رفتن به نوشته‌ها

خوردن غذای کافی برای افراد مسن


رژیم غذایی مناسب و زندگی سالم به ویژه برای افراد مسن بالای 65 سال ضروری است. به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، اکثر بیماری هایی که افراد مسن به آن مبتلا می شوند ناشی از عدم رژیم غذایی مناسب است. به عنوان مثال ، چربی های غذایی با سرطان پروستات ، روده بزرگ و پانکراس ارتباط دارند. بیماری هایی مانند پوکی استخوان و دیابت با رژیم غذایی ، به ویژه ریز مغذی ها ارتباط دارد. کمبود ریز مغذی ها در افراد مسن به دلیل عواملی مانند کاهش جذب مواد مغذی و عدم تنوع در رژیم غذایی آنها شایع است.

چالش های مربوط به سن در افراد مسن

چالش های مربوط به سن که مانع تغذیه مناسب می شوند:

کاهش حساسیت

با افزایش سن ، حساسیت شما کمتر می شود ، بنابراین هدف قرار دادن محرک زمان و انرژی بیشتری می طلبد. حس بویایی و چشایی با کاهش اشتها کاهش می یابد.
در برخی موارد ، ممکن است در تشخیص غذاهای تازه و غذاهای باقیمانده مشکل داشته باشید زیرا حواس شما مختل شده است. بدون شک ، این برای سلامتی شما مضر است.

عوارض جانبی داروها

برخی از داروها باعث تهوع ، کاهش اشتها و تغییر در حس چشایی می شوند. در این حالت ، عوارض جانبی دارو می تواند شما را از خوردن منصرف کند و در نتیجه ، از وعده های غذایی خودداری کنید.

قدیمی

سلامت دندان ها

با افزایش سن ، سلامت دهان و دندان اهمیت بیشتری پیدا می کند. مشکلات دهان و دندان شامل از دست دادن دندان و عقب رفتن لثه ها است که باعث لق شدن دندان ها ، زخم دهان و درد فک می شود.
همه این عوامل جویدن را دردناک و ناخوشایند می کند ، که احتمال خوردن غذاهای سالم در افراد مسن را کاهش می دهد.

کمبود منابع مالی

افراد مسن منابع محدودی دارند و علاقه بیشتری به امور مالی و پول دارند. بنابراین ، آنها هنگام خرید اقلام غذایی ، غذاهای ارزان تری می خرند ، که در بیشتر موارد نیز دارای کمترین مواد مغذی هستند. این شیوه زندگی منجر به کمبود مواد مغذی بیشتر می شود.

فاقد سیستم حمل و نقل

برای رفتن به فروشگاه و خرید غذای تازه باید سوار ماشین شوید و به فروشگاه بروید یا ساعت ها در ترافیک بمانید و ماشین خود را دور از فروشگاه پارک کنید.
اگر هوا بارانی یا برفی باشد ، مشکلات افزایش می یابد زیرا احتمال لغزش و افتادن روی زمین بیشتر است. این فعالیت ها ممکن است شما را از رفتن به فروشگاه و خرید مواد غذایی منصرف کند.

مشکلات جسمی

افراد مسن با افزایش سن ، ضعیف تر می شوند ، به ویژه هنگامی که شرایطی مانند پوکی استخوان و معلولیت جسمی دارند. درد و از دست دادن قدرت بدنی حتی کارهای ساده را نیز مشکل می کند.
انجام کارهای اساسی مانند ایستادن طولانی مدت هنگام پخت غذا ، حمل اقلام غذایی یا حتی پوست کندن میوه ها می تواند به کارهای نگران کننده ای تبدیل شود.

از دست دادن حافظه

از دست دادن حافظه ، زوال عقل و بیماری آلزایمر در افراد مسن بسیار شایع است. افراد مسن ممکن است فراموش کنند که برنامه غذایی خود را رعایت کنند ، یک وعده غذایی بخورند یا حتی از فروشگاه مواد غذایی بخرند. این یک چالش تغذیه ای است.

ملاقات: کپسول ژلاتین نرم امگا 3 High DHA Vivation

افسردگی

با افزایش سن ، تغییرات زیادی رخ می دهد (فرزندان شما از شما جدا می شوند ، دوستان و عزیزان خود را از دست می دهید ، احساس تنهایی می کنید ، به خصوص اگر با فرزندان و عزیزان خود زندگی کنید ، تغییرات جسمی که تجربه می کنید).
همه این موارد منجر به افسردگی می شود. افراد مسن ممکن است نسبت به سلامت خود بی تفاوت شوند و از خوردن غذا اجتناب کنند. اگر افسردگی درمان نشود ، می تواند منجر به مشکلات جدی تر و جدی تری شود.

مرتب سازی بر اساس: دوستداران گل
منابع: تغذیه سالمندان

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *