دامپزشکان نوع دلتا را در یک گربه خانگی تشخیص می دهند


تصویر خبر: دامپزشکان نوع دلتا را در یک گربه خانگی مشاهده کردند

جمعه، ۴ مارس ۲۰۲۲ (HelthDay News)

گربه ای در پنسیلوانیا که مشخص شد به نوع دلتای ویروس SARS-CoV-2 آلوده شده است، اولین مورد شناخته شده این گونه است که در یک گربه خانگی در ایالات متحده رخ می دهد.

به گفته تیم دانشگاه پنسیلوانیا که این کشف را انجام داد، توالی‌یابی کل ژنوم همچنین نشان داد که این نوع تقریباً مشابه آنهایی است که در آن زمان در مردم منطقه در گردش بود.

گربه ماده ۱۱ ساله در ماه سپتامبر با علائم گوارشی به بیمارستان دامپزشکی دانشگاه رایان در فیلادلفیا آورده شد. صاحبش مبتلا به کووید-۱۹ بود و قبل از اینکه گربه به بیمارستان آورده شود، ۱۱ روز از گربه جدا شده بود. یکی دیگر از اعضای خانواده از گربه مراقبت می کرد.

محققان یک توالی ژنومی کامل از ویروس گربه را به دست آوردند و دریافتند که نوع دلتا است. آن‌ها نمونه‌ای از ویروس از صاحبش نداشتند، اما ویروس گربه مشابه ویروس‌هایی بود که در آن زمان در مردم منطقه فیلادلفیا در گردش بود.

دکتر دکتر نویسنده ارشد این مطالعه گفت: زمانی که ما به نمونه‌گیری تصادفی از توالی‌های انسانی از منطقه جغرافیایی خود نگاه کردیم، هیچ چیز متفاوتی در مورد نمونه گربه‌مان وجود نداشت. الیزابت لنون، ​​دامپزشک و استادیار دانشکده دامپزشکی UPenn.

او در بیانیه خبری دانشگاه گفت: «بنابراین، نکته اصلی ما این بود که گربه توسط ویروسی که به نوعی متفاوت بود، آلوده نشده بود.

این مطالعه اخیرا در مجله منتشر شده است ویروس ها.

از زمان شروع همه‌گیری، ویروس کرونا طیفی از گونه‌های حیوانی وحشی و اهلی را آلوده کرده است و این نگرانی‌ها را در پی دارد که پرش بین گونه‌ها می‌تواند منجر به جهش‌های جدید و گونه‌های جدید مضر شود.

لنون گفت: «SARS-CoV-2 دامنه میزبان واقعاً فوق‌العاده وسیعی دارد. “این برای من به معنای این است که، همانطور که SARS-CoV-2 همچنان در جمعیت انسانی رواج دارد، ما باید آنچه را که در سایر گونه های حیوانی اتفاق می افتد تماشا کنیم.”

لنون خاطرنشان کرد که عفونت گربه تنها با آزمایش مواد مدفوع آن شناسایی شد. سواب بینی عفونت را نشان نداد.

لنون می‌گوید: «این موضوع اهمیت نمونه‌گیری در چندین محل بدن را برجسته می‌کند. اگر فقط سواب بینی انجام می دادیم، این را تشخیص نمی دادیم.»

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد COVID-19 و حیوانات خانگی، به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده مراجعه کنید.

منبع: دانشگاه پنسیلوانیا، انتشار خبری، ۱ مارس ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/