دئودورانت های محبوب به دلیل بنزن فراخوانی شدند


دئودورانت های محبوب به دلیل بنزن فراخوانی شدند

شش اسپری ضد تعریق و دئودورانت آئروسل Brut و Sure که در ایالات متحده و کانادا فروخته می شد به دلیل وجود ماده شیمیایی بنزن توسط سازنده آنها فراخوان شد.

بنزن به عنوان یک ماده سرطان‌زا برای انسان طبقه‌بندی می‌شود. قرار گرفتن در معرض بنزن می‌تواند از طریق تنفس، خوراکی و از طریق پوست رخ دهد و می‌تواند منجر به سرطان‌هایی از جمله سرطان خون و سرطان خون مغز استخوان و اختلالات خونی شود که می‌تواند تهدید کننده زندگی باشد. انتشار خبری از TCP HOT Acquisition LLC dba HRB Brands.

این شرکت گفت: «در حالی که بنزن جزء هیچ یک از محصولات فراخوان شده نیست، بررسی ما نشان داد که سطوح غیرمنتظره بنزن از پیشرانه ای است که محصول را از قوطی اسپری می کند.» اما این سازمان افزود که هیچ گزارشی از رویدادهای نامطلوب مربوط به فراخوانی که از روی “احتیاط فراوان” انجام می شود، گزارش نشده است.

فراخوان های مشابهی برای سایر محصولات مصرفی که به طور شگفت انگیزی حاوی بنزن در شش ماه گذشته بودند صادر شده است: شامپوهای اسپری خشک Pantene/Herbal Essence. دئودورانت اسپری Old Spice; و ضد آفتاب های اسپری Neutrogena/Aveeno.

پنج مورد از محصولات فراخوان شده TCP عبارتند از: آئروسل ضد تعریق کلاسیک Brut (4 اونس) (UPC 00827755070085). آئروسل ضد تعریق کلاسیک Brut (6 اونس) (UPC 000827755070108); آئروسل دئودورانت کلاسیک Brut (10.0 اونس) (UPC 00827755070047); آئروسل ضد تعریق مطمئن معمولی (۶.۰ اونس) (UPC 00883484002025); آئروسل ضد تعریق مطمئن بدون عطر (۶.۰ اونس) (UPC 00883484002278).

ششمین محصول فراخوان شده فقط در کانادا فروخته شد: آئروسل دئودورانت کلاسیک Brut (154 گرم) (UPC 00827755070177).

این شرکت گفت: مصرف کنندگان باید فوراً استفاده از محصولات فراخوان شده را متوقف کرده و آنها را به درستی دور بریزند، این شرکت همچنین به مصرف کنندگان توصیه کرد در صورت مشاهده هرگونه مشکلی که ممکن است در ارتباط با استفاده از محصولات فراخوان شده باشد، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تماس بگیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا درخواست بازپرداخت، مصرف کنندگان می توانند با شماره ۱-۸۶۶-۶۱۵-۰۹۷۶ با شرکت تماس بگیرند یا به وب سایت آن مراجعه کنند.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد بنزن به آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده مراجعه کنید.

منبع: TCP HOT Acquisition LLC dba HRB Brands، انتشار خبر، فوریه. ۱۷، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


پوست و زیبایی: نکات و رازهای ضد پیری برای جوانتر به نظر رسیدن
به نمایش اسلاید مراجعه کنید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/