دانشمندان علت افزایش تشنج صرع در بارداری را مشخص می کنند


تصویر خبر: دانشمندان علت افزایش تشنج صرع در بارداری را مشخص کردند

سه شنبه، فوریه ۱۵، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

بسیاری از زنان مبتلا به صرع زمانی که باردار می‌شوند دچار تشنج‌های جدید می‌شوند و می‌گویند که علت آن را فهمیده‌اند.

مطالعه جدید آنها نشان می‌دهد که بارداری می‌تواند باعث افت شدید سطوح خونی داروهای ضدصرع خاص بلافاصله پس از لقاح شود.

هنگامی که صحبت از صرع به میان می آید، حفظ یک رژیم دارویی دقیق بسیار مهم است. برخی افراد به اشتباه معتقدند که تغییرات در غلظت خون داروها تا هفته بیستم بارداری رخ نمی دهد، اما مطالعه ما نشان می دهد که شروع آن چقدر مهم است. دکتر، سرپرست تیم تحقیق، گفت: نظارت و تنظیم دوزهای دارویی بیماران در مراحل اولیه. پیج پنل، رئیس بخش اعصاب در دانشگاه پیتسبورگ.

پنل در یک بیانیه خبری دانشگاه گفت: «تقریبا نیمی از بارداری‌ها در ایالات متحده برنامه‌ریزی نشده است، بنابراین مهم است که اطمینان حاصل شود که پزشکان تصویر واضحی از سطح اولیه داروی هر بیمار دارند، حتی اگر تلاشی برای بارداری نداشته باشند».

برای این مطالعه، پنل و همکارانش غلظت خون ۱۰ داروی رایج ضد تشنج را در زنان مبتلا به صرع در مراحل مختلف بارداری و پس از زایمان تجزیه و تحلیل کردند.

محققان دریافتند که سطوح هفت دارو کاهش چشمگیری داشت که از حدود ۳۰ درصد برای لاکوزامید (Vimpat) تا بیش از ۵۶ درصد برای lamotrigine (Lamictal) متغیر بود.

محققان همچنین دریافتند که کاهش سطح خونی این داروها تنها چند روز پس از لقاح رخ داده است.

آنجلا برنبام، یکی از نویسندگان این مطالعه، پروفسور آنجلا برنبام، می گوید: «تعیین اینکه کدام داروهای ضد تشنج ممکن است تغییر در غلظت داشته باشند و در چه مقطعی از بارداری این تغییرات رخ می دهد، برای تعیین اینکه کدام بیماران ممکن است نیاز به نظارت دقیق تری در طول بارداری و پس از زایمان داشته باشند، مهم است. فارماکولوژی تجربی و بالینی در دانشگاه مینه سوتا.

نویسندگان مطالعه نتیجه گرفتند که این یافته ها نیاز به افزایش دوز برخی از داروهای ضد تشنج و نظارت دقیق بر سطح آنها را در بیماران مبتلا به صرع در دوران بارداری نشان می دهد.

یافته ها در فوریه به صورت آنلاین منتشر شد. ۱۴ اینچ JAMA نورولوژی.

اطلاعات بیشتر

در آکادمی پزشکان خانواده آمریکا درباره صرع و بارداری اطلاعات بیشتری وجود دارد.

منبع: دانشگاه پیتسبورگ، انتشار خبری، فوریه. ۱۴، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


صرع چیست؟ علائم، علل و درمان
به نمایش اسلاید مراجعه کنید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/