خود مدیریتی دیابت با مکمل ها

دیابت بر توانایی بدن در استفاده از قند خون برای انرژی تأثیر می گذارد. این یک اختلال متابولیک است مانند روشی که بدن ما برای هضم غذا برای رشد و انرژی استفاده می کند. بیشتر مواد غذایی که می خوریم به گلوکز تجزیه می شود که نوعی قند در خون است. گلوکز منبع اصلی سوخت بدن است. تخمین زده می شود که حدود ۲۳.۶ میلیون نفر در ایالات متحده به دیابت مبتلا هستند که ۷.۸ درصد یا کمتر از کل جمعیت را تشکیل می دهد و این یک بیماری جدی و مادام العمر است. حدود ۱۷.۹ میلیون نفر تشخیص داده شده اند و حدود ۵.۷ میلیون نفر هنوز تشخیص داده نشده اند. هر سال حدود ۱.۶ میلیون نفر از افراد ۲۰ ساله یا بالاتر به دیابت مبتلا می شوند.

دیابت دو نوع است یکی دیابت شیرین و دیگری دیابت اولیه و مدیریت دیابت به عوامل مختلفی غیر از دارو بستگی دارد. امروزه روش های مختلفی برای مدیریت هر نوع دیابت وجود دارد. بنابراین باید به برخی ویژگی‌ها توجه کنیم که می‌تواند به تنظیم و شمارش دیابت کمک کند. نظارت کامل بر سطح قند خون بسیار ضروری است و باید به صورت روتین انجام شود. به طور همزمان، رژیم غذایی، آمادگی جسمانی، ورزش یا هر نوع استرس از عوامل رایجی هستند که می‌توان برای مدیریت دیابت کنترل کرد. و این ساده ترین راه برای زندگی با دیابت خواهد بود.

وقتی از مدیریت دیابت از طریق رژیم غذایی روزانه صحبت می کنیم، باید به خوبی از مواد غذایی و مکمل هایی که حاوی چربی زیادی هستند آگاه باشیم. دوم، شما باید از چربی های هیدروژنه، لوبیا، روغن بیش از حد، یا هر نوع نوشیدنی حاوی الکل یا مواد نگهدارنده اجتناب کنید. بیشتر میوه ها، سبزیجات، سالاد و روغن زیتون را می توان به راحتی خورد، اما باید در نظر داشت که تغذیه کامل و رژیم غذایی متعادل برای تامین نیازهای روزانه ما به چربی ها، پروتئین ها و کربوهیدرات ها ضروری است. یکی از مهمترین کارهایی که باید در هنگام دیابت انجام دهید این است که به برنامه غذایی منظم پایبند باشید. این می تواند به کاهش استرس بر روی بدن شما کمک کند و به تنظیم و پیش بینی وجود قند کمک کند.

در کنار این، عامل دیگری که می تواند دیابت را کنترل یا کنترل کند، فعال ماندن است. برای فعال ماندن باید نوعی ورزش و فعالیت در زندگی روزمره خود اضافه کنیم. ما باید سطح قند خون، فشار خون و وزن خود را به طور معمول کنترل کنیم تا از طریق این عوامل فیزیکی دیابت را تحت کنترل داشته باشیم. ما باید از هر نوع پوسیدگی دندان، عفونت چشم یا هر گونه ترمیم نادرست زخم خودداری کنیم زیرا اکثر موارد دیابت بر چنین مکان هایی تأثیر می گذارد.

مدیریت دیابت را با کمک هر دارو یا دارویی مدیریت کنید، همیشه باید ایمن ترین دارویی را انتخاب کنیم که حداکثر اثربخشی و کمترین عوارض جانبی را داشته باشد. فرد باید با دیالکتیک یا پزشک مشورت کند تا بفهمد چه دارویی مصرف می کند. وقتی در مورد مکمل‌ها و ویتامین‌هایی صحبت می‌کنیم که می‌توانند به کنترل دیابت کمک کنند، پزشکان تنظیم گلوکز، عصاره خربزه تلخ، دفاع از قند خون و غیره را انتخاب می‌کنند. اکثر کشورهای شرق غرب بسیار مستعد ابتلا به دیابت هستند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر