون، MD، PhD، دانشیار، پزشکی، هماتولوژی و انکولوژی پزشکی، دانشکده پزشکی Icahn در بیمارستان Mount Sinai، و معاون مدیر، ایمونوتراپی و آزمایشات فاز I، بیمارستان Mount Sinai، شهر نیویورک. جولی گرالو، MD، معاون اجرایی و افسر ارشد پزشکی، انجمن آمریکایی انکولوژی بالینی، اسکندریه، ویرجینیا. جفری فاستر، بیمار سرطان کبد؛ را لانست دستگاه گوارش و کبدLogie، ژانویه. ۱۹، ۲۰۲۲، آنلاین

اخبار پزشکی
حق نشر © HealthDay 2020. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب آرم WebMD

راه حل های بهداشتی از حامیان مالی ما


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/