خوردن بیش از حد اسیدهای آمینه گوگرد ممکن است بیماری های قلبی عروقی و خطر مرگ را افزایش دهد.


تصویر خبر: AHA News: خوردن بیش از حد اسیدهای آمینه گوگرد باعث افزایش بیماری های قلبی عروقی و خطر مرگ می شود

پنجشنبه، ۳ مارس ۲۰۲۲ (اخبار انجمن قلب آمریکا)

بر اساس تحقیقات اولیه جدید، خوردن بیش از حد مواد غذایی حاوی اسیدهای آمینه سولفور – که عمدتاً در پروتئین هایی مانند گوشت گاو، مرغ و لبنیات یافت می شود – ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و مرگ را افزایش دهد.

آمینو اسیدهای گوگرد برای متابولیسم و ​​سلامت کلی ضروری هستند، اما یک فرد متوسط ​​در ایالات متحده بسیار بیشتر از نیاز مصرف می کند – به اندازه دو و نیم برابر متوسط ​​​​نیاز برآورد شده.

لیلا الشعار، استادیار اپیدمیولوژی در پن می‌گوید: «این ممکن است بخشی از دلیلی باشد که چرا افرادی که رژیم‌های غذایی با تأکید بر غذاهای گیاهی سالم مصرف می‌کنند، نسبت به افرادی که مقادیر زیادی گوشت و غذاهای لبنی مصرف می‌کنند، کمتر به بیماری‌های قلبی عروقی مبتلا می‌شوند.» کالج پزشکی دانشگاه ایالتی در هرشی، پنسیلوانیا. او مطالعه ای را که روز پنجشنبه در کنفرانس اپیدمیولوژی و پیشگیری، سبک زندگی و سلامت قلبی متابولیک انجمن قلب آمریکا در شیکاگو ارائه شد، رهبری کرد.

محققان داده‌های ۱۲۰۶۹۹ نفر را در دو مطالعه ملی بلندمدت، یعنی مطالعه سلامت پرستاران و مطالعه پیگیری متخصصان سلامت، تجزیه و تحلیل کردند. شرکت کنندگان هر دو تا چهار سال یک بار پرسشنامه های بهداشتی دقیق، از جمله سوالات مربوط به رژیم غذایی خود را تکمیل کردند.

به طور متوسط، شرکت کنندگان بیش از دو برابر مقدار توصیه شده روزانه اسیدهای آمینه گوگرد، عمدتاً از گوشت گاو، مرغ و شیر مصرف کردند. پس از تنظیم سایر عوامل خطر قلبی، محققان دریافتند که در مقایسه با افرادی که کمترین غذا را می‌خوردند، افرادی که بیشترین اسیدهای آمینه گوگرد را مصرف می‌کردند، سالانه ۱۲ درصد افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و ۲۸ درصد افزایش خطر مرگ در اثر این بیماری داشتند. شرایط در طول دوره تحصیلی ۳۲ ساله. نتایج اولیه در نظر گرفته می شود تا زمانی که یافته های کامل در یک مجله معتبر منتشر شود.

اکثریت قریب به اتفاق – حداقل ۹۴٪ – از شرکت کنندگان مردان و زنان سفیدپوست غیر اسپانیایی بودند و از آنجایی که آنها متخصصان بهداشت بودند، وضعیت اجتماعی و اقتصادی آنها ممکن است نشان دهنده کل جمعیت نباشد. الشعار گفت که این بدان معناست که ممکن است نتایج به گروه های دیگر قابل تعمیم نباشد. بنابراین، مطالعات دیگر باید شامل جمعیت هایی با رفتارهای غذایی متفاوت باشد، به ویژه آنهایی که پروتئین دریافتی آنها عمدتاً از منابع گیاهی است.

چندین مطالعه بر روی حیوانات در چند دهه گذشته نشان داده است که محدود کردن این نوع اسیدهای آمینه – به ویژه متیونین و سیستئین – روند پیری را به تاخیر می اندازد و به حیوانات کمک می کند تا زندگی طولانی تری داشته باشند، اما ثابت شده است که ترجمه این فواید برای مردم دشوار است.

مطالعه ای از همان گروه تحقیقاتی ایالت پن که در سال ۲۰۲۰ در مجله eClinicalMedicine The Lancet منتشر شد، مصرف بیشتر آمینو اسیدهای گوگرد را با خطر بالای بیماری قلبی متابولیک مرتبط دانست. اما این بر اساس رژیم های تخمینی شرکت کنندگان بود که فقط یک یا دو پرسشنامه را در مورد رژیم غذایی خود در ۲۴ ساعت گذشته پر کردند. این تحقیق جدید با استفاده از داده‌های رژیم غذایی طولانی‌مدت که توسط پرسش‌نامه‌های مکرر دفعات غذا و داده‌های پیامد سلامتی ارزیابی می‌شود، بر روی آن کار استوار است.

همچنین مبتنی بر مطالعه‌ای است که الشعار به‌عنوان پژوهشگر فوق دکترا در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد TH Chan در بوستون انجام داد. که در سال ۲۰۲۰ در BMJ منتشر شد، پیشنهاد کرد که جایگزینی غذاهای گیاهی با کیفیت بالا مانند حبوبات، آجیل یا سویا به جای گوشت قرمز ممکن است خطر بیماری عروق کرونر قلب را در مردان کاهش دهد.

الشعار گفت که افراد می توانند متوسط ​​نیاز تخمینی خود به اسیدهای آمینه گوگرد – ۱۵ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز – را از طریق منابع گیاهی یا ماهی تامین کنند. به عنوان مثال، برای یک بزرگسال ۱۵۰ پوندی، این به معنای مصرف ۱ فنجان توفو و ۱ فنجان عدس در روز است. همچنین می توان از طریق مصرف یک فیله ماهی تن ۳ اونس تامین کرد.

او گفت: «از آنجایی که مشخص شده است که گوشت قرمز با پیامدهای بدتری برای سلامتی همراه است، بهتر است برای تامین متوسط ​​نیاز به اسیدهای آمینه گوگرد، روی منابع سالم‌تر پروتئین تمرکز کنیم.»

جودیت ویلی-رزت، استاد اپیدمیولوژی و سلامت جمعیت در کالج پزشکی آلبرت انیشتین در نیویورک، گفت: تحقیقات جدید بر روش کلی غذا خوردن بزرگسالان در ایالات متحده تمرکز می کند و تاکید می کند که یک رژیم غذایی سالم باید میوه ها و سبزیجات بیشتری داشته باشد.

Wylie-Rosett که در این مطالعه شرکت نداشت، گفت: «همه ما باید به الگوهای غذایی نگاه کنیم، زیرا الگوی رژیم غذایی آمریکایی با توصیه‌ها فاصله زیادی دارد. اما این مطالعه شواهدی به دست نمی دهد که ما باید فقط بر روی آن دو اسید آمینه تمرکز کنیم.

این مطالعه همچنین با تحقیقات فعلی در مورد متابولیسم و ​​نشانگرهای زیستی خاص، معروف به “متابولومیک”، ابزاری است که از داروهای دقیق متناسب با یک بیمار خاص پشتیبانی می کند، مطابقت دارد.

Wylie-Rosett گفت: “ما در حال حرکت به سمت تغذیه دقیق هستیم.” “ما در مورد نحوه نگاه کردن به تغذیه بسیار پیچیده تر می شویم. این یک مطالعه نسبتاً ساده بود، اما ممکن است به مطالعات آینده در مورد برخی از این روش های پیچیده تر نگاه کردن به تغذیه و متابولیسم کمک کند.”
تصاویر


تصویر قلب
برای مشاهده تصاویر آناتومی و فیزیولوژی انسان، مجموعه تصاویر پزشکی ما را مرور کنید
تصاویر را ببینید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/