رفتن به نوشته‌ها

خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ || خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟


خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. بلکه خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن مقدار زیادی دارچین با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است. کومارین ادویه ای است که از پوست داخلی درخت دارچین تهیه می شود. این ادویه با فواید سلامتی مانند بهبود کنترل قند خون و کاهش برخی عوامل خطر بسیار محبوب است بیماری قلبی مربوط است.

دو نوع اصلی دارچین عبارتند از:

  • کاسیا: این دارچین معمولی نیز نامیده می شود ، این رایج ترین نوع دارچین است.
  • آبریزش: دارچین سیلان ، معروف به دارچین “واقعی” ، طعم ملایم تر و کمی تلخ دارد.

دارچین کاسیا بیشتر در سوپرمارکت ها یافت می شود زیرا بسیار ارزانتر از دارچین سیلان است.

همین حالا با مشاوران پزشک خود به صورت آنلاین مشورت کنید

عوارض خوردن زیاد دارچین

در حالی که مصرف دارچین در مقادیر کم و متوسط ​​بی خطر است. خوردن مقدار زیادی از آن می تواند مشکلات سلامتی ایجاد کند زیرا حاوی مقادیر زیادی از ترکیبی به نام کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. بلکه خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن مقدار زیادی دارچین با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است.

دارچین می تواند باعث آسیب کبدی شود.

دارچین کاسیا (یا معمولی) منبع غنی از کومارین است. مقدار کومارین موجود در دارچین آسیاب شده می تواند از 7 تا 18 میلی گرم در قاشق چایخوری (2.6 گرم) متغیر باشد ، در حالی که دارچین سیلان فقط مقادیر کمی کومارین دارد. مصرف روزانه کومارین تقریباً (0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) وزن بدن یا 5 میلی گرم در روز برای یک فرد 130 کیلوگرمی (59 کیلوگرم) است. این بدان معناست که فقط یک قاشق چایخوری دارچین می تواند بیشتر از حد مجاز روزانه باشد.

متأسفانه ، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که خوردن بیش از حد کومارین می تواند باعث مسمومیت و آسیب کبدی او هست. به عنوان مثال ، یک زن 73 ساله پس از مصرف مکمل های دارچین تنها به مدت یک هفته دچار عفونت ناگهانی کبدی شد. دارچین معمولی حاوی مقادیر زیادی کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین ممکن است خطر مسمومیت و آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

عوارض خوردن زیاد دارچین

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین ، که سرشار از دارچین کاسیا است ، ممکن است خطر ابتلا به برخی انواع سرطان را افزایش دهد ، به عنوان مثال ، مطالعات روی جوندگان نشان داده است که مصرف بیش از حد کومارین می تواند باعث ایجاد تومورهای سرطانی در ریه ها ، کبد و کلیه ها شود. برخی از دانشمندان معتقدند که کومارین با گذشت زمان باعث آسیب می شود DNA خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

بیشتر مطالعات در مورد اثرات سرطان زای کومارین بر روی حیوانات انجام شده است. تحقیقات بیشتری بر اساس انسان مورد نیاز است تا مشخص شود آیا ارتباط مشابهی بین سرطان و کومارین در انسان وجود دارد.

دارچین می تواند باعث زخم دهان شود.

برخی افراد محصولاتی را که دارای دارچین هستند مصرف می کنند زخمهای دهان تست کردم. دارچین حاوی سینامالدهید است ، ترکیبی که در صورت مصرف زیاد می تواند واکنش های آلرژیک ایجاد کند. به نظر نمی رسد مقادیر کمی از ادویه باعث این واکنش شود ، زیرا بزاق از تماس مواد شیمیایی با دهان برای مدت طولانی جلوگیری می کند. بعلاوه طاعون دهانیعلائم دیگر حساسیت به سینامالدهید عبارتند از:

  • التهاب زبان یا لثه
  • لکه های سفید در دهان
  • احساس سوزش یا خارش

در حالی که این علائم لزوماً جدی نیستند ، اما می توانند ناراحتی ایجاد کنند. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که سینامالدئید تنها در صورت حساسیت به آن می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود. شما می توانید این نوع حساسیت را با آزمایش پوست تجربه کنید.

همچنین ، به نظر می رسد زخم های دهانی در افرادی که مقدار زیادی روغن دارچین و صمغ های طعم دار مصرف می کنند شایع تر است ، زیرا ممکن است این محصولات حاوی سینامالدهید بیشتری باشند. به طور کلی ، برخی از افراد به ترکیبی در دارچین به نام سینامالدهید حساسیت دارند که می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود. با این حال ، به نظر می رسد این امر بیشتر افرادی را که روغن زیادی دارند ، تحت تأثیر قرار دهد دارچین یا صمغ مورد استفاده آنها تحت تأثیر قرار می گیرد زیرا این محصولات حاوی سینامالدهید بیشتری هستند.

دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد.

قند خون بالا یک مشکل است و در صورت عدم درمان می تواند منجر به دیابت ، بیماری های قلبی و بسیاری بیماری های دیگر شود. دارچین به دلیل کاهش قند خون شناخته شده است. مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند اثرات انسولین (هورمونی که به حذف قند از خون کمک می کند) را تقلید کند.

در حالی که خوردن کمی دارچین ممکن است به کاهش قند خون شما کمک کند ، خوردن بیش از حد آن می تواند باعث افت شدید قند خون شما شود.کمبود قند خون) و منجر به خستگی ، سرگیجه و احتمالاً غش می شود. این امر در افرادی که بیشتر در معرض خطر کاهش قند خون هستند یا از داروهای دیابت استفاده می کنند خطرناک است. این به این دلیل است که دارچین می تواند تأثیر این داروها را افزایش داده و باعث شود قند خون شما خیلی پایین بیاید.

