رفتن به نوشته‌ها

خوردن نان سفید برای بدن به طور روزانه چه مشکلاتی دارد؟ – دکتر. بینایی خادیمیان


تورتیلا های کم کربوهیدرات - خوردن نان سفید روزانه چه مشکلاتی برای بدن ایجاد می کند؟

روزانه نان سفید بخورید، مشکلات بدن چیست؟

خوردن روزانه نان سفید باعث ایجاد مشکل در سیستم ایمنی بدن می شود. قسمت ترد و معطر نان تازه پخته شده با کره ، سیر یا پنیر همیشه غذای سنتی بسیاری از مردم در سراسر جهان بوده است.

طیف گسترده ای از محصولات مختلف آرد در قفسه های نانوایی ها و مغازه ها وجود دارد. نان سیاه ، نان سفید ، نان سبوس دار ، مخمر و حتی نان بدون گلوتن وجود دارد. اما بیشتر نان سفید هنوز از آرد گندم تصفیه شده تهیه می شود. این امر باعث می شود که محصولات پخته شده از نظر بصری جذاب و کرکی باشند و ماندگاری نان را افزایش می دهند ، اما غلات را از مواد مغذی کاملاً محروم می کنند.

در قدیم ، نان از آرد خام یا درشت تهیه می شد. این روش ارزش غذایی محصول ، مواد مغذی مفید و فیبر را حفظ می کند. اما اکنون فقط از آرد سفید بدون سبوس نان تهیه می شود.

اکنون ، با یک تکه نان سفید ، 75 گرم کالری خالی و تقریباً کمبود مواد مغذی را در بدن خود وارد می کنید. به دلیل کمبود ویتامین در ترکیب نان سفید مدرن ، تولید کنندگان شروع به غنی سازی مصنوعی آن و سایر محصولات پخته شده با ویتامین کردند.

بسیاری از متخصصان تغذیه و همچنین دانشمندان دانشگاه کمبریج ، نان سفید را به دلیل شاخص قند بالای آن توصیه نمی کنند. مانند همه کربوهیدراتهای سریع ، به راحتی توسط بدن جذب می شود ، اما مدت زیادی دوام نمی آورد. اکنون ، یک ساعت بعد از این غذا ، احساس گرسنگی وجود دارد. مصرف زیاد نان سفید باعث چاقی و دیابت می شود.

نشاسته زیادی در نان سفید وجود دارد و تأثیر آن بر بدن را می توان با شکر تصفیه شده مقایسه کرد. افزایش قند خون اجتناب ناپذیر است ، که به نوبه خود منجر به جهش شدید قند خون و انسولین می شود. با مصرف منظم نان سفید ، دیابت و همچنین اختلالات سیستم قلبی عروقی رخ می دهد.

برای بهره مندی از رژیم غذایی دکتر رویا خادیمیان روی لینک زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی بگیرید

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *