دبیر اتحادیه جهانی مخابرات اقدامات ایران در شکل‌گیری پلتفرم‌های بومی را تحسین کرد – پایگاه خبری اخبار خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات در ژنو دیدار کرد.

وی در پستی در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: در دومین روز سفر به ژنو با آقای هولین ژاؤو، دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات دیدار کردم و گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اجرا به ایشان ارائه شد. آقای ژاؤو اقدامات و برنامه های جمهوری اسلامی ایران در توسعه زیرساختهای ارتباطی و همچنین حمایت از شکل گیری پلتفرمهای بومی را تحسین برانگیز خواند.
وی افزود: به آقای ژاؤو گفتم که برای همکاری با اتحادیه جهانی مخابرات در حوزه‌های جدید به‌ویژه استانداردسازی و رگولاتوری فناوری‌های نوظهور و تدوین مولفه‌های حکمرانی در فضای مجازی و حمایت از حقوق کاربران آمادگی داریم. درباره امنیت سایبری هم گفت‌و‌گو کردیم، موضوعی که باید درباره آن هماهنگی بین‌المللی بیشتری شکل بگیرد.
به گفته وی، آقای ژاؤو با تأکید بر نقش جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه جهانی مخابرات از حمایت‌های چندین‌ساله کشورمان از ادامه فعالیت در این سازمان بین‌المللی تشکر کرد و گفت: «اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS) به‌رغم مخالفت‌ برخی کشورهای حاکم بر فضای مجازی به حیات خود ادامه خواهد داد و همچنان محل مهمی برای بحث و بررسی مسائل ارتباطات و فناوری اطلاعات باقی خواهد ماند.

وزیر ارتباطات افزود: در پایان این دیدار به دعوت آقای ژاوو، به دفتر کارش رفتم. صحبت‌های صمیمانه و دوستانه‌ای مطرح شد. در حین گفت‌و‌گو به ظرفیت‌های کم‌نظیر جوانان متخصص ایرانی اشاره کردم و از او خواستم تا به متخصصان ایرانی در اتحادیه جهانی مخابرات و بخش‌های وابسته به آن نقش‌های پررنگ تخصصی واگذار کند. او نیز با تایید این موضوع برای تحقق آن قول مساعد داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از فارس، برخی از کاربران سامانه فارس من هم با ثبت سوژه ای با عنوان «حمایت از پلتفرم‌های داخلی یک افتخار ملی است»، معتقدند که کاری بزرگ در شکل گیری این میزان از پلتفرم های بومی در کشور انجام شده که باید دیده شود.

انتهای پیام/