در حالی که خوردن دارچین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، خوردن بیش از حد آن می تواند باعث کاهش بیش از حد قند خون شما شود ، به خصوص اگر داروهای دیابت مصرف می کنید. علائم شایع هیپوگلیسمی شامل خستگی ، سرگیجه و غش است.

دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند.

عوارض خوردن بیش از حد پزشک دارچین

خوردن مقدار زیادی دارچین آسیاب شده می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. زیرا دارچین بافت خوبی دارد و به راحتی قابل تنفس است. استنشاق تصادفی منجر به موارد زیر می شود:

  • سرفه کردن
  • مشکلات تنفسی

دارچین آلدئید موجود در دارچین نیز گلو را تحریک می کند و ممکن است مشکلات تنفسی بیشتری ایجاد کند. افراد مبتلا به آسم یا بیماریهای دیگر که بر تنفس تأثیر می گذارد ، باید از استنشاق تصادفی دارچین خودداری کنند. زیرا احتمال تنفس آنها بیشتر است. خوردن مقدار زیادی دارچین آسیاب شده می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. بافت خوب آن باعث استنشاق و سوزش گلو می شود. حتی می تواند باعث سرفه ، گاز گرفتن و مشکل در تنفس شود.

تداخل دارویی با دارچین

مصرف دارچین در مقادیر کم تا متوسط ​​با اکثر داروها بی خطر است. با این حال ، اگر از داروهای دیابت ، بیماری قلبی یا بیماری کبد استفاده می کنید. مصرف زیاد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. این به این دلیل است که دارچین ممکن است با این داروها تداخل داشته باشد ، یا اثرات آنها را افزایش دهد یا عوارض جانبی آنها را بدتر کند.

به عنوان مثال ، دارچین کاسیا حاوی مقادیر زیادی کومارین است که در صورت مصرف زیاد می تواند باعث مسمومیت و آسیب کبدی شود. در صورت مصرف داروهایی که ممکن است بر کبد تأثیر بگذارند ، مانند پاراستامول ، استامینوفن و استاتین ها ، مصرف زیاد دارچین می تواند خطر آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین همچنین ممکن است به کاهش قند خون کمک کند ، بنابراین اگر داروهای دیابت مصرف می کنید ، دارچین می تواند اثرات آن را افزایش داده و باعث شود قند خون شما خیلی پایین بیاید. مصرف زیاد دارچین ممکن است با دیابت ، بیماری های قلبی و بیماری های کبدی تداخل داشته باشد. ممکن است عوارض یا عوارض جانبی آن را افزایش دهد.

خطرات خوردن دارچین خشک شده

عوارض جانبی پزشک دارچین خوردن زیاد

از آنجا که “چالش دارچین” بسیار محبوب شده است ، بسیاری سعی کرده اند مقدار زیادی دارچین خشک بخورند. این چالش شامل خوردن یک قاشق غذاخوری دارچین خشک و آسیاب شده در کمتر از یک دقیقه بدون نوشیدن آب است. در حالی که ممکن است بی ضرر به نظر برسد. اما چالش می تواند بسیار خطرناک باشد. خوردن دارچین خشک می تواند گلو و ریه ها را تحریک کند و همچنین باعث خفگی یا خفگی شود. همچنین می تواند باعث آسیب دائمی به ریه ها شود. این به این دلیل است که ریه ها قادر به تجزیه فیبرهای ادویه نیستند و ممکن است در ریه ها تجمع کرده و باعث التهاب در ریه ها شوند. این بیماری به پنومونی آسپیراسیون معروف است. اگر پنومونی آسپیراسیون درمان نشود ، ریه ها می توانند به طور دائم آسیب ببینند.

در حالی که خوردن مقدار زیادی دارچین خشک ممکن است بی ضرر به نظر برسد ، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر دارچین به ریه ها برسد ، نمی توان آن را تجزیه کرد و ممکن است باعث عفونت دائمی و آسیب به ریه ها شود.

اخرین حرف

به طور کلی ، استفاده از دارچین در مقادیر کم به عنوان یک ادویه بی خطر با بسیاری از مزایای مهم سلامتی همراه است ، اما پرخوری می تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند.

این امر به ویژه در مورد دارچین کاسیا صادق است زیرا منبع غنی از کومارین است. در مقابل ، دارچین سیلان فقط مقدار کمی کومارین دارد.

مصرف روزانه کومارین 0.05 میلی گرم در هر پوند (0.1 میلی گرم در کیلوگرم) وزن بدن است. این مقدار معادل 8 میلی گرم کومارین در روز برای بزرگسالانی است که وزن آنها 178 پوند (81 کیلوگرم) است. برای مرجع ، مقدار کومارین در 1 قاشق چایخوری (2.5 گرم) دارچین آسیاب شده از 7 تا 18 میلی گرم متغیر است. به یاد داشته باشید که کودکان تحمل کمتری دارند.

اگرچه دارچین سیلان حاوی مقادیر کمی کومارین است ، اما باید در مقادیر زیاد از مصرف آن اجتناب کرد. دارچین حاوی بسیاری از ترکیبات گیاهی دیگر است که در صورت مصرف زیاد ممکن است اثرات نامطلوبی داشته باشد. از دارچین به عنوان ادویه استفاده کنید.

بزرگسالان باید از خوردن بیش از 1 قاشق چایخوری دارچین در روز خودداری کنند. خوردن کمتر از ADA برای مزایای سلامتی شما کافی است.

منبع:

https://www.healthline.com/nutrition/side-effects-of-cinnamon

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *