درخواست سازمان اطلاعات برای قطع سخنرانی سید حسن خمینی | واکنش ها در آستانه خروج شریعتی از کشور | رتبه های ویژه مربوط به کلان شهرهابه گزارش ایسنا، مرکز رسانه‌ای قوه قضائیه، رئیس قوه قضائیه به نقل از رویدادهای بزرگداشت چهاردهمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در خرداد (در سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین حسن) خمینی) و موضع گیری و نارضایتی رهبر معظم انقلاب حضور یافتند و فرمودند: «با فرض اینکه در ۱۴ خرداد در حرم امام راحل چنین اتفاقی نیفتاده است، از دستگاه های اطلاعاتی می خواهیم این موضوع را رصد کنند.»

رئیس کل دادگستری در ادامه به تبیین ابعاد هویتی و معرفتی امام خمینی(ره) که ایشان را از دیگر مفاخر امروز جهان و جهان اسلام متمایز می کند، این بار گفت: امام خمینی (ره) برای خدا قیام کردند و از خود گذشتند و یکپارچه شدند. خداوند، و در این راه مقدس و نورانی، با درستی، اخلاص، شجاعت، مردم سالاری، جهاد و بصیرت پیش رفتند و جز از خدا نترسیدند.

رئیس دادگاه با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) رضای خدا را بر رضای دیگران مقدم دارد و این راز پیروزی این مرد خدا بود، گفت: امام بزرگوار ما تسخیر دلها و دلهاست. و روشن و پاک. انسان ها گم شده اند در هر جای دنیا این سیاست و مرام و معرفت از جانب خدا و از جانب خدا او را مجذوب خود کرده است.

رئیس کل دادگستری با بیان اینکه شخصیت امام خمینی (ره) شبیه شخصیتی است که اکنون در استاد اعظم چینگ های وجود دارد، تصریح کرد: با وجود همه درگیری ها، قیام ها، جنگ های داخلی ذهن و حرکت ترکیبی که توسط شیطان سازماندهی شده است. در داخل و خارج اما نصرت خدا و امام زمان (عج) در کنار هم هستند و شامل ولی فقیه می شوند و انسان های آزاده و پاک منطقه همه در جهان شیفته هوشمندی و شجاعت و زمان و دشمنی شاه هستند. .

در ادامه جلسه امروز، محسنی اژه ای به معاونت حقوقی و پژوهشگاه قضایی دستور داد تا طرحی مدون برای جمع بندی و تحلیل فرمایشات امام و مقام معظم رهبری در حوزه عدالت و قانون در دستور کار قرار دهند. این احکام باید چراغ راه و راهنما در مرحله دوم انقلاب قضایی برای تبدیل شدن به قانون، دستورالعمل و رویه باشد.

رئیس کل دادگستری در ادامه به بررسی رویدادهای بزرگداشت چهاردهمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در روز چهاردهم خرداد در حرم امام راحل (حین سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسن خمینی) پرداخت. و با ایستادگی و نارضایتی مقام معظم رهبری وی را همراهی کرد، گفت: با توجه به اینکه در روز چهاردهم خردادماه در حرم امام راحل چنین اتفاقی نیفتاده است، از دستگاه های اطلاعاتی می خواهیم این موضوع را رصد کنند. ; اگر کسی این کار را از روی غفلت انجام دهد، باید به او هشدار داده شود. همچنین، اگر کسی نمی خواهد با شیاطین قهر کند، باید به این موضوع توجه کند. از طرفی اگر پشت پرده ای هست که بخواهد مراسم ملی و مهم ما را به هم بزند و سوژه را به دست دشمن بدهد، باید کار جلو برود و تدابیر مناسب در نظر گرفته شود.

در ادامه جلسه امروز شورای عالی قضایی، رئیس کل دادگستری دستور رسیدگی عمیق و سریع به پرونده های تشکیل شده در استان خوزستان در رابطه با ریزش ساختمان متروپل را صادر کرد. وی از جمله به معاون اول خود دستور رسیدگی به این پرونده را داد زیرا ممکن است برخی از پرونده های افراد تحت تعقیب در حوزه قضایی تهران باشد.

وی افزود: در صورت عدم وجود امکان تبعیض، باید اقدامات نظارتی برای اشاره به سرعت، ایمنی و هماهنگی انجام شود و در نتیجه رفع شود، ممکن است برای افرادی که قصد تبعیض قائل هستند، تبعیض وجود داشته باشد.

رئیس کل دادگستری همچنین به معاون رئیس کل دادگستری دستور داد تا در اسرع وقت رسیدگی به حادثه در شهرستان آبادان را تکمیل کند تا پرونده تک تک افراد مسئول این حادثه بررسی شود.

رئیس قوه قضائیه از برخی رسانه های داخلی شکایت کرد که آنها در مورد آنچه در متروپولیس رخ داده “دروغ و اطلاعات نادرست” منتشر می کنند و به آنها هشدار داد که در منطقه بازی نکنند.دشمن.

رئیس کل دادگستری تصریح کرد: افراد متدین و فهیم مراقب باشند اطلاعاتی که می خواهند منتشر کنند صحت دارد یا خیر؟ حتی اگر این درست باشد، در چه ادبیاتی باید منتشر کنند و چه کسانی از این اطلاعات سود می برند؟ آیا این خبر به برقراری عدالت کمک خواهد کرد؟ اجازه ندهید که توسط دشمن کنترل شوید.

رئیس کل دادگستری به طور ویژه با اشاره به انتشار اخبار و تفسیری مبنی بر خروج این مقام سابق در استان خوزستان از کشور و سپس بازگشت وی به ایران، گفت: خیر، شخص مورد نظر گزارشی مبنی بر فروپاشی کشور ارائه کرده است. ساختمان آبادان و البته هیچ اقدام قانونی در این زمینه با وی صورت نگرفت.

رئیس کل دادگستری در پایان سخنان خود تا حدودی به هیاهو و جریان سازی رسانه های جعلی توسط دشمن در رابطه با پرونده فوق اشاره کرد.

در ابتدای جلسه امروز به مناسبت دهه کرامت، در جلسه شورای عالی قضایی و خادمان مطهر رضوی با در دست داشتن پرچم ملی امام رضا (ع) حضور یافتند. پرچم متبرکه ای در حرم علی بن موسی الرضا به آنان زیارت کرد.