درخواست نمایندگان مجلس از بانک مرکزی برای رفع مشکلات واردکنندگانبه گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی اتحادیه دام و طیور ایران، صدیف بدری از تقاضای ارزی ۲۰ شرکت واردکننده که دو ماه است ادامه دارد، گفت: بیش از آن، محصولات خود را وارد بازار کردند. سیستم و تحویل آن به دامداران و طیور.

این عضو شورای اسلامی از صالح آبادی خواست تا مشکل واردکنندگان محصولات دامی را بررسی و نتیجه را اعلام کند.

پیش از این، در ۲۷ تیر ۱۴۰۱، دبیر اتحادیه فروشندگان دام و طیور طی نامه ای به صدیف بدری گفته بود:

۱- از حدود دو سال قبل، واردکنندگان بخش خصوصی معمولاً دو ماه پس از تحویل کالاهای وارداتی به بازار، مشمول عوارض ویژه می‌شوند و عموماً امکان دریافت مبلغ مشخصی قبل از ارسال ورودی وجود ندارد.

۲- ۲۰ شرکت خصوصی با هدف جلوگیری از کمبود و التهاب در بازار تجهیزات، در روزهای پایانی عمر صندوق های خصوصی بر اساس دستور وزارت جهاد کشاورزی، حدود ۴۷۰ هزار تن دام وارداتی را در نرخ های درج کردند. با ارز ترجیحی در سامانه بازار توزیع و تحویل تولیدکنندگان می شود و علیرغم گذشت بیش از دو ماه و ممیزی های فراوان، مطالبات ارزی این شرکت ها پرداخت نمی شود که منجر به غیرقابل تمدید شدن آنها شده است. آسیب به تامین کنندگان مواد اولیه محصولات پروتئینی در کشور به عنوان اولین حلقه در زنجیره تولید.

انتظار می‌رود همه مسئولین محترم به ویژه نمایندگان محترم مردم حفظ حقوق قانونی کلیه فعالان اقتصادی از جمله در صف اول تحریم‌های بین‌المللی را سرلوحه کار خود قرار داده و اظهارات کذب در این خصوص نکنند.