خواب ناآرام با درد گسترده در بزرگسالان مرتبط است


تصویر خبر: خواب ناآرام با دردهای گسترده در بزرگسالان مرتبط است

پنجشنبه، فوریه ۱۳, ۲۰۱۴ (HealthDay News) – بیدار شدن از خواب و احساس استراحت نکردن فقط آزاردهنده نیست. محققان می گویند که “خواب غیر ترمیمی” بزرگترین عامل خطر برای ایجاد درد گسترده در افراد مسن است.

بر اساس مطالعات قبلی، درد گسترده ای که قسمت های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار می دهد – مشخصه اصلی فیبرومیالژیا – بر ۱۵ درصد از زنان و ۱۰ درصد از مردان بالای ۵۰ سال تأثیر می گذارد.

برای شناسایی محرک‌های چنین دردهای گسترده‌ای، محققان بریتانیایی داده‌های جمعیت شناختی و همچنین اطلاعاتی در مورد درد و سلامت جسمی و روانی بیش از ۴۳۰۰ بزرگسال بالای ۵۰ سال جمع‌آوری کردند. حدود ۲۷۰۰ نفر در شروع مطالعه کمی درد داشتند، اما هیچ‌کدام درد گسترده نداشتند. .

نتایج منتشر شده در فوریه ۱۳ اینچ آرتریت و روماتولوژی، نشان می دهد که خواب بی قرار و همچنین اضطراب، مشکلات حافظه و سلامت ضعیف در ایجاد این نوع دردها نقش دارد.

سه سال پس از شروع مطالعه، ۱۹ درصد از محققان درد گسترده جدیدی داشتند.

این درد جدید در قسمت های مختلف بدن برای کسانی که در ابتدای مطالعه کمی درد داشتند بدتر بود. از بین کسانی که قبلاً کمی درد داشتند، ۲۵ درصد درد گسترده جدیدی داشتند. در همین حال، ۸ درصد از کسانی که در شروع مطالعه بدون درد بودند، سه سال بعد درد گسترده ای داشتند.

“در حالی که آرتروز با شروع جدید درد گسترده مرتبط است، یافته های ما همچنین نشان داد که خواب ضعیف، [memory]دکتر جان مک‌بث، رهبر این مطالعه، از مرکز تحقیقات آرتریت در دانشگاه کیل در استافوردشایر انگلستان، نتیجه‌گیری کرد، و سلامت جسمی و روانی ممکن است خطر درد را افزایش دهد.

مک بث در یک نشریه خبری اضافه کرد: «مداخلات ترکیبی که هم درد محل خاص و هم درد گسترده را درمان می‌کند برای افراد مسن‌تر مورد نیاز است.

با این حال، افزایش سن با احتمال کمتری برای ایجاد درد گسترده مرتبط بود. دردهای عضلانی، استخوانی و عصبی در میان افراد مسن شایع تر است. بر اساس این خبر، تا ۸۰ درصد از افراد ۶۵ سال و بالاتر به صورت روزانه نوعی درد را تجربه می کنند.

در حالی که این مطالعه رابطه ای بین خواب ضعیف و درد گسترده پیدا می کند، رابطه علت و معلولی مستقیمی را ایجاد نمی کند.

— مری الیزابت دالاس

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۱۴ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


اختلالات خواب: غذاهایی که به خوابیدن یا بیدار نگه داشتن شما کمک می کنند
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منبع: آرتریت و روماتولوژی، انتشار خبر، فوریه ۱۳, ۲۰۱۴


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/