درباره آزمایشات خانگی کووید سؤالاتی دارید؟ یک کارشناس داروسازی پاسخ هایی دارد


درباره آزمایشات خانگی کووید سؤالاتی دارید؟  یک کارشناس داروسازی پاسخ هایی دارد

پنجشنبه، فوریه ۳، ۲۰۲۲

آن تست‌های خانگی که به سختی پیدا می‌شوند برای کووید-۱۹ در دسترس‌تر می‌شوند، به‌ویژه با ارائه چهار آزمایش رایگان برای هر خانواده توسط دولت ایالات متحده.

به گفته کاخ سفید، تاکنون تقریباً ۶۰ میلیون خانواده آمریکایی این آزمایش‌های رایگان را سفارش داده‌اند. کریست عزیزیان، مدیر ارشد داروسازی پزشکی کک از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، گفت: اما بسیاری از مردم هنوز سوالات اساسی زیادی در مورد آنها دارند.

او گفت که این آزمایشات سریع در خانه، آزمایش آنتی ژن نامیده می شود.

عزیزیان در خبری دانشگاه گفت: آزمایش های آنتی ژن حجم بالایی از بار ویروسی را تشخیص می دهند و نتایج به طور کلی در عرض ۱۵ دقیقه در دسترس است.

عزیزیان گفت، با این حال، نباید بلافاصله پس از اینکه فکر کردید در معرض کووید قرار گرفته اید، خود را آزمایش کنید.

وی گفت: “کووید-۱۹ دوره نهفتگی بین ۵ تا ۷ روز دارد، بنابراین باید حداقل ۵ روز پس از قرار گرفتن در معرض یا با شروع علائم، آزمایش انجام دهید.”

عزیزیان ادامه داد: «بزرگترین اشتباه آزمایشی که من می بینم این است که افراد خیلی زود آزمایش می دهند قبل از اینکه بار ویروسی شناسایی شود. آزمایش‌های خیلی زود می‌تواند باعث هدر رفتن تست‌های خانگی شود، باعث شود افراد بی‌هیچ پولی را برای آزمایش‌های آزمایشگاهی خرج کنند و در صورت منفی بودن آزمایش به آنها اطمینان کاذب بدهد.»

اگر خودآزمایی می کنید، نتیجه مثبت آزمایش آنتی ژن به این معنی است که احتمالاً به کووید مبتلا شده اید، در حالی که نتیجه منفی به این معنی است که یا کووید ندارید یا به اندازه کافی ویروس در بینی خود ندارید تا آزمایش انجام شود. تشخیص.

عزیزیان گفت که مطب پزشک شما نیز می تواند آزمایش آنتی ژن را روی شما انجام دهد، اما آنها “لزوما” دقیق تر از آزمایشی نیستند که شما در خانه روی خود انجام می دهید.

عزیزیان گفت: «آزمایش‌های آنتی‌ژنی که در یک کلینیک یا آزمایشگاه انجام می‌شود به احتمال زیاد با آزمایش‌هایی که بدون نسخه خریداری می‌شوند قابل مقایسه است. “تنها دلیلی که ممکن است آزمایش‌های آزمایشگاهی دقیق‌تر باشد این است که برخی از افراد ممکن است از آزمایش‌های خانگی به اشتباه استفاده کنند یا ممکن است نتایج را اشتباه تفسیر کنند.”

پزشکان می توانند نوع دیگری از آزمایش کووید را به نام آزمایش PCR ارائه دهند. این “استاندارد طلایی” برای دقت است، اما نتایج سریعی را نشان نمی دهد و برای استفاده خانگی در دسترس نیست.

عزیزیان گفت: آزمایش‌های PCR به دنبال ماده ژنتیکی خاص کووید هستند، بنابراین می‌توانند سطوح پایین‌تری از ویروس را نسبت به آزمایش آنتی‌ژن شناسایی کنند و احتمال کمتری دارد که نتایج نادرست ایجاد کنند. یک آزمایشگاه باید این آزمایش را انجام دهد و دریافت نتایج ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد.

چگونه می توانید تست های رایگان در خانه خود را دریافت کنید؟

عزیزیان گفت، می توانید چهار آزمایش آنتی ژن سریع رایگان خود را از COVIDtests.gov سفارش دهید.

عزیزیان گفت: «اگر خانواده شما به بیش از چهار آزمایش نیاز دارد، ممکن است واجد شرایط دریافت بازپرداخت کامل برای آزمایش‌هایی باشید که خریداری کرده‌اید یا آنها را رایگان از طریق برنامه بازپرداخت بیمه‌ای که در ۱۵ ژانویه راه‌اندازی شده است، دریافت کنید. “برای اطلاعات بیشتر می توانید با ارائه دهنده بیمه درمانی خود تماس بگیرید.”

عزیزیان گفت، هنگام خرید آزمایشی، به دنبال آزمایشی باشید که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده مجاز باشد.

او افزود، خانواده‌هایی که در تست‌ها کوتاه می‌آیند باید بدانند که نمی‌توان از آنها دوباره استفاده کرد.

عزیزیان گفت: این آزمایشات فقط برای یک کاربرد است. “افراد با استفاده از یک سواب برای چندین عضو خانواده خطر بزرگی برای افشای دیگران دارند. اگر یکی مبتلا به کووید-۱۹ باشد و دیگران نداشته باشند، به اشتراک گذاشتن یک سواب تقریباً تضمین می کند که همه به آن مبتلا خواهند شد.”

کدام آزمون برای شما مناسب است؟

عزیزیان گفت: آزمایشات آنتی ژن سریع گزینه خوبی برای افرادی است که علائم کووید را در خود دارند.

عزیزیان گفت: “به طور کلی، بار ویروسی با علائم مرتبط است. اگر شما بدون علامت هستید، ممکن است بار ویروسی شما کم باشد و با آزمایش آنتی ژن قابل تشخیص نباشد.”

اگر علائمی ندارید اما نگران ابتلا به کووید هستید، باید با پزشک خود در مورد انجام آزمایش PCR صحبت کنید. عزیزیان افزود: آزمایش‌های PCR همچنین می‌توانند به‌عنوان یک آزمایش آنتی‌ژن برای اطمینان از ابتلای شما به کووید مورد استفاده قرار گیرند.

عزیزیان گفت: در صورت منفی بودن تست آنتی ژن، برای اطمینان بیشتر، حداقل ۲۴ ساعت بعد با آزمایش آنتی ژن دیگری یا آزمایش PCR پیگیری کنید.

وی توصیه کرد: در حالی که آزمایش های آنتی ژن در تشخیص نتایج مثبت نسبتاً دقیق هستند، اگر آزمایش آنتی ژن مثبت بود، بهتر است آزمایش PCR را پیگیری کنید. با این حال، پس از دریافت نتیجه مثبت از هر آزمایش، باید قرنطینه شوید.

اطلاعات بیشتر

سازمان غذا و داروی ایالات متحده فهرستی از تست های خانگی تایید شده کووید را در اختیار دارد.

منبع: پزشکی کک از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، انتشار خبری، ژانویه. ۳۱، ۲۰۲۲

دنیس تامپسون

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